Webcast #7: Paní Rowlingová na Pottermore

Student: Když jste se při tvorbě Pottermore vracela k postavám, překvapila vás některá?

J. K. Rowlingová: Zaprvé, co se návratu k Harryho příběhu týče… nemám pocit, že bych ho bývala kdy opustila. Ani se k tomu nechystám. Strávila jsem s ním 17 let svého života a lámalo mi to srdce, když jsem ho musela dokončit. Bylo to těžké, velmi těžké. Vrátit se zpět prostřednictvím Pottermore tedy zvládám hravě. Mám pocit, jako bych jen odemykala dveře od vlastního domu. Zbožňuju to. Je skvělé mít s Harryho světem takový stálý kontakt. Vytahovat staré nápady ze šuplíků nebo pro Pottermore občas vymyslet něco navíc je zkrátka zábava. Je to úžasný způsob, jak si udržet spojení s kouzelnickým světem i s fanoušky.

 Student: Musí být vzrušující vidět, jak série znovu ožívá.

J. K. Rowlingová: To tedy ano. Je to neuvěřitelně vzrušující. A trvalo to dlouho. Velký tvůrčí tým na projektu pracoval několik let. Lidé se pořád ptali: “Kdy uděláte e-knihy?” a já nemohla odpovědět, protože jsme právě pracovali na něčem, co mělo, jak jsme doufali, fanouškům přinést skvělé čtenářské zážitky online. Vidět, jak se Pottermore konečně probouzí k životu, bylo úžasné. Jsem na něm přihlášena jako běžný uživatel. Chci si všechno prožít stejně jako ostatní.Jestli mě nějaká postava překvapila? Neřekla bych, že zrovna překvapila, znala jsem je už všechny celkem dobře. Ovšem napadá mě, že jsem nedávno dokončila životopis Remuse Lupina, který je jednou z mých nejoblíbenějších postav série. Je to Harryho učitel z třetí knihy, z Vězně z Azkabanu. Když jsem se pustila do vyprávění o jeho životě – ačkoli jsem ho už dlouho měla v hlavě, zatím jsem ho nesepsala – většinu příběhu jsem tak nějak věděla dopředu, přesto mnou však jeho psaní velice pohnulo. Víc vám nemůžu říct, nechci nic prozradit, ale byla to pro mě citová záležitost. Tato postava mi byla velmi blízká a nebylo vůbec lehké projít si znovu jejím životem.

 

Zdroj textu v původním jazyce: http://www.snitchseeker.com/harry-potter-news/jk-rowling-full-harry-potter-reading-club-webchat-discussion-transcript-now-available-91349/
Zdroj původního videa: https://www.youtube.com/watch?v=K3beaonl79w
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Betace: Tutanchanup

Podobné články

6 komentářů k Webcast #7: Paní Rowlingová na Pottermore

 • Aurora

  Jo, ale stejně jsi ho zabila, jako spoustu dalších úžasných postav. Ani nemám to srdce je všechny jmenovat, láme mi to srdce

 • Ambo

  Auro, nebuď tak morbidní! 😉 Vidíš Rowling, chtěla si aby se oživil příběh H.P. a aby si měla kontakt s fanoušky a namísto toho abys v tom pokračovala, děláš pravý opak 🙁 Vždyť nové Pottermore pomalu prodělává 🙁

 • Aurora

  To není morbidnost, spíš smutek. Neříkej mi, že ti nehnulo srdcem (či jiným vnitřním orgánem), když Rowla povraždila půlku nejlepších postav. A to, prosím, nemluvím jen o lidech. Zbavila se sovy, domácího skřítka, jen tak omylem i zmrzlináře … Vzala to zabíjení hezky od podlahy. Já vím, že to byla válka a nevadí mi, když některá z hlavních postav zemře (no, ehm, vadí, ale někdy to ten příběh udělá velkolepým), ale lidi, copak bylo nutné nechat rozervat hrdlo bláznivé Levanduli, zabít jedno z dvojčat (mohla oddělat Percyho, to by jí nikdo nezazlíval), vzít Teddymu Lupinovi oba rodiče, zabít chudáčka nezletilého statečného bezelstného Colina Creeweye? A to je pouze špička ledovce. Podle mě by jí nezabilo, kdyby někoho nechala žít.
  A co se Pottermore.com týče, no já tam zaregistrovaná nejsem. Kdybych to udělala, už nikdy bych neopustila virtuální svět, kde jsem spíš jak čistokrevná čarodějka u automatu na kávu 😀 Ale podle toho, co slyším od přátel, došlo na Pottermore.com k nepěkným změnám (řečeno velice kulantně, mí drazí přátelé použili poněkud jadrnější slovník 😀 )

 • Ambo

  Máš pravdu, každý na ná úplně jiný názor. 🙂

 • Hesiona

  Tak si říkám, jestli by byl pro nás Harry tak přitažlivý, kdyby se v tom příběhu nikomu nic nestalo… Nebyla by to jen další hezká pohádka pro děti?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *