O Pottermore

Web Pottermore je oficiálním projektem J. K. Rowlingové a jejího týmu. Byl spuštěn roku 2011, čtyři roky poté, co se paní Rowlingová na čas rozloučila se světem Harryho Pottera. Nový web měl tento svět fanouškům znovu otevřít, obohatit jejich zážitek z knih a vytáhnout na světlo dosud nezveřejněné části příběhu z autorčina šuplíku.

pottermore2

Tento cíl Pottermore naplnilo a plní ho dodnes, třebaže od svého založení prodělalo několik výrazných změn. V roce 2015 se tým jeho tvůrců vydal novou cestou a Pottermore se stalo nejen obohacením knižního příběhu, ale v jistém smyslu i jeho pokračováním. Funguje teď, jak sami tvůrci rádi říkají, jako digitální srdce kouzelnického světa a kromě autorských dodatků paní Rowlingové na něm najdete i aktuální novinky o všem, co se ve světě kouzel šustne.

Dle prohlášení týmu autorů je Pottermore dostupné jen v anglickém jazyce a jeho kompletní překlad se neplánuje. U obzvláště exkluzivního obsahu se však tu a tam udělá výjimka a článek vyjde v mnoha jazycích, aby oslovil co nejvíce fanoušků z celého světa. Stalo se tak například u Dějin kouzelnictví v Severní Americe, které souvisely s připravovaným filmem Fantastická zvířata a kde je najít.

Recenze na nové Pottermore (2016)

Naše články o Pottermore