Ankety měsíce

Zdravím, milí čtenáři!

Nedávno jsem z jakéhosi nostalgického puzení zabrousila na starý blog a kromě těžko pochopitelné skutěčnosti, že na něm stále přibývají komentáře, jsem narazila i na něco zajímavějšího a téměř zapomenutého. Zrak mi totiž padnul na sekci s anketami a já se náhle rozvzpomněla, jak zupr věc to vlastně byla. A tak jsem se rozhodla, že starou tradici opráším a vylepším!

Počínaje říjnem, bude se na webu objevovat každý měsíc jedna anketa, která bude mít jednak svůj samostatný článek (to aby se o ní mohla případně rozeběhnout diskuse v komentářích), a jednak na vás bude čekat pod každým článkem, který v daném měsíci vyjde (takže jí prostě neutečete ;-)).

Abych vás trochu navnadila, připomenu tři nejlepší ankety ze starého blogu. Nejdřív jsem měla chuť je zrecyklovat, lepší ale bude, když zůstaneme u svorného zavzpomínání.

Vůbec první veřejný průzkum na blogu Česky z Pottermore se týkal příznačně stránek Pottermore.com. Proběhl v době, kdy byla zveřejněna pouze první kniha, a většina čtenářů se shodla, že po jejím prohlédnutí už není do čeho píchnout a že se těší na novou. Našlo se však i mnoho nadšenců, kteří duelují a vaří od rána do večera a ještě dlouho je to neomrzí. Co je s podivem, poměrně velké procento zůčatsněných tvořili lidé, kteří Pottermore vůbec neznají, a pět návštěvníků se nám pochlubilo, že nemá rádo Harryho Pottera.

Ve druhém hlasování jsme položili otázku, jak by čtenáři volili, kdyby si měli vybrat jednu magickou schopnost. Tento průzkum byl dvojnásob přínosný, jelikož jsme se dozvěděli, že bezmála dvacet procent čtenářů jsou kouzelníci a vůbec si vybírat nepotřebují. Mezi mudly vyhrálo praktické přemisťování, v těsném závěsu pak zvěromagie. Našlo se dokonce i několik takových, kteří by nejvíce uvítali mít svůj vlastní viteál.

Anketa třetí a má nejoblíbenější měla vyzjistit, jakým směrem by se nejspíše ubírala kouzelnická kariéra našich čtenářů. Nejprestižnější povolání je podle všeho bystrozor, jak asi málokoho překvapí. Co ovšem překvapilo vcelku dost, byl fakt, že úctyhodné páté místo obsadila činnost tak pochybná jako stříhání vlasů bradavickému profesoru lektvarů.

Doufám, že většina z vás měla možnost si ve výše zmíněných anketách zaklikat, no a jestli ne, nevadí, možností ještě bude víc než dost.

Náš první průzkum na novém webu vyjde 2. října. Nehorázně se na to těším, protože jen máloco mě baví víc, než si hlasovat do vlastních anket =3.

A co vy? Zdají se vám Ankety měsíce jako dobrý nápad? A je něco, co byste v nich rádi viděli?

Zatím se loučím a přeju snesitelný týden!

Pochválen buď Merlin,
Vaše Teki

PS: Spolu s říjnovou anketou se tu objebí také nová náhledová ikonka. Dobří hledači ( 😉 ) ji mohou vyčmuchat už dnes!

Podobné články

16 komentářů k Ankety měsíce

 • Já si myslím, že to bude super 🙂 Zvlášť, pokud se rozjedou i diskuze pod články ^^

 • Tutanchanup

  Co se mé kouzelnické kariéry týče, tak krom toho, že budu pokračovat ve své snaze zpřístupňovat mudlům kouzelnický svět způsobem, jakým to dělám teď, tak budu pracovat na ministerstvu kouzel v Oddělení záhad se zaměřením na časovou magii. 😉

  • Teki

   Já to u sebe vidim na šampón a hřeben… No co, ona je to nakonec docela veřejně prospěšná práce, ne?

 • Tutanchanup

  A 2. říjen? To je dobré datum! (Obzvláště pro jisté mudlovské smíšené pěvecké sbory)…

  • Teki

   I pro jistá mudlovská nezisková sdružení…

   • Tutanchanup

    Která brání pracujícím kouzelníkům chodit poslouchat své kouzelnické kamarády na jejich mudlovské koncerty, na které se i bez obracečů času nemožně dlouho připravovali… ;-(

 • úžo žůžo

 • Evellin

  Výborný nápad, už se moc těším! 🙂 A našla jsem ikonku k anketám – skvělá práce! 🙂

 • Souhlasím s Evellin – parádní nápad! Nemůžu se dočkat, až tu uvidím víc a víc ikon s Anketami – ano, našla jsem ji! =)

 • Ahoj jak se mám registrovat?

 • Ahoj:)
  Mám stejnou otázku jako Elyon Witch..jak se mám registrovat vůbec nevím kam kliknout atd…. :(((

  • Vpravo nahoře je modrý nápis Sign up, klikneš na něj a potom už můžeš začít vyplňovat datum narození, bydliště atd. 🙂

 • Moc děkuju jen mám ještě jeden problém…vždy když se dostanu ke kroku 7 a mám vyplnit ta dvě slova mě to nepustí dál ale já už je vyplnila….

 • Podle mě ti, co nemají rádi Harryho Pottera, mu ani nedali šanci. Např. moje kamarádka pořád tvrdila, že je to blbost, pak jsem jí dala přečíst knížky a je do toho úplně zažraná. Podle mě je HP jedna z nejlepších knížek na světě 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *