Úvahy z nudy, trolloviny a další…

Úvodní stránka Fóra Kouzelnický svět Úvahy z nudy, trolloviny a další…

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1,024 odpovědí. Do diskuze (19 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Aliana Aliana a poslední změna je stará 2 roky, 6 měsíců.

• Autor
    Ambo
    Ambo
    Účastník

– SUPER název, já vím 😀 –

Ambo
    Ambo
    Účastník

Dneska tu je živo jako v mrtvím moři ^.^

Aurora
      Aurora
      Účastník

Že by se vám stýskalo po Aurorce??? 😀

• This reply was modified 3 roky, 6 měsíců by Aurora Aurora.
    Llyan
    Llyan
    Účastník

To máš recht, ale není to poprvé…

Ambo
      Ambo
      Účastník

…jo a dík za koment na Wattpadu 😉 Zajímavá úvaha…

Llyan
        Llyan
        Účastník

Není zač 🙂 přišlo mi to tak nějak logický, ale stejně trnu, jak to je doopravdy… A hlavně jak to bude pokračovat! Ta kapitola skončila tak napínavě 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

😀 Příště to bude legračnější 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Tak to se těším tuplem 😀 Budou se snažit vymotat ze spárů nymf… Juj, nemůžu se dočkat! 😉

Ambo
          Ambo
          Účastník

A ty už nepíšeš, nebo náš pauzu? 😉

Llyan
    Llyan
    Účastník

Píšu, další kapitola už je na cestě, jenom krapet nestíhám 🙂

• This reply was modified 3 roky, 6 měsíců by Llyan Llyan.
      Llyan
      Llyan
      Účastník

Sakryš, vždycky zapomenu kliknout REPLY… Dneska jsem nějak mimo (to jsem často)

Ambo
        Ambo
        Účastník

Hihi 😀 Zase nešikovné matoucí kouzlo?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Nejspíš jo, dneska jsem vídala Medúsu nějak podezřele často… A navíc nás Hoochová na hodině létání pěkně prohnala. Létání miluju, ale jsem z toho k smrti unavená… a rozlámaná.

Ambo
          Ambo
          Účastník

Ej, to já zase moc nemusím…ty vymoženosti jako famfrpál 😀 mě absolutně neberou. Aspoň pak má kdo udělat pořádnou party, nebo ne?

Llyan
          Llyan
          Účastník

To je fakt, na tvoje párty nikdo nemá 😀 Já sice ráda lítám a koukám na famfrpál, ale hrát bych nemohla, na to nejsem dostatečně soutěživý typ 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Hm, to já taky moc ne… Docela by mě zajímalo, jak by vypadal čarodějnický hokej? 😀 když z toho všichni dělaj takový haló a já nevím, o co vůbec jde 😀 a ani mě to nezajímá, upřímě…

Llyan
          Llyan
          Účastník

Mě hokej nikdy moc nebral, ale letos mě to začalo bavit… A zrovna dneska vypadli 🙁 No co, aspoň že máme famfrpál. To je vlastně takový kouzelnický hokejofotbal, všichni jsou z toho vedle 🙂

Piskor
          Piskor
          Účastník

Přesně, taky mě nikdy ten mudlovsky sport nebral a letos se mi to docela zalíbilo. Ale stejne pořád nevím, co ti mudlove vidí na hře s jedním míčem (v tomto pripade pukem) 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Asi by na ně byl famfrpál moc složitý 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

jojo, na tvoje večírky nikdo nemá

Ambo
          Ambo
          Účastník

Np jostě, kdo jiný než-li já ? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Mimochodem, kdy bude další? Nějak tady sedá prach a žádná akce!

Ambo
    Ambo
    Účastník

Když o tom tak přemýšlím, co se stalo se starými Evansovími? Jestli zavrhli Petunii, protože nebyla čarodějka, nebo obráceně s Lilly, nebo se s nimi normálně stýkali…

Piskor
      Piskor
      Účastník

To tady zdlouhave pisu a pak mi spadne internet. No, tak tedy znovu, ve zkratce…
      Podle mě neměla spíše Petunie potřebu stykat se s rodiči. Když si vštípila, že je její sestra “zrůda”, tak se nejspíš nechtěla stykat s rodiči, kteří meli Lily rádi.

Aurora
        Aurora
        Účastník

přesně jak píše Piskoř, Petunie zavrhla rodiče z hloupé žárlivosti, protože Evensovi byli z Liliiných schopností nadšení

Aurora
    Aurora
    Účastník

To jsi celý ty, Ambo, ale uznávám, ten název je výstižný 😀

• This reply was modified 3 roky, 6 měsíců by Aurora Aurora.
      Ambo
      Ambo
      Účastník

😀 Ještě mě to napadlo pojmenovat po tobě -rarašoviny- ale to není moc výstižný 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

Oooo, ale drahoušku, pokud dobře vím, tak zatrollený rarach jsi tady ty a ne já 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Áá, já vím že se naštveš a rozčtvrtíš mě, ale tohle mi připomnělo Umbridgeovou… 😀 smilování

Aurora
          Aurora
          Účastník

U Merlina, tak tohle jsem si nezasloužila!

Ambo
          Ambo
          Účastník

No, mě to taky napadlo 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

No dovol! Žádné komentování nebude!!!!

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ale no tak, Ambo za to nemůže 😀 to spíš já (a krom toho mě taky docela zajímá tvoje teorie pokračování Ambova strhujícího příběhu, tak potrestej radši pravého viníka 😀 )

Aurora
          Aurora
          Účastník

To nejde, musím vás oba spravedlivě podělit!

Llyan
          Llyan
          Účastník

Tak mě aspoň nemuč nevědomostí a prozraď mi, v čem bude spočívat můj trest 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Ahhhhaha, ten spočívá právě v té nevědomosti. Nebudeš tušit, odkud trest přijde a jaký bude 😀 Sladké sny, Llyan 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

To není fér! Ambovi jsi to prozradila! 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Jestli jste si toho ještě nevšiml, tak život prostě není fér.

Hihi, hádanka… 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

No tohle, takhle na mě vytáhnout se Snapem! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jojo, Severus 🙂 Moje nejoblíbenější postava. I když Siriuse žeru taky. Je to rebel! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Já mám rád Brumbála, Hermionu a profesorku McGonagallovou 😉 Zvláštní, v každé knize je mojí nejoblíbenější postavou >ten chytrej< 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Tyhle mám taky ráda 🙂 A nezapomeň na Remuse, Tonksovou, Pošuka a Freda s Georgem 😀 Bez nich by to nebylo ono. Mimochodem, taky mám moc ráda Nevilla. Co se růstu charakteru týče, tak on byl skokanem ságy (a jeho babička je taky pěkné číslo, škoda jen, že nedostala víc prostoru, i když to by asi Nevilla zabilo 😀 )

Aurora
          Aurora
          Účastník

a taky jsem si moc oblíbila Kráturu s Doobym 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Jo, ti jsou nejlepší 😀 Já mám ráda Rona, Hermionu, Nevilla, Lenku, Remuse, Siriuse, Tonksovou, prostě je jich hodně… A Freda s Georgem – nejkrutější věc, co Rowla kdy udělala, byla rozdělit tyhle dva! 🙁

Aurora
          Aurora
          Účastník

rozdělení dvojčat a smrt Remuse i Tonksové, chudák malý Teddy

Llyan
          Llyan
          Účastník

Jo, to máš pravdu…

Aurora
          Aurora
          Účastník

ačkoliv musím říct, že u smrti Doobyho jsem taky řvala jak želva, nemohla jsem si pomoct

Aurora
          Aurora
          Účastník

je to pro mě hodně citlivé téma, ještě jsem Rowle neodpustila tu masovou genocidu, ona doslova udělala čistku v kouzelnickém světě

Piskor
          Piskor
          Účastník

Tak můj oblíbenec je Ginny, Ron, taky Hermiona a Harry. Pak Remus, Tonks, Dobby, McGonagallová, trochu Snape, Pomona, Filius a řada a řada dalších. Vlastně mám ráda všechny, neboť jinak by to nebylo ono 🙂
          Nejlepší je stejně, jak člověk pozná, že má vlastnosti všech. A pak se te někdo zeptá, komu se (z HP) podobáš charakterově nejvíc. (Mimohodem, další otázka do dotazníku, Ambo). Na to se pak těžko odpovídá. Ale to už odbočuji od tématu… 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Jo já taky mám rád Kratiknota 😉 Důkaz, že i malý člověk dokáže velké věci. A dobrej nápad, Piskor 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

dobrá otázka . . . byl by to fajn kvíz: Komu z HP se nejvíc podobáš?

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Na každého platí něco jiného, Llyan 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Auro prosim tě, jestli si vybavíš Bohové Olympu – Neptunův syn, obilní duchové ‘carpoi’ opravdu existovali, nebo ne (v řeckých bájí) 😉

Aurora
      Aurora
      Účastník

Hele nezkoušej tady na mě tyhle ty triky, jo?! Nejdřív mě naštveš a urazíš mé jemné cítění (Umbridgeová?! To jako vážně?!), a pak mě tady zmanipuluješ, abych se nechala strhnout tvým příběhem?! Tse!!! Ne, neexistovali, tedy jako že neexistovali ve fantazii starověkých Římanů a starověkých Řeků. Je to jen Riordanův výmysl. Alespoň co já vím, třeba se taky mýlím

Hesiona
    Hesiona
    Účastník

Pottermore mě pokaždý jenom vytočí. Vždycky se nechám nachytat a pak pod titulkem “Character Profile” (Profil literární postavy) najdu jenom pár fotek, kresbu a tři-čtyři věty vytažené z knížky 🙁 A hlavním “tématem dne” je speciální nabídka lístků na filmové představení. Znechuceně se vracím k učení. :/

Ambo
      Ambo
      Účastník

Nápodobně 🙁 Já tam chodím jenom s nadějí, jestli tam dali ten test na patrona, vylepšení profilu… Ale kde nic tu nic 🙁

Hesiona
        Hesiona
        Účastník

Ještě že máme kam chodit 🙂
        Následující týden bude kritickej, tak na mě myslete. 24., 30. a 1. zvlášť 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

To víš, že ti budeme držet pěsti. Ostatně, já to štěstí taky budu potřebovat

Piskor
          Piskor
          Účastník

Budu držet pěsti. Oběma ~8-)

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jééé, tvůj Potter smajlík, už jsem si říkala, že se tu dlouho neobjevil 😀 A díky, že nám držíš pěsti 🙂

Hesiona
          Hesiona
          Účastník

Chtělo by to navařit nějakej elixír… 😉

Piskor
          Piskor
          Účastník

Felix Felicis? Nebo něco “méně” drsného?

Aurora
          Aurora
          Účastník

Ne, felix felicis by byl ideální 😀 Ale byl by to podvod a Hes je prefektka a primuska

Aurora
        Aurora
        Účastník

Joooo, ten test na Patrona si vážně chci zkusit 🙁

Aurora
      Aurora
      Účastník

😀 No ne, chybíš nám, Hes!

Ambo
    Ambo
    Účastník

Když o tom tak přemýšlím, Rowla už nikdy po prvním dílu nezmínila,že by zpívali bradavikou hymnu 😐

Aurora
      Aurora
      Účastník

Ale ano, zmínila. Tak si to shrneme:
      Ve druháku to Harry s Ronem nestihli, protože přiletěli Fordem. Ve třeťáku zase Harry skončil u McGonagallové v kabinetu kvůli tomu, že se složil z mozkomorů. Ale ve ČTVRŤÁKU se píše, že když začali studenti Bradavic zpívat hymnu, studenti Kruvalu a Krásnohůlek z toho byli div živí 😀 V pátém ročníku zase byla středem pozornosti ta ropucha Umbridgeová, takže na hymnu nezbyl čas ani chuť. Šestý ročník měl z pochopitelných důvodů trošku pohřební první den. Spoustě lidem zavraždili příbuzné a všichni už věděli, že je Voldy mezi živými (tedy naživu v rámci jeho omezených možností).
      Takže na tvou úvahu je odpověď čtvrtý ročník 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Áha, tak to už si nějak nepamatuju… 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Myslím, že si to Rowla zařídila moc chytře. Díky tomu, že byl Harry vždycky mimo velkou síň, nemusela vymýšlet písně pro Moudrý klobouk 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ale když už nějakou vymyslela, stálo to za to 😀 Ron měl pravdu, když řekl, že musí být hrozná nuda, být takový klobouk… Jestli si ty písně vymýšlel celý rok, tak to muselo mít úroveň! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Těžko říct, ale Moudrý klobouk tráví celý rok v Brumbálové pracovně, a tam nuda určitě nikdy nebyla

Ambo
    Ambo
    Účastník

Jo a Auro, předpokládám, že nejpozději večer budeš horlivě komentovat na Wattpadu 😀 Asi tě taky okouzlila tančící olbřímí oliheň v tom pařáku (mimochodem, to tančící kouzlo jsem nezavinil já! [ehm, ne! {tak jo no}]) 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

neokouzlila, nesmírně mě pobavila 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Ach, aspoň něco, protože když použiješ “Carmino!” -neboli tančící kouzlo (vymyšleno z latinského slova ´carmina´=tanec)- a přidáš ´maxim´: “Carmino maxim!” můžeš přinutit takový velký kolos, jako naše oliheň, aby tančil 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

To zní dobře, zkusím to na Filche 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 ty jsi ale šibal! Chudák oliheň. Nemohl bys to spíš použít na členy zmijozelského famfrpálového mužstva? U Merlina, to by byla podívaná!

Ambo
    Ambo
    Účastník

Abych nezapomněl, pro knihomoly je tato bezva stránka: http://www.databazeknih.cz/ Jsou tam recenze na knihy, názory, zajímavosti, diskuse, vlastní profil (který si můžete změnit k obrazu svému) a mnoho jiné. Vřele doporučuji, najdete tam mě pod jménem: P-man 😉

Ambo
    Ambo
    Účastník

Týjo, co je to poslední dobou s váma, lidi?? To vám tak dá zabrat to NKÚ?? ~.~ 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

No je to náročné, spousta předmětů, které musíš dát co nejlíp, když chceš pokračovat v jejich studiu, abys mohl získat práci, jako chceš 🙁 Tohle se nesmí brát nezodpovědně

Ambo
        Ambo
        Účastník

Áááá, sláva, život 😀
        A co tvojr povinné volno? 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jasně, že jsem to nevydržela 😀 Ale neboj, nezapomněla jsem na tebe 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Ne já myslel, jestli jsi si provedla svojí pomstu na Medúse-vyčerpání mých železných zásob barviv ze zlatých mrkví 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Copak tys ji dnes ještě neviděl? No, ehm, asi ani neuvidíš. Madame Pomfreyová se ji snaží dostat zase do “normálního” stavu, ale vzhledem k tomu, žes mi dodal tu nejlepší kvalitu (za což ti vážně děkuji), bude to trošku trvat. Mám dojem, že naše drahá Medúsa se buď pár dní neukáže, nebo bude chodit po škole trošilinku obarvená 😀 Mimochodem, nemysli si, že jsem si nevšimla, jak jsi dnes při obědě přičaroval Claudiovi oslí uši (skvělá trefa) 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Hi-hi 😀 já mu dám se smát tomu, že je taťka z mudlovské rodiny…příště to bude i s ocáskem B-)

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Mluvíš mi z duše. Navíc tvůj taťka má důležitou práci. Je to pou . . . ehm, jak jen to bylo? No ano!!! Poudlicista. Tedy jako že mudlovský bystrozor. To je odvážná práce! K tomu ocásku přidej i kopýtka, ať to má ten osel komplet

Ambo
          Ambo
          Účastník

Ale, to jsi si spletla s Hes, můj je…anh… Mudasič? Nevím, ale baví ho to, že prej hůlka nespraví vše 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

Cože je? (Jako co dělá? Můj taťka je mudla [divný, že mi to keště nikdo nepředhazuje], tak třeba to budu znát 😀 )

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jo? To jsou ti cvoci, co běží do ohně a neovládají přitom kouzlo aquamenti?!?! Kruci, Ambo! To chce pořádnou kuráž a velkou dávku šílenství!

Piskor
          Piskor
          Účastník

Co děláš, Ambo, s takovými geny v Havasparu? Neměl bys byt spíš lvíče? (Mimochodem, k tobě by se to asi hodilo, ne? Party, porušování pravidel a tak. Neříká ti to něco ? :-))
          A ta Medúsa a Claudius, to by vážně super výkon, přátelé! Priste jim dáme na stul masožravky, ať jim trochu pochroumaj (a pochroupaj) prsty 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

No, asi se nepotatil 😀 I když, mám-li být upřímná, taky se divím, že Ambo není u nás. Ale třeba mu dal Moudrý klobouk na vybranou a Havraspár byla Ambova volba. Ostatně, nás dvě Moudrý klobou taky dusil pěkně dlouho, pamatuješ? 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Jojo, Harry (ten, co je o rok vys než my, ne jeden z těch z našeho ročníku) si mě dobírá dodneška. Myslela jsem tenkrát, že tam sedím nejmíň hodinu. A tys na tom nebyla o moc líp, pokud vím. Dneska je to sranda, ale já se tenkrát dost bála (haha, Nebelvir):-)

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já se bála, že jsem tak nevyhraněná a nikam se nehodím, že mi řeknou, ať se sbalím a vypadnu, a nebo hůř, že skončím ve Zmijozelu jako zbytek mé rodiny. Ani by mi asi tolik nevadilo být ve Zmijozelu, kdyby v něm ovšem neoxidovali moji dva starší bratři a 3 protivné sestřenice. Mám svou rodinu ráda, ale je to s nimi dost těžké a nemáme nic společného.
          Měla jsem to půl napůl mezi Nebelvírem a Havraspárem. Příšerný knihomol a zvědavý zvídal se uvnitř mě pere s duší dobrodruha, co má pros strach uděláno. Ale v hloubi duše jsem doufala, že jsem dost dobrá pro Mrzimor. No, aspoň že mé mladší sestřičce se to podařilo 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jinak za ty průpovídky toho troubu Harryho párkrát uřkla! Nemáme se zač stydět. Naopak, je v nás mnohem víc než jen odvaha a rytířskost 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Já se potatil až až 😀 Taťka, když byl ‘mladší’ chodíval do zásahu, ale teď si užívá odpočinek za kancelářským stolem (tolik hovorů, razítek, podpisů, papírů, smlouv, návštěv, jednání a kdesi cosi bych nikdy nechtěl mít!!! 😉 moc odpočinek to neni…někdy musí použít povzbuzující kouzlo) Mamka je z Mrzimoru, ségra taky a já s bráchou v Havraspáru, i když nechápu, jak se tam ten čahoun-smíšek dostal. A ano, Moudrý klobouk mi dal na výběr. Prý, že na Zmijozel jsem moc přatelský, na Mrzimor příliš hyperaktivní (což nechápu) no a zbyl Havraspár a Nebelvír. Volba byla jasná 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Jednoduše řečeno, nejsme z jednoho těsta, jsme skvěle namíchaní, jako zmrzlina… jedna příchuť je nuda 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

…mmmmm….třeba meflounovo-kaktusová 😛

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ááá,vnedělej mi chutě 😀 (kokos a karamel, mňamíí… 😀 )

Llyan
          Llyan
          Účastník

Já jsem myslela, že mi ten klobouk snad přirostl k hlavě 🙂 Pořád nevěděl, jestli Havraspár nebo Mrzimor. Nakonec ale vyhráli Orli 😀 A jsem i ráda, jenom ty otázky u vchodu do společenky jsou občas na zabití

Piskor
          Piskor
          Účastník

Přesně stejně, Auri. Nejprve Havraspar a pak si to rozmyslel a lupnul mě do Nebelviru. A mladší sestřička je taky v Mrzimoru 🙂 Vlastně jsme si dost podobné 😀

• This reply was modified 3 roky, 6 měsíců by Piskor Piskor.
          Aurora
          Aurora
          Účastník

Jo, to tedy jsme 🙂 Což mě dost těší

Llyan
    Llyan
    Účastník

Já vím, že to sem nepatří, ale…
    Naší kočičce se nedávno narodila 2 koťátka, hezcí mourovaní kocourci 🙂 Myslím, že kdyby si je někdo chtěl zamluvit – třeba i nějaký mudla 😀 -, tak až budou starší, určitě by rádi do nového milujícího domova 😀 (Říkáme jim Fred a George – zrzci to sice nejsou, ale poznat, kterej je kterej, je někdy fakt nadlidský úkol 😀 ale samozřejmě ať si je každý pojmenuje jak chce) 😀

Llyan
    Llyan
    Účastník

Jé, Ambo, díky za komentář na Wattpadu 😀 Jo, tu píseň jsem vymýšlela sama (přece to neobšlehnu 😀 ), jsem ráda, že se ti líbí, já se spíš bála, jestli není taková divná… No, nejsem moc básničkář. A samozřejmě že jsem musela nějak vyzvednout naši úžasnou kolej 😀 Moc dík.

Piskor
    Piskor
    Účastník

Llyan? Dala bys sem prosím odkaz na tvou povídku? Vím, že tu nekde byl, ale nevím kde. A ráda bych si tu povídku přečetla (az budu mit trochu času). Díkus Merlinus ~8-)

Hesiona
    Hesiona
    Účastník

Tak přátelé, angličtina za B. Teď už snad zvládnu všechno. Jak to vypadá u vás? 🙂

Aurora
      Aurora
      Účastník

Mě to teprve čeká a jak se to blíží, začínám být dost nervozní 🙁

Hesiona
        Hesiona
        Účastník

Kdy bude to kritické datum, ať vím, na co se soustředit?

Aurora
          Aurora
          Účastník

Teď v pondělí dopoledne, 30.5. 🙁

Piskor
          Piskor
          Účastník

Budu držet palce 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

docela by se hodil nějaký felix 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

A nedáš s nim pokoj, co? Tak si ho uvař, ty tady skládáš OVCE! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já ho mám, ale byl by to podvod. Chci vědět, že na to mám i bez taháků 🙂

Piskor
          Piskor
          Účastník

Jasně, to ti schvaluji 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Tak jo lidi! Mám to!!!! Známky: Vynikající! Jdu slavit! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Okej, tak v devět ve Velké síni?? Dnes to bude pařba, lidi! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 no jasně

Llyan
          Llyan
          Účastník

Congratulations, Auri! 😀 Super!

Aurora
          Aurora
          Účastník

Díky 😀 Je to hrozná úleva

Piskor
      Piskor
      Účastník

Super, gratuluji 🙂

Hesiona
    Hesiona
    Účastník

Mimochodem, odkazy na svou tvorbu, případně na zajímavé knihy či fan-fiction můžete nyní vkládat na stolek poetického koutku v Café Bardd 😉 Ať to máme po kope 🙂

Aurora
      Aurora
      Účastník

Po kope? Hes, nejsi ty náhodou aspoň zčásti Slovenka? Jinak gratuluji k angličtině, ale tak to se dalo čekat, že to zvládneš 😀

Hesiona
        Hesiona
        Účastník

Nejsem ze Slovenska, ale jsem lingvista a mám ráda neobvyklé výrazy 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já jsem taky lingvistka a Slovenštinu zbožňuju, protože je tak LIBOZVUČNÁ, prostě nádhera, a ta jejich měkká výslovnost!

Ambo
      Ambo
      Účastník

Ehm, Hes, jakej koutek Café Bardd?? 😀 Vůbev nevím, co tim myslíš 😉

Piskor
        Piskor
        Účastník

Tak to je nás více… Já si říkám, že jsem asi trochu mimo, ale ocividne nejsem sama 🙂

Hesiona
        Hesiona
        Účastník

Protože je to tu kapku nepřehledný. V rámci Kouzelnického světa jsem si založila poetický koutek s názvem Café Bardd, ať nemusíme odkazy na fan-fiction a jinou tvorbu složitě dohledávat v záplavě hovorů. 🙂
        Jenomže se ta skutečnost nikde neobjevila, takže o tom nikdo neví 🙁

Piskor
    Piskor
    Účastník

Prefekti se musí poslouchat, tak pisu sem, aby se Hes nezlobila. Neraa bych schytala pár kleteb 😀 Musíme naplánovat naší akcičku na Medúsu a spol., protoze už mě akt štvou. Dneska při obědě seslala na sklenici s džusem Leviosu a vylila mi to přímo na hlavu! Nenutno dodávat, že se meli všichni komu celý den smát. Nějaké návrhy? Můj mozek je vymytý učením na ročníkové zkoušky (doufám, že je McGonagallka zruší -)).

Llyan
      Llyan
      Účastník

Na to bych moc nespoléhala. Není sice moje ředitelka, ale jak ji znám, něco takového by nikdy neudělala… A máš pravdu, musíme něco vymyslet! A to dřív, než se bude hrát ten famfrpálový zápas! Mimochodem, mohli bychom něco provést i jejich odrážečům, jsou dost zákeřní… Ale v hlavě mám taky úplně duto, takže nápady laskavě přenechávám Ambovi nebo někomu, kdo v tom má praxi. 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Mwuhahahahahaha, fajn B)
        Plán a) dnes pořádám party v Komnatě nejvyšší potřeby. Co třeba jim oplatit to u Piskor? Lly, jak víš, jseš skvělá ve zvětšovacích kouzlech. Co třeba nalít obří bezedný káď fialového punču (co nejde z hábitu dolů) a opůlnoci je pozvat na parket. Spustíme káď a je to 😉 😀
        Plán b) poslední zásoby barviv ze zlatých mrkví (to mluví za vše 😀 )
        Plán c) ukuchtit vlastní výbušnou směsici 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Plán a) beru. A c) je taky dost dobrý. Těším se na večer! 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Což o to, to bychom zvládli 😀 Jen si nejsem jistá, jestli by šli zrovna na NAŠI párty, a i kdyby jo, co když se na parket přimotá i někdo další? (Jen se snažím uvažovat prakticky a vyhnout se průšvihu.)
          Ale kdyby na tu párty (mimochodem, bylo načase) přece jen šli, tak plán d) opít je medovinou madam Rosmerty a nakukat jim, ať třeba obejmou McGonagallku a řeknou, že ji mají moc rádi 😀 (I když na to by šlo i matoucí kouzlo, ale bacha na Medúsu.)

• This reply was modified 3 roky, 5 měsíců by Llyan Llyan.
    Llyan
    Llyan
    Účastník

Víte, co mě vždycky zajímalo? Když se Harry probudil v lese z kómatu a Smrtijedi si mysleli, že je mrtvý… Jak dokázal dýchat, aniž by se mu cokoli pohnulo? Já to teda zkoušela, a moc to nešlo… Asi už bych byla doopravdy mrtvá, být na jeho místě.

Aurora
      Aurora
      Účastník

Tak za prvé, nesmíš zapomenout, že všechno to proběhlo během pár vteřin, i když v Harryho hlavě to byla tak plus mínus půlhodinky debaty a rozjímání s Brumbálem. Za druhé, V zapovězeném lese rostou nesmírně vysoké stromy hodně blízko u sebe, takže se tam moc světla nedostane, zvláště v noci, protože za třetí, Harry šel za Voldíkem za tmy, pamatuješ? Za čtvrté, měl na sobě hábit, ty jsou volné. Takže jediný způsob, jak poznat, že je Harry živý, mohl ten, kdo přistoupil k němu a položil mu dlaň na srdce. A vzhledem k tomu, že Narcisa chtěla jediné, a to dostat se ke svému synovi na hrad, riskovala v tu chvíli absolutně všechno a lhala. Takže takhle 😀 Zítra na mě myslete, přátelé

• This reply was modified 3 roky, 5 měsíců by Aurora Aurora.
        Llyan
        Llyan
        Účastník

Jo, to by dávalo smysl. Ale jaktože to nepoznal ani Hagrid? Ledaže byl z Harryho “smrti” tak vedle a tak se otásal vzlyky… Asi jo, máš pravdu. A neboj, budeme ti držet palce 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Hagrid se otřásal silnými vzlyky 🙂 A děkuji, že mi budete držet pěsti

Piskor
          Piskor
          Účastník

Neboj, Auri, myslíme na tebe 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Moc děkuji, Piskoři. Jsem trémistka, nesnáším zkoušení, testy mi nevadí, ale mluvit před komisí, to je má noční můra

Llyan
          Llyan
          Účastník

Mluvíš mi z duše…

Ridia
        Ridia
        Účastník

Spíš mě zaráží, že ji Náčelník Smrtijedů neodhalil, vzhledem k tomu, že byl vynikající nitrozpytec… na druhou stranu musím uznat, že byl asi dost vyvedený z míry a taky si byl jistý svou pozicí natolik, že se ani neobtěžoval. Takže jsem si vlastně odpověděla 😃
        #lumos

Ambo
    Ambo
    Účastník

!!!!!!!POZOR na Wattpadu se znovu ozvala naše milá a něžná zkopírovatelka. Na mou dřívější zprávu napsala “Nope” a dál odstartovala své kopírování!!!!!!!! https://www.wattpad.com/259927670-pottermore-m%C4%9B%C5%99en%C3%AD-a-v%C3%A1%C5%BEen%C3%AD Zde je to!!! Musíme s tím okamžitě NĚCO UDĚLAT!!! 😐

Teki
      Teki
      Správce

Díky. Jdu ji okamžitě oficiálně nahlásit.

Aurora
      Aurora
      Účastník

To je vážně sprostý!!! Fajn, jestli je to nějaká náctiletá, budiž ji to napoprvé odpuštěno, ale že to dělá i po upozornění, to je hnus!!!

Piskor
        Piskor
        Účastník

To je dost mazec. Proc to dela? Co z toho jako má? Já to prostě nechápu. Opravdu natvrdlý člověk!

Teki
          Teki
          Správce

Vyplnila jsem ten formulář a nahlásila ji. Uvidíme, jestli to pomůže. Celý to ale bylo anglicky a já se trochu bojim, aby se s nějakym dramatem v Čechách vůbec zabejvali, ale jako… zkusili jsme to =D Já mentalitu takovejch lidí prostě nepobírám… Musí v nich něco špatně fungovat. Nejde mi prostě do hlavy, jak někoho může uspokojovat uznání ostatních za něco, co neudělal…

Aurora
          Aurora
          Účastník

Dobře jsi udělala, Teki. Tohle se prostě a jednoduše nedělá! Snad s tím admini watpadu pohnou.

Aurora
          Aurora
          Účastník

Natvrdlý? Spíš pěkná špína

Llyan
          Llyan
          Účastník

Souhlas. Umbridgeovou na takový lidi!

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 nejhorší je, že se takoví lidé najdou všude a schovávají se za anonymitu internetu

Llyan
          Llyan
          Účastník

Pojďme následovat Poberty. Oni vynalezli plánek, my vynalezeme imagebornou kletbu 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

To jsme zkoušeli. Leželas’ týden na ošetřovně, vzpomínáš? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jo, Llyan, nebyl to pěkný pohled

Llyan
          Llyan
          Účastník

Cože, fakt? Tak proto mi chybí zápisky za celý týden… Zaboha jsem si nemohla vzpomenout, co se stalo! A co přesně že mi vlastně bylo?

Ambo
          Ambo
          Účastník

Ehm, to radši ani nechceš vědět 😉 !! Řekněme, že to moje nepovedené bodlákové a rozumvypadávající kouzlo na Medúsu byl slabek odvar toho, co jsem ti – eh- co jsME ti udělali – ee, vlastně jsme ti vůbec nic…hmmm…neudělali 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Začínám být ráda, že mám výpadek paměti. Podle toho, co mi tu žvaníš, bych tě nejspíš proměnila v sulc, kdybych si to pamatovala… A kdo by pak udělal tu párty? 😀 To bych přece Aurince nemohla udělat… 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Připlést se Ambovi pod hůlku je o život

Llyan
          Llyan
          Účastník

Někdy se to hodí, ale jen když se mu tam připkete někdo jako Medúsa. (Mimochodem, co bude s tou rošťárnou?)

Ambo
          Ambo
          Účastník

Až zítra, prosím. Teď se dostávám z velemerlinovského vzteku (viz úplně nový článek) tak že…tři písmena THD (Trollí Hloupá Darkfungirl)

Aurora
          Aurora
          Účastník

Počkat počkat! Ta nána publikovala další obšlehnutý článek?!?!

Ambo
          Ambo
          Účastník

Ne myslím tady, na ČsP tam jsem to psal

Ambo
          Ambo
          Účastník

Tak jsem listoval Trollovinami a narazil na tuhle větu 😀 Málem jsem spadl ze židle smíchy 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Mělas pravdu, Lly, žen ás to “Reply” jednou přivede do hrobu. Tato odpověď měla být na Auřin komentář “připlést se Ambovi pod hůlku je o život” 😀 Já z nemůžu 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 no, ale o tom tlačítku REPLEY a o tom, jak nás jednou přivede do hrobu, jsem psala já 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

která věta konkrétně??? Jsou jich tu mraky 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Nechtěla jsem byt sprostá…

Aurora
          Aurora
          Účastník

já necítím ani tak potřebu být sprostá, jako spíš silnou potřebu tu slepici podfukářskou majznout pánví po kebuli

Piskor
          Piskor
          Účastník

Anebo pěknou kletbickou po kebuli…

Aurora
          Aurora
          Účastník

Mě zaráží ta její drzost (jestli je to vážně holka, že jo, člověk nikdy neví). Ona ví, že my víme. Ví, že autorka/y článku to ví. A stejně v té hanebnosti pokračuje. Škoda, že neumím hackovat. Poslala bych jí trojského koně nebo jak se dnes pc virům říká

Piskor
          Piskor
          Účastník

No právě. Proste mi to nejde přes mozek. Jednoduše NECHÁPU a asi ani nikdy nepochopím…

Piskor
    Piskor
    Účastník

Tak jak jsi dopadla s těmi OVCE, Auri?

Aurora
      Aurora
      Účastník

samá VYNIKAJÍCÍ 😀 Ale v jednu chvíli jsem myslela, že ten knedlík v krku nepovolí a já se samou trémou rozbrečím. Jsem velký trémista, nesnáším komise a mluvení před lidmi. Teď už cítím jen velkou úlevu

Piskor
        Piskor
        Účastník

Tak to moc gratuluji 🙂 Pff, kam se hrabe kdejaký Havraspar. Nejlepší čarodějka z ročníku je opet z Nebelviru! 😀
        Ještě jednou gratuluji 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Tak teď se červenám, ještě že už je tma 🙂 Děkuji

Llyan
          Llyan
          Účastník

No toto… ! 😀
          Gratuluju, Auri, zasloužíš si to… Ale no teda, takhle urážet samotnou podstatu Havraspáru! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

´Simtě, děláš, jakoby havraspárští měli z NKÚ samý téčka. Chci tě vidět na OVCE B-) 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Já sebe taky 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Díky lidi, vážně moc moc moc! Jste kámoši 😀 Já to pořád říkám, že i v Nebelvíru jsou hlavičky

Llyan
          Llyan
          Účastník

Však u tebe klobouk uvažoval o Havraspáru, ne? 😀 To se pozná 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Jo jo, já a Piskoř jsme na zařazovací stoličce málem vyseděly důlek, že jo

Piskor
          Piskor
          Účastník

Hmmm. Neresili jsme to náhodou minule? Myslela jsem, že se zblázním 😛

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 řešili

Ambo
    Ambo
    Účastník

Teď si nemohu za boha vzpomenout. Jaký je e-mail Teki ?? 🙂

Llyan
      Llyan
      Účastník

To nevím, ale snad bys to mohl poslat na ten ceskyzpottermore@email.cz , ne?

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jéééj, díky 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

😀 Bylo to v tom článku o DFG (nemůžu té efeerújmuthjgfbvdvdverhevtjghdsggfdheg přijít na jméno)

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jak by řekla Hermiona: Ta absolutní kráva je pitomější než troll po otřesu mozku

Ambo
          Ambo
          Účastník

Stačí jen THD 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

je to mrcha

Ambo
    Ambo
    Účastník

Hmf, kdo mi sakra přičaroval ten tygří OCAS?! 😐 Nechť příde pod mou hůlku!!

Aurora
      Aurora
      Účastník

😀 😀 😀 Promiň, Ambo, kamaráde. To byl ehm . . . no . . . omyl 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Áha, tak že stejnej omyl jako s Llyan, že? 😀 -juj, Lly, nic si neslyšela!

Llyan
          Llyan
          Účastník

No, jestli jsem měla něco tygřího, tak to zas tak hrozný není… Mimochodem, moc ti sluší, měl bys z toho udělat novou módu 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Lly má pravdu, nech si ho natrvalo, sluší ti to 🙂 A nechceš přidat ještě pár uší a fousků? Není problém… Hihi 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

jsem ráda, že to bereš tak klidně a s humorem, Ambo 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Stejně bych se radši klidila, přijít Ambovi pod hůlku je o krk… 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Přijít Ambovi pod hůlku je zábava, pokud jsi jeho přítel. Pokud jsi přítel, neublíží ti, jen si z tebe malinko vystřelí. Navíc souboje s Ambem jsou perfektní rozcvička na nepřátele a těch máme v Bradavicích spoustu 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

MWUHAHAHAHAHAHAHAHA >:D Mno, ale bahňavé kouzlo, co jsi Auro vymyslela, mě vždy dostane – eh, oprava – dostávalo. Vymyslel jsem dost účinou protikletbu… Hi-hi 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Však já mám v rukávu taky ještě pár es, přeci nedopustíme, aby se z našich šarvátek stala nuda

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ehm – tak nevím, jestli tady mám výpadek paměti já, nebo někdo jinej… Stejně pořád nevím, co mi vlastně bylo, ŽE, AMBO? 😀 Ale jo, Auri, máš pravdu, rozcvičky s Ambem jsou lepší než obrana proti černé magii… Jo, musíme si zas někdy potrénovat, tentokrát jsem dokonale připravená! Těšte se… muehehe 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Nápodobně >:D A za tu, ehm, ‘nehodu’ si beztak můžeš sama! Neměla jsi se plést do mého zaříkadla a nebezpečně doutnajícího kotlíku! 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

No dovol, takže za všechno můžu já, jo?! Kdybych si to pamatovala, určitě bych přišla na milion důvodů, proč jsem se ti “připletla do zaříkadla a nebezpečně doutnajícího kotlíku”! 😀 A beztak za to může THD, tu kletbu jsme se přece snažili vynaleznout kvůli té fghskvfskvkxcvbsfkvnykcfgjdgh (snažím se vyhnout sprostým slovům) 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Jéééj, Lly, tz jsi už začala s dotazníkem ?? No tak to jdu taky a ty samí otázky 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

No že si taky někdo všiml, já začala už ve chvíli, kdy ten návrh padl 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

ÁÁ, mám to :))

Piskor
      Piskor
      Účastník

A copak? Novou kletbu?

Ambo
        Ambo
        Účastník

Ale ne, ten dotazník, co už mám já i Lly 🙂

Piskor
          Piskor
          Účastník

Ahá, pěkné. Nevěděla jsem, že máš takový problém s brouky. Toho te budeme muset zbavit… Ne, dělám si srandu 😛

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 hezký, pěkná konverzace před spaním

Llyan
          Llyan
          Účastník

No Ambo, takhle urážet Hermionu! Ona je Hermiona JEAN Grangerová, a pak tu máme ještě Dolores JANE Umbridgeovou… 😀 Okamžitě to sprav, nebo si mě nepřej!

Ambo
          Ambo
          Účastník

Juj 😀 Jsem to ale lump

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ambo! Že tys ji takhle zneuctil schválně?! Svoji oblíbenou postavu! Že se nestydíš! Za tohle tě stihne trest! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Hahahahahahahiihihihihihohohoho 😀 Vtipálku. A skoční to jako minule, co? Zase si to všechno slíznu já !! 😉 😀 >:)

Llyan
          Llyan
          Účastník

No promiň, ale tentokrát si to fakt zasloužíš. 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

JÁ?! Tak milé a něžné stvoření, jako já ? 😀 Hdhgakzuqvlpzhebs…!!

Llyan
          Llyan
          Účastník

Hahaha, tak tohle mě dostalo. Vtipálku 😉 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Jééé, tady se to hemží vtipy 😀 Je to fajn, takhle se večer pobavit 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Hele takhle se může splést každý, Llyan. Ani nevíš, jestli to třeba nebyl jen překlep, nebo to někdo někde napsal špatně, Ambo si to přečetl a už to z hlavy nedostal. Takže já bych za takovou maličkost na něj nespílala. Na druhou stranu bych ho nejradši přetrhla za to, jak dnes po snídani vytočil Norrisku a Filche, neboť ti dva suchaři usoudili, že lán pětimetrových masožravých rostlin uprostřed Velké síně není legrační, nýbrž trestuhodný nápad! Teď vyvádí o sto šest

Ambo
          Ambo
          Účastník

😀 Hih, ale nejlepší je, že nejraději mají kočky 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 A proč si taky myslíš, že Noriska a Filch tak vyvádí?!

Llyan
          Llyan
          Účastník

Já vím, že je to překlep, ale doteď to neopravil >:) Jo a bacha, Filch na tebe něco chystá, Ambo, prý už toho bylo dost… Radši bych se mu teď dost dlouho vyhýbala obloukem 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

To je divné, na mobilu jsem to opravil a aktualizoval profil a ono to tam skočilo znova? Teď už by to mělo být v pořádku 🙂 A Filch šel zrovna dneska za ředitelkou McGonagallovou. Samozřejmě jako vždy, neúspěšně 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Teď mě tak napadlo, nebyla by sranda sepsat naše příběhy z Bradavic?? Byli by tam všichni, Aura, Lly, Piskor, Hes, Tut, Teki, Evellin, Bertie, Modrooko… A samosebou já 😀 Publikoval/i bych/om to na Wattpadu, víte, takové ironické kapitolky 🙂 a použili by se tam ty naše kouzelnické dotazníky. Zvlášť od Aury by to bylo fajn napsat 🙂

Llyan
      Llyan
      Účastník

Super nápad! To bych četla snad ještě raději než Charlieho (mimochodem, kde je další kapitola?!) 😀 Jsem pro všema deseti!
      (A promiň za tu Jane, to jsem asi fakt přehnala…)

Ambo
        Ambo
        Účastník

Tak jo, to je supr! Jen, nebude vám vadit, když to budu psát sám za sebe (ale ve 3. osobě)? Auru bych tím pádem rád šoupl do 1. ročníku se mnou, a Lly ty tedy budeš s námi…? Já jen že jsi nejdřív psala že jsi v 1., potom ve 4. a teď teda v 1. 😀 Já jsem ve 2. ale rád bych to psal od toho, jak jsem poznal poprvé Auru na Příčné ulici, vybírání hůlek apod. Teki je tedy “jakoby” v 7. s Tut, ale když je to rok zpět tak v 6., ne? Budou to tedy prefektky. Hes bude muset být v pátém, když o sobě tvrdí, že je prefektka, tím pádem musejí být buď Tut nebo Teki prefektem, nebo obě ale to potom odporuje školnímu řádu, ne? A ještě taky jak se to všechno bude jmenovat 😀 A ještě k tou všemu, nejlépe by bylo, kdyby si Aura také udělala ten provizorní dotazník… A od Piskor by to bylo taky fajn…

Llyan
          Llyan
          Účastník

Za mě absolutní souhlas 😀 Jo, ty dotazníky by byly fajn… Taky by mě to zajímalo 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

A jo, jsem prvňáček, ráda si to prožiju všechno od začátku 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Vynikající, hned se dám do psaní 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Tak že se to prostě bude jmenovat “Příhody z Bradavic” ??

Llyan
          Llyan
          Účastník

Bezva, nemůžu se dočkat! 😀
          To je dobrý název, šlo by to. Kdybych ještě na něco přišla, dám vědět, ale tohle bude asi nejvýstižnější 🙂
          Co třeba “Bradavický gang”? 😀 ne, to je divný
          (popřípadě “Ambův bradavický gang”, když už to teda píšeš o sobě, ale to by Aurinku asi nepotěšilo 😀 )

Ambo
          Ambo
          Účastník

😀 Já z tebe nemůžu! 😀 “Ambův bradavický gang” 😀 😀 😀 Málem jsem spadnul ze židle. Víš, raději zůstanu u těch příhod 😀 😀
          Jenom bych ti rád řekl, že ti nijak nechci lézt do zelí s mým psaním. Koneckonců, o Bradavickém životě jsi začala písat ty 🙂 Kdyby se ti něco protivilo nebo tak něco, napiš. A ještě, mohl bych když tak něco převzít z tvého příběhu? Protože když budeme ve stejném ročníku jako s Alem, mohl bych tam popsat tu tvojí první kapitolu jiným pohledem než právě Alovým 🙂 To překvapení, když se dostal do Zmijozelu…

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ok, autorská práva udělena 😀 jej, to je pocta 😉 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Já zas nechci lézt do zelí tobě…

Ambo
          Ambo
          Účastník

Jen bych připomněl, že to bude psáno s lehkou nadsázkou a ironií. Nebudou tedy ty jednotlivé kapitoly tak dechberoucí (EGO UP) jako v Charliem. Vlastně to bude jen pro pobavení po nás, ČzP 😀 A taky Auro, nebude ti náhodou vadit, když budeš mít fialový vlasy ?? Já jen, že si tě jinak představit neumim. A Lly, ty budeš asi blondýna, že? A příjmení? A příjmení Aury? 😀 Samosebou to kouzelnické…

Llyan
          Llyan
          Účastník

Špinavá blond. A příjmení jsem si do dotazníku doplnila, podle tvého vzoru 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Drahý Ambo, Aurora Grace Amelia Blacková, narozena 31.srpna za svítání, vlasy černé (nicméně si je ta holka vzdorovitá ráda barví na fialovo), oči fialkové, povahou knihomol a dobrodruh . . . a samozřejmě to nejdůležitější, kolej: NEBELVÍR (nicméně Moudrý klobouk snad 20 minut uvažoval o Havraspáru, než se konečně rozhodl, byla to věčnost).
          To vám, drazí přátelé, bude muset stačit, protože neděli mám taky pracovní. Možná se tu ukážu zítra večer 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Velice správně, Llyan, Aurinku by to nepotěšilo (Ambův gang?! tse tse tse! 😀 ) 😀 ale ani maličko

Piskor
          Piskor
          Účastník

Super nápad 🙂 A Ambo, beru příkazem, večer ti napíšu ten dotazník 🙂 Jinak ja jsem asi ve 4. ročníku, abych mohla byt příští rok preekt 😛 Ne, jenom mám čtyřku nejradši 🙂 Ale všechno ti napíšu do dotazníku 😛

Ambo
          Ambo
          Účastník

Výborně, a rovnou mi tam hoď i to kouzelnické příjmení 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já klidně budu znovu v prváku, však to bude od září zase pravda 😀 Neboj, já to napíšu, jen musím vychytat volný den 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Ne, bud se mnou ve 4. 🙂 😛

Aurora
          Aurora
          Účastník

A nechceš se vykašlat na 4, Piskořku, a jít se mnou a Ambem hezky na začátek do prváku?! Budeme ti nejchytřejší a taky nejlumpovatější prváci všech dob!!! 😀 😀 😀 Prosíííím, pojď s námi na začátek 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Klidně, ja s tím problém nemám. Takže OFICIÁLNĚ PRVÁK (a jdu to přepsat do profilu. Já jen myslela, že by bylo vtipnější z ruznych roniku. Ale jak chcete 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

No to možná asi jo, ale dovedeš si představit, jak spolu ve den v noci blbnou po škole prváci se čtvrťákama? 😀 Tak fajn, jde se do prváku 😀 Tak zatím, stavím se tu ještě večer, tak mi nezahlťte email. Člověk se tu 2 dny neukáže a má kolem 30 emailů z ČZP 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Tak prvák, jo? Supr už jsme čtyři 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Joo, dva na dva. Škoda jen, že Zmijozel a Mrzimor je nedostatkové zboží 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Teki! Tak že ona bude prefektka ve Zmijozelu a Tut kde

Piskor
          Piskor
          Účastník

Teki je stejně Had, ne? A Tut, pokud vím, tak je Orel 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jo no, jezevec a had jsou nesmírně nedostatkové zboží, tady je to totiž samý orel!!!!!!!!

Piskor
          Piskor
          Účastník

Moje slova -DD

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

A Auro, už jsi si vůbec četla náš nový příběh ma Watrpadu?? Ujal jsem se dost zajímavého nápadu 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Kdepak, nečetla, zrovna jsem zabraná do Hvězdy nám nepřály 😀 Hodně šibeničního humoru, smutku a smrti, ale stojí to za to

Llyan
          Llyan
          Účastník

Pff, však vás je taky všude plno 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

No jo, no. Ale vás je tu víc. Ale to je fuk, nebudeme to rozpitvávat 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

No jo, Piskořku, holt se v Havraspáru urodilo dost chytrých hlaviček 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

To ale jen proto, že Piskoř a já jsme velice aktivní, Llyan 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Ale neznamená to doufám, že dáš kopačky Charliemu, že ne????! 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

ehm, no, jelikož jsem nějak ztratil svou múzu nápadů…nevím 😉

Llyan
          Llyan
          Účastník

No bezva. To je jako ztratit svrček a najít galeon, že? 😀 (hádanka)
          Jasně že Charlie je taky galeon… Doufám, že se múza vrátí, protože je to fakt super 😀 ale to budou Příhody samozřejmě taky 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

Hele, Ambo, nevymlouvej se na múzu a koukej to dopsat. Jestli něco fakt nesnáším, pak jsou to nedokončené příběhy!!!

Aurora
      Aurora
      Účastník

Napíšu to, ale mám teď spoustu práce. Čekají mě přijímačky a doháním resty v práci (jako opravdové práci, kde makáte za galeony 😀 )

Piskor
    Piskor
    Účastník

Tak Ambo, příkaz splněn 😛 Můj profil je vyplněn “prozatimním dotazníkem” 🙂

Ambo
      Ambo
      Účastník

Jj, již jsem to zkouknul 🙂 Hned jsem si tam ty oči a vlasy dal též 😀

Piskor
        Piskor
        Účastník

OK. Když jste to tu řešili, tak jsem to tam rovnou napsala, aby se to nemuselo protahovat 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

Tak první kapitola napsána! Asi to není nic moc…ale docela mě to baví 🙂 A nebojte, za chvíli se tam taky všichni ukážete

Piskor
      Piskor
      Účastník

Dáš odkaz?

Piskor
      Piskor
      Účastník

Pěkný 🙂 Máš tam komenty 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jé děkuju moc. 🙂 Mě se totiž vždycky líbilo na začátku Pottera jak to Rowling někomu věnovala, ale přitom nikdo nevěděl, komu 🙂 Talk jsem to tam dal taky…
        A jak jsem již řekl, je to psáno s ironií a jen tak pro zábavu….

Piskor
          Piskor
          Účastník

Je to fajn. Je to milé, protože je to naše 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

. . . a to se počítá, dámy a pánové!!!! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Tak že laskavě budete horlivě komentovat, VŠICHNI!! 😀 A Auro, děláš si ze mě srandu, tys napsala 6 komentářů za 10 minut?? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

A to je ti jako málo?! 😀 Já u toho komentování jím 😀

Aurora
    Aurora
    Účastník

Tak jo, drazí přátelé a spolužáci, je čas jít do hajan (postel s nebesy v nebelvírské věži). Čus Merlinus

Ambo
    Ambo
    Účastník

No, jenomže když to teď dopíšu, budu toho litovat že jsem to ukončil tak rychle. Možná ty plánované tři díly bych dal do jednoho…já nevím. Kdybych to teď psal dál, vyjde to asi na další čtyři kapitoly s tím, že to bude mít jednoduchý děj 🙁

Ambo
      Ambo
      Účastník

…jej, to mělo být k tomu dopsání Charlieho 😀 Zapomínám na to ‘Reply’

• This reply was modified 3 roky, 5 měsíců by Ambo Ambo.
        Llyan
        Llyan
        Účastník

Vítej v mém světě 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

Hele, blíží se letní prázdniny, čas bude, no ne? Teď do tedy nech plavat a dokonči to v létě 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

Hele Piskor, nebude ti vadit, když budeš WhittigtonOVÁ ??

Piskor
      Piskor
      Účastník

Jasně, klidně to do češtiny přelož. Nemám žádný problém 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

Tak a máme další kapitolku 🙂

Llyan
      Llyan
      Účastník

Super! Přečetla jsem ji jedním dechem. Jasně že to Protivovi musíme vrátit! 😀
      Jen mě napadlo, když už jsi to teda zapasoval do té mojí povídky – profesor Kidrah, Al ve Zmijozelu, zatmívací prášek a podobně – nevadilo by, kdybych to udělala i naopak? Jakože bychom byli spolužáci Rose, občas by se na nás dalo narazit na chodbách, bude se šuškat o našich lumpárnách a tak? Když už teda ta symbióza, tak oboustranná, souhlas? 😀

Piskor
        Piskor
        Účastník

Júúú, takže budeme i součástí “kánonového” příběhu? Hihihihihi 🙂 😀

Piskor
      Piskor
      Účastník

Teda Ambo, jsi dost rychlej, ani jsem v tak včasnou další kapitolku nečekala. Akorát mě teda dost děsí, jak jsi mě napsal. To je jako kdybys mě docela dobře znal! To jsem fakt tak průhledná? Akorát že bych ztrácela věci, to se mi nestává, ba naopak, obvykle je to tak, že já jsem ten jedinej, kdo ví, kde ty věci má 🙂

A moc super příběh. Já prostě nemám slov. Byl to opravdu super nápad! Díkys!

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jé, tak to děkuju moc 🙂 Lly prosim tebe, co je to “ich-forma” ?? Taky se mi stává, že občas začnu psát v první osobě, tak že to tam možná někde ještě zůstalo i po konečné opravě…
        Piskor, ne, úplně jsem si tě vymyslel 😀 To ztrácení věcí – prostě jsem si v tobě představil Lenku, a nějak ta upovídanost si to ztrácení přivolalo. Trochu jsem se bál, že napíšeš, že jsi melancholik…
        Llyan, klíďo to můžeme takhle udělat, zapasovat to dohromady 🙂
        A ještě se vám musim pochlubit, že jsem VYHRÁL literární soutěž “Město snů” ze všech lidí z ČB ze stejného ročníku, jako já. Tak že jsem štěstím bez sebe 😀 😉

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ich-forma je ta první osoba, “ich” je německy “já”, takže se to občas používá takhle 😀
          A gratuluju k vítězství! Vůbec se nedivím, že jsi vyhrál. Vždyť to říkám, píšeš skvěle 😀 Já tak před 3-4 lety vyhrála soutěž Albatrosu “Amélie hledá svůj nový příběh”, jestli jste o tom slyšeli – nebo spíš jsem byla jedna ze 3 vítězek. Ještě jednou gratuluju! 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

No páni Albatros jo? To je jinej level 😀 Něco mi to říká, ale nejsem si jistej.

Piskor
          Piskor
          Účastník

Gratuluji 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

A teď mě ještě napadá (já vím, už je to divný), že jsem zapomněla na Claudia Notta. Měl by být v ložnici s Alem, jenže není. Na Medúse už se pracuje, ale co s ním?
          Leda bychom mu při večeři něco provedli a on by skončil na ošetřovně. Tak by se mohl vrátit až další den po vyučování. Co ty na to, Ambo, jsi pro rošťárnu? 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

HALÓ, Ambo! Předchozí zprávička se asi ztratila ve změti dalších. Pořád čekám na odpověď 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

To vůbec není špatný nápad! Dobře tedy, v příští kapitole ho tam budeme mít…teda, jestli se po mě nebude pokoušet Zapomínavost 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Jen jediná připomínka – nemám ráda lékořici 😀 😉

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jejkote, a co Šumivé bzučivky?? 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

To zní mnohem líp 😀 moje oblíbené – na to, že jsou v nich rozdrcená křidélka rotulice, jsou fakt vynikající 😀

Aurora
    Aurora
    Účastník

Fajn fajn, právě jsem to dočetla a z toho, jak jsi to pojal, jsem nadšená. Moc dobře víš, že mám ráda tvůj styl psaní. Jen jedno mi hlava nebere. Od kdy se my dva nesnášíme tak strašně moc? Trochu mě mrzí, žes ze mě udělal potvoru hodnou Medúsy.
    Jinak gratuluji k vítězství, ne že by mě to překvapovalo

Llyan
      Llyan
      Účastník

Však ono se nakonec ukáže, že vy dva patříte do jednoho týmu, což se o Medúse říct nedá 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

Uvidíme, jaké má Ambo plány. Vždycky je tu ta možnost s půlnočním soubojem 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

. . . a aby sis nestěžoval, že nemáš dostatek informací, mé nejoblíbenější knihy jsou fantasy a dystopie, s rodinou nemám nic společného, což mi dávají často a rádi sežrat, mám 2 mladší sestry, ta prostřední je pěkná mrcha, ta nejmladší je spřízněná laskavá duše. Disharmonie vládnoucí v naší rodině učinila z Aurory uzavřeného, opatrného člověka, který má problém s důvěrou, jen tak si k tělu nikoho nepustím. Jsem loajální přítel a neúprosný nepřítel. Miluji fialovou barvu, širokou škálu hudby včetně té mudlovské (což je trnem v oku mým skrz naskrz čistokrevným rodičům). Fascinuje mě létání. Mám sovu Camaela (Cam) a kočku Kleopatru (Kleo). Jsem sice stydlín a introvert, ale s přáteli jsem nespoutaná dobrodružná povaha 😀 😀 😀
      Stačí?????????

Ambo
        Ambo
        Účastník

Děkuju 😀 Pardón za tu ‘mrchu’, ale já to potřeboval abych tě vytáhl na ten souboj. Tam na nás ovšem bude čekat – dost zajímavé překvapení 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Dobře dobře! Jen aby! 😀 😀 😀 Ale vážně, nemůžu se dočkat pokračování. Vážně jsem se chytla na udičku 🙂

Llyan
    Llyan
    Účastník

No tak já taky 😀
    Jsem ze Surrey, bydlíme kousek od Kvikálkova ve městě Unice (-vymyšlené 😀 -). Máma byla za svobodna Atai Tailorová a učí na mudlovské škole. Vzala si mudlu (právníka) Leeho Reedse. Mám taky mladšího bratra Seana, který je nejspíš moták, ale pořád si tím nejsme úplně jistí.
    Já jsem věčný snílek, často jsem úplně mimo. Všechno nové mě fascinuje, občas se chovám jak malá. Umím být příšerně otravná. Hrozně mě baví přivádět ostatní k šílenství a mám sklony dostávat se dobrovolně do nebezpečí, aniž bych si plně uvědomovala, že mi vlastně něco hrozí. Ráda pomáhám a jsem obětavá kamarádka, ale s nepřáteli neznám slitování. Jsem pro každou legraci, ale občas dostanu strach z trestu (nerada si rozházím učitele a jsem asi pravý Orel, protože se při horší známce snažím přemáhat pláč) a pak dokážu celou dobu prudit, ať se vrátíme. Ale ne vždycky. Není nad lumpárny 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Jo, a nesnáším soutěže. Nejsem nijak fyzicky zdatná a navíc mám strach z prohry. A to je ještě horší v týmové hře, protože se bojím, že to svému týmu pokazím. A většinou se to i stává 🙁 Prostě nemám ráda, když se na mě moji kamarádi zlobí, protože se pak cítím úplně hrozně a mám chuť se očarovat na Mars.

Aurora
        Aurora
        Účastník

Ale Mars je hrozně nudný, Llyan. Všude jen červeno-oranžovo-hnědá barva, sem tam nějaká skála, ale většinou poušť, ve dne vedro, v noci sibérie, žádný kyslík, pouze dusík (alespoň podle NASA). Jednolité barvy, žádné stromy ani rostliny, nemluvě o fauně. Výhled z okna by byl prostě jedna velká nuda. Jediná nepopiratelná výhoda Marsu je jeho více než řídké osídlení 😀

Ambo
      Ambo
      Účastník

Jé, to já jsem taky snílek, vymýšlím takové krávoviny jako Jihozemě (od J.R.R. Tolkiena) včetně obrovské mapy, trpasličích run a elfího písma-které jsem si vymyslel, nebo Atlandita taky s mapou, vymyšlenými čísli a písmeny 😀 Co se týče nepřátel, pokud jsou starší lež-li já, nechám je na pokoji (většinou), pokud jsou kolem mého věku, pustím se s ním do slovní hádky, přičemž používám ty nejodbornější výrazy, na které si vzpomenu. Většinou si ti nešťastníci, s kterými se octnu v křížku, opakují vyjeveně “Rarachu, trolle!”. No a mladší zahrnu tolika důvody, proč se na mě nemají zlobit, až se se otočí na podpatky a jsi ty tam a už je nikdy nevidím 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

…taky nenávidím tělocvik. Nic hrůznějšího neznám (ehm, jo, ten mudlovský vynález kterému říkají “kolo”, po kterém mě šíleně bolí nohy). A soutěže… mno, všechny, jen né při kterých namáháš tělo 🙂
        A vůbec, Mars je římský bůh války, ne? To bych raději letěl na Venuši 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já netoužím navštívit planety naší sluneční soustavy. Toužím vidět planety v jiných částech naší spirálovité galaxie, nebo planety z jiných galaxií. A chci vědět, jak funguje vesmír. Je nekonečně rozpínavý? Ale pokud se rozpíná, tak něco za vesmírem musí být. A pokud má vesmír konec, tak za jeho hranicemi přeci také musí něco být, no ne?! Bože, otázka vesmírného prostoru mě žere už od dětství a ještě mi na to nikdo uspokojivě neodpověděl!!!

Aurora
        Aurora
        Účastník

Joooo, mistr Tolkien, můj favorit v síni slávy. Taky ráda vymýšlím fantastické světy, a nebo ty dystopické

Llyan
        Llyan
        Účastník

Wow. Taky ráda vymýšlím světy a různé magické tvory. Ty ráda kreslím, ale mapy jsem zkusila jen párkrát a dopadlo to špatně, stejně jako to písmo – na Tokkiena prostě nemám 🙁
        A s těmi nepřáteli jsem to, přiznám se, trochu přehnala (znáte to, zdlouhavě se rozepisuju, pak vypadne wifi, tak se to snažím zkrátit). Nesnáším hádky, hlavně když se hádají mí přátelé mezi sebou. Nejsem moc dobrá ve vyvolávání potyček a když už, tak jenom vypustím pár nadávek, protože buď neseberu odbahu, nebo mě dotyčný nevytočí dostatečně na to, abych mu jednu vrazila. Vždycky a ve všem se rozmýšlím a odhodlávám hrozně dlouho, pokud to neudělám dřív, než stihnu přemýšlet. Myslela jsem to tak, že jim bych pomohla, leda by jim fakt hrozil dostatčně velkej malér (do těch bych nezapletla ani Medúsu, to je moje mrzimorské já).

Piskor
          Piskor
          Účastník

Já taky ráda kreslím, maluju. Jde mi to líp než psaní 🙂 Ale než mapy, tak raději grafiku (linoryty, suchá jehla,…) a kresbu. A taky prostorovou tvorbu. Uááá, jo, jsem trošku blázen 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

Nejsi, taky hrozně ráda kreslím, ale většinou jen něco načmárám při nudné hodině a pak ro vyhodím. Ale taky se pouštím do větších věcí. Většinou tužkou, pastelkami nebo akrylkami.

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já ráda kreslím tužkou, uhlem a tuší 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Já rád rozkresluji tužkou, to vytáhnu tenkou černou fixou a vybarvím. Kreslím hlavně postavy-podobně jako pan Němeček (komix Čtyřlístek). A vodovky, tempery a anylinky nenávidím 😀 A uhlem jsem to ještě nezkoušel.

Aurora
          Aurora
          Účastník

Uhel ti umožní stínovat a dotahovat tak, jak tužka a fix ne. Je to paráda, chce to jen trochu cviku

Llyan
          Llyan
          Účastník

Jé, Čtyřlístek miluju 😀 Vlastně kreslím podobně jako ty, Ambo. Obvykle postavy z knížek, co čtu nebo píšu, popřípadě hrdiny Ninjago (já vím, jsem cvok) 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

No já jsem teď zaneprázdněn kreslením nás 😀
          Jinak já kreslím své smyšlené postavičky, dávám anglická jména, mini-příběhy apod. Od pana Němečka jsem se naučil jak kreslit, tak nekreslit krky a kreslit pouze čtyři prsty 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já jsem megaobrovský fanda manga komiksů

Llyan
          Llyan
          Účastník

Super nápad! Zítra máme dějiny, tak nás můžu zkusit taky nakreslit 😀 A není nad styl pana Němečka 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Joo, taky mám Čtyřlístek ráda 🙂 Je to takové naše, pěkné české 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jak říkám, já jsem na japonské manga komiksy: Naruto, Naruto Shippuuden, Death Note, Bleach, Shaman King, Soul Eather atd. 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

To já zase ne. Obrázky jsou některé hezké, ale nějak ten styl celkově nemiluju 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 no a mě to právě hrozně oslovilo

Llyan
          Llyan
          Účastník

Já to jednu dobu měla ráda a zkoušela to kreslit, jenže pak se moje kamarádka začala koukat na hrozně sadistický anime, nemluvila o ničem jiném, takže mě to zase rychle přešlo. Je to hezký, ale nic pro mě, já radši zůstanu u Čtyřlístku 😀

Aurora
    Aurora
    Účastník

Tak si říkám, Ambo, kdy vyjde další díl????? 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Nespěchejme na něj, kvalita chce svůj čas 😀 (i když se taky nemůžu dočkat)
      Přijde mi, že už bychom mohli o Ambově prácičce založit nově téma a všechny tyhle zprávy tam přesunout, ať to tu pak nemusíme hledat. Přece jen, “úvahy z nudy, trolloviny a další” nezahrnují jen tohle 😀 A krom toho, kdybychom všechno psali sem, co by pak Teki napsala do svého měsíčního výpisu? 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

No přeci že se všichni zdejší zaláskovali do Bradavických příběhů od Amba 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

To je sice moc hezké a zahřeje to u stdce, ale příběhy Lly také nejsou k zahození 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jasně že je Llyan taky moc dobrá, obecně vzato fantazie zdejších štamgastů je nekonečná, jenže tady chtějí všichni do jednoho vědět, jak dopadneme a jak nás vykreslíš. A vsaď se, že přesně tohle si tu myslí všichni, včetně naší Lly

Llyan
          Llyan
          Účastník

Přesně tak 😀 jasně že si to myslí všichni
          Děkuju, Ambo, však taky nemám v nejbližší době v úmyslu ho zahazovat 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

výborně, to znamená, že nám dodáš dalších cca 10 nových pokračování, Lly? 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Dělám na tom 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 no paráda

Piskor
          Piskor
          Účastník

Supéééér 🙂 Jen pište, pište a já se budu mezitím těšit 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Merlin ti žehnej, Piskoři. Aspoň tu nejsem jediný nedočkavý nadšenec 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

To rozhodně nejsi 😀

Piskor
        Piskor
        Účastník

Hmm, taky mě to napadlo. Něco jako “Caffé Brand comments”, nebo tak něco. Nebo rovnou “Příhody z Bradavic” 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

Přesně tak. Asi spíš ty “Příhody z Bradavic”, přece o jiném příběhu můžeme kdykoli založit nové téma. Dají se tam ta zprávy nějak přesunout, nebo to musíme nechat na Teki?

Piskor
          Piskor
          Účastník

Asi na Teki. Každopádně to jdu založit 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

energická jako vždycky, právě proto tě mám ráda

Piskor
    Piskor
    Účastník

Tady je zase zábava jak v rodinném hrobě 😀

Jen se přiznejte, kdo pricaroval Medúse ty oslí uši? Viděla jsem jí na ošetřovně a ehmm, jo, slušelo jí to 😀 😀 😀 ~8-)

Ambo
      Ambo
      Účastník

Ehm, že mě neprásknete Hes ?? 😀

Llyan
        Llyan
        Účastník

Klídek, aspoň já nic neřeknu, už jen proto, abys to příště udělal zas 😀 ten její výraz, když to zjistí, to je k sežrání 😀 😀 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Souhlas, Lly 🙂 Ambo, neboj, Hes se nic nedozví (alespoň ne ode mě) 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

ježíši, kámo! Copak ty se nikdy nepoučíš? Hes je prefektka, havraspárská prefektka, abych byla přesná, ta už to dávno ví 😀 Zdrhej!!!!

Llyan
          Llyan
          Účastník

Počkat, já myslela, že Hes je v Nebelvíru… ??

Aurora
          Aurora
          Účastník

Ne, Havraspár 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Aha… No, přísahala bych, že někdo zmiňoval, že je v Nebelvíru… Asi matoucí kouzlo. (Oslí uši byly málo, musíme s Medúsou něco udělat) 😀
          No moment, ale kdo že je v tom případě havraspárská prefektka? Hes nebo Tut??

Piskor
          Piskor
          Účastník

Ani jedna -)

Aurora
          Aurora
          Účastník

Hesiona je havraspárská prefektka 😀 Však se taky už pěkně dlouhou dobu snaží Amba převychovat

Ambo
          Ambo
          Účastník

Kdybych to teď bral podle Příhod z Bradavic, tak je Tut prefektka a Hes v pátém ročníku, ale kdyby to bylo TEĎ (neboli já, Piskor, Lly a Aura ve druhém ročníku) byly by Tut a Teki v sedmém, tzn. že Tut je primuska v Havraspáru, Hes prefektka v Havraspáru a Teki je primuska ze Zmijozelu, nebo ne ? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já to beru tak, že kouzlo ČzP je v tom, že každý tu je tím, čím chce 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

…jasný… 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

. . . kdy bude další kapitolka? Nebo deset? 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Zítra?? Pozítří?? Nevím 🙂 😀 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 😀 prevíte

Ambo
          Ambo
          Účastník

Budu to brát jako lichotku 😀 (co je to u Merlina ‘prevít’?? Ta mudlovská slova mi nejdou přes pysky [mimochodem, schválně, z jakýtoje písničky, 😀 ])

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Bedna od whiskey, jedna z lepších táborákových . . . Musíš častěji otvírat mudlovské knihy, Ambo, ne jen ty kouzelnické, to pak víš jen polovinu věcí! Prevít je moc milá, laskavá a nekonfliktní osoba 😀 (ty jeden rarachu zatrollená)

Aurora
      Aurora
      Účastník

Mimochodem, Piskoři, drahá přítelkyně, ten tvůj slovní obrat “zábava jak v rodinném hrobě” je dnes první věc, která ve mě vyvolala úsměv, takže ti ze srdce děkuji za první vylepšení dne (na konci dne 😀 )

Piskor
        Piskor
        Účastník

Není zač 🙂

Llyan
    Llyan
    Účastník

Dotaz.. Ty kouzelnické vtipy (btw jsou super) jste vymýšleli, překládali, nabo jsou někak jinak vaše práce? Protože jsem na ně narazila (jak jinak) na Wattpadu, konkrétně tady: https://www.wattpad.com/story/64811088-hp-vtipy

Llyan
    Llyan
    Účastník

Další kapitolka, vážení! 😀 Já vím že mi to trvalo…
    A mrkněte na předchozí zprávu, jestli jste ji nečetli… Možná je to pokračování plagiátorství na Wattpadu >:E

Aurora
      Aurora
      Účastník

Sakra himel hergot laudon done metr!!!!! Kdy už té náně někdo zatne tipec!?!? Uřknout!!!!!!!!

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jej Lly, já jsem mobilu a dočetl jsem se jen pod to “Silencio!” a dál nic a teď mi to nejde zapnout vůbec 🙁 teda jen ta nová kapitola…

Llyan
          Llyan
          Účastník

To je divný, mně to jde normálně …

Llyan
        Llyan
        Účastník

Já nevím, asi to není ona, nebo si změnila přezdívku…

Aurora
    Aurora
    Účastník

No nic, jdu ze zavrtat do své postele s nebesy 😀 Čus Merlinus

Llyan
      Llyan
      Účastník

Merlinovské sny, přátelé 😀

Ambo
      Ambo
      Účastník

Nápodobně 😉 🙂 Mimochodem Lly, na jak dlouho chceš aby jsme v Příhodách zmrzačili Claudia? Já jen, že jsi říkala, že bys to potřebovala 🙂

Llyan
        Llyan
        Účastník

No, ideální by bylo, kdyby se vrátil až po vyučování 😀 Děkuju. A kdyby ti něco v mém příběhu nehrálo do karet, rozhodně napiš 🙂

Ambo
          Ambo
          Účastník

Jako až do konce roku, nebo třeba jenom na týden ? 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Neee, jenom ten jeden den 😀 XD

Ambo
    Ambo
    Účastník

Zrovinka vymýšlím nový, obsáhlý příběh. Hlavní posatava je ‘paladin’, úzký přítel krále, skvělý zvěd a bojovník + můj nápad, tedy že mohou čarovat. Chtěl jsem se zeptat, jestli ‘paladin’ neznamená ještě něco jiného, nebo jestli to slovo nebylo zneužito…

Llyan
      Llyan
      Účastník

No výborně, zase se budeme mít na co těšit 😀 jestli teda kvůli tomu nepřestaneš s Příhodami. To bys nepřežil >:( 😉
      Podle Wikipedie se ‘paladin’ ve starověkém Římě říkalo příslušníku císařské gardy, ve středověku zase hosnostáři těšícímu se důvěře panovníka, takže asi jo. V moderním podání je to prý něco jako bojovník ve službách Boha. Ale je to z Wikipedie, přiznám se, že jsem tohle slovo nikdy neslyšela, takže fakt nevím 🙂

Llyan
        Llyan
        Účastník

Jo a mimochodem, právě jsem nás dokreslila 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

To já dávno. Nechceš to dát na Wattpad? Docela bych to rád vyděl 😉
          Slovo paladin jsem slyšel dávno a proto mě tak zaujalo. Taktéž mi pomohla Wikipedia, s tím, že mi potvrdila to co jsem chtěl. Ale když se to všechno bude odehrávat ve fantasysvětě, nějaká ta kouzla ta musí být 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

To je jasný 😀
          Určitě se to pokusím někam šoupnout, možná ne přímo na Wattpad, ale určitě se musím pochlubit 😉 Jenom varování: většinou nemám šajna, jak vypadáte, takže jsem střílela od pasu a moc se omlouvám, jestli jsem se netrefila…

Ambo
          Ambo
          Účastník

Hele neboj, já jsem na tom úplně stejně 😀 Tak to rychle někam pošli a sem šoupni odkaz. Nemůžu se dočkat! 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

No ale ty taky, já jsem taky zvědavá 😉 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Já jsem PC anti-talent 🙂 ;-):-D Ne fakt, netušim, kam to dát. Ale hlavně JAK to tam dát

Aurora
          Aurora
          Účastník

anti-talentů na PC (tu mudlovskou vymoženost) je nás tu víc, třeba já 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

to je v pohodě, Llyan, jen to někam šoupni a dej sem odkaz, ať se můžeme pokochat

Aurora
      Aurora
      Účastník

já znám slovo PALADIN hlavně z filmu Jumper. Tam to byli boží bojovníci (lidi válečníci, zloduši a fanatici), kteří lovili a vraždili jumpery (skokany v prostoru).

Llyan
    Llyan
    Účastník

Llyan
      Llyan
      Účastník

JOOO, povedlo se! Ani nevím jak 😀 já jsem taky PC anti-talent…

Ambo
        Ambo
        Účastník

Mě se nic nezobrazuje

Llyan
          Llyan
          Účastník

No, mně zezačátku taky ne, ale stačilo chvilku počkat, než se to načte…

Aurora
          Aurora
          Účastník

mě se to taky nezobrazuje, Llyan

Llyan
          Llyan
          Účastník

Aha, tak jinak…

Aurora
          Aurora
          Účastník

🙁 nezkusíš to vložit ještě jednou? chtěla bych to vidět

Llyan
    Llyan
    Účastník
      Llyan
      Llyan
      Účastník

Fajn, tohle taky nejde…

Ambo
        Ambo
        Účastník

Jop, nejde xD

Aurora
        Aurora
        Účastník

🙁 nejde

Llyan
    Llyan
    Účastník
    Ambo
    Ambo
    Účastník

Bohužel to zas nejde 🙁

Llyan
    Llyan
    Účastník
      Llyan
      Llyan
      Účastník

A teď? Prosíííím…

Aurora
        Aurora
        Účastník

ANO!!!! Už to mám stažené a líbí se mi to 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

poslala jsem ti za tu podobenku 2 máslové ležáky 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Uuuuffff 😀 myslela jsem, že se zblázním (nesnáším tyhle muslovské hračky)
          Díky, je tam pár věcí, co jsem pokazila, ale hlavní je, že se to líbí 😀 děkuju

Aurora
          Aurora
          Účastník

líbí a moc, a až teď jsem si uvědomila, že je nás tolik, co mají za patrona vlka 😀 paráda

Ambo
    Ambo
    Účastník

LLY?! TO JE BOŽÍ! TOTÁLNĚ BOŽÍ! 😀 Fakt krásný…jen, nosím brýle 🙂 Ale je to bezchybný!

Llyan
      Llyan
      Účastník

Jéé, děkuju 😀 Kdybych věděla, že nosíš brýle… Promiň 🙂

Aurora
      Aurora
      Účastník

Ale Ambo, tys už zapomněl, jak jsi zašel za madam Pomfreyovou, aby ti spravila zrak, protože tě už nebavilo, jak jsi své okuláre neustále ztrácel při soubojích?! 😀

Ambo
        Ambo
        Účastník

Ach, no jistě 🙂
        Páni to je fakt hezký…no, každopádně to moje skončí v odpadkáči a jdem to kreslit znocu:-D

Llyan
          Llyan
          Účastník

PROČ?!

Aurora
          Aurora
          Účastník

jo, proč?!?!!!!?

Ambo
          Ambo
          Účastník

…vypadá to jako patlanice 3-letýho díťátka.

Aurora
          Aurora
          Účastník

nekecej a pochlub se

Llyan
          Llyan
          Účastník

jo, aspoň než to skončí v koši…

Piskor
    Piskor
    Účastník

Teda Lly, nemám slov. FAKT BOŽÍ (ehm, samozřejmě MERLINOVSKÝ)!!! Fakt super, moc se ti to povedlo. Já mám brýle taky, ale moc je nenosím, takže v pohodě 😀 Fakt super, super, super obrázek. 🙂

A Ambo, nebuď labuť a a taky se hezky pochlub 😛 (to se skoro rýmuje, co? :-D)

Llyan
      Llyan
      Účastník

Juj, tolik pozitivních ohlasů jsem nečekala 😀 Moc díky. A souhlasím, Ambo, vylov obrázek z koše a ukaž 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Drobnost – http://www.ceskyzpottermore.9e.cz/2013/02/nove-od-j-k-r-moudry-klobouk/ – zde je můj první komentář, ještě jako “blazenHP” 🙂

Aurora
      Aurora
      Účastník

😀 Ty ses od té doby vůbec nezměnil, Ambo!
      Mimochodem, lidičky, jak se vydařily ty vaše akce, výlety a soutěže?

Llyan
        Llyan
        Účastník

Zatím naprosto v pohodě. John je super 😀 (Je mu 23 a je z Bristolu, jestli to někoho zajímá.) Máme to dobrý, neučíme se a jenom hrajeme hry 🙂 Zatím nejoblíbenější jsou “Sardinky”, to je něco jako schovávaná. A mimochodem, strašně suprově kreslí. Přála bych vám vidět, jak zvěčnil Einsteina a Bruce Leeho 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 no výborně, a nemohla bys ty jeho obrázky vyfotit a dát sem zase odkaz?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Smůla, ta tabule už je smazaná 🙁

Aurora
          Aurora
          Účastník

oooo to je ták nefér

Piskor
        Piskor
        Účastník

Já se nechci moc chlubit, ale když se ptáš, tak jsme vyhráli národní kolo, no…. :-

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 hezký, dobře vy, tohle je merlinovský úspěch

Llyan
          Llyan
          Účastník

Gratulace! 🙂 (-potlesk-) To byla soutěž v… čem? 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

!!HALÓ TEKI TEKI TOHLE JE PRO TEBE!!
    Snažím se o vytvoření svého blogu. Mohl bych tam napsat něco tady o ČzP? Třeba o čem to je a případně odkaz?

Aurora
      Aurora
      Účastník

Teki? A mohla bys povolit Ambovi zkopírovat ten můj dopis z Bradavic? Ať to nemusí celé přepisovat

Piskor
        Piskor
        Účastník

Přátelé, Teki psala, že jestli něco chceme, nechť to pošleme na její mail, tak to zkuste asi spíše tak 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 ehm, a znáš ten mail?

Llyan
          Llyan
          Účastník

ceskyzpottermore@email.cz , několikrát to tu psala 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 asi jsem byla rozptýlená něčím jiným. Ambem, porušováním školního řádu, Ambem, učením, Ambem 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

😀 to mi něco připomíná 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 tebe?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ne, Harryho a Kámen mudrců, 2. kapitola, strana 29 😀 Počkat, jak to myslíš, mě???

Aurora
          Aurora
          Účastník

tvoje mysl je také často rozptýlená více směry 😀 jak to myslíš, Harryho Pottera a Kámen mudrců?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Cituji: Rád si stěžoval na všecko možné: lidé v práci, Harry, městská rada, Harry, banka a Harry – to byla jen některá z jeho oblíbených témat.
          Už chápeš? 😀 Kdyžtak si to nalistuj 😉

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 kdepak, už si vzpomínám

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ale jinak máš pravdu. Vlastně ne, ne často, spíš skoro pořád 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 všimla jsem si, je to milé, vlastně mívám ten samý problém, a pak mívám i problém opačný, že se na něco zaměřím (většinou na knihu) a pak nevnímám nic okolo, ani vlastní žaludek 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Přesně! To jsem celá já 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 velké mozky, geniální a šílené 😀 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Jooo, Ambo bude mít svůj blog! Nemůžu se dočkat! 😀 (Přibývá věcí, kterých se v souvislosti s tebou nemůžu dočkat, všiml sis?) A o čem to bude? O tvém životě, o novinkách ve světě fantasy? 😀 (Já vím, že jsem otravná, ale taková jsem pořád, prostě mě to zajímá…)

Aurora
        Aurora
        Účastník

😀 Ambo je zajímavý rarach

Piskor
        Piskor
        Účastník

Taky se těším, co to bude :-)m

Ambo
          Ambo
          Účastník

No, bude to asi chvíli trvat, protože si to se mnou nijak nechce povídat. Bude tam tak nějak vše…ale nic zvláštního. Vlastně to bude asi nuda 😐

Llyan
          Llyan
          Účastník

Hele, nekecej. S tebou není nikdy nuda. 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

spojení slov Ambo a nuda je absolutní oxymoron

Llyan
          Llyan
          Účastník

??? 😀 ještě vědět co to je 😀 ale nejspíš jo, nemám šajna, co to znamená, ale určitě máš pravdu, jestli to totiž není synonymum ke slovu synonymum, v tom případě máš cokoli, ale pravdu fakt ne 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

oxymoron je literární přívlastek, znamená to spojení neslučitelného, třeba jako v Máji od KH Máchy: mrtvé milenky cit (mrtvá milenka už nic necítí), už rozumíš?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Err, aha, hmmm… No, třeba se mi to bude hodit, až to budeme brát v literatuře 😀 (beztak nevím k čemu to je, číst snad umím) Ale v tom případě máš úplnou pravdu, je to naprostý oxytentonc!

Aurora
          Aurora
          Účastník

nějak mi blbne net, nechtějí se mi odesílat odpovědi

Piskor
    Piskor
    Účastník

Diky moc, holky 🙂 A byla to soutěž s bižulí 😀 Já jsem trochu potapana bižulí, no…. 😀

Llyan
      Llyan
      Účastník

Gratulace na druhou! Já bych se v soutěži s bižulí moc daleko nedostala… No jo, já jsem spíš na jazyky a výtvarku 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

jsi hlavička 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Kdo, já nebo Piskoř? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 hádám, že obě dvě

Llyan
          Llyan
          Účastník

Nene, já jsem dutá, Piskoř je větší hlavička – vždyť vyhrála národní kolo! My se ve Zlatým listu nedostali ani do kraje

Aurora
          Aurora
          Účastník

Zúčastnit se se ctí je zrovna tak důležité!

Llyan
          Llyan
          Účastník

No jo… Ale předloni jsme se tam dostali! Loni jsme pak byli druzí a letos třetí 😀 Ale to nic nemění na tom, že je Piskoř fakt dobrá!

Aurora
          Aurora
          Účastník

Ano, to tedy je!

Piskor
          Piskor
          Účastník

Hehe, to nebyl Zlaťák, tam jsme zásadně druhy v kraji, ale loni jsme byli na národním.

Llyan
          Llyan
          Účastník

Mmm, my byli v kraji šestí…. Dyť to řikám, seš prostě borec.

Piskor
          Piskor
          Účastník

A který jsi kraj?

Llyan
          Llyan
          Účastník

Olomoucký. Prozrazuju to jen proto, že vím, že Ambo je z jižních Čech, a že očekávám, že teď mi to zase prozradíš ty, aby to bylo fér 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Aura též 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jojo, Budějovičák jako poleno 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Tak to se nedivím, LMP jsou prostě hrozně dobří.Já jsem taky jihočech, už jsem to tu také psala 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já vím, nás Jihočechů je tu jak naseto 😀 což je skvělé

Ambo
          Ambo
          Účastník

Do Budějc ho chodim do školy ake naštěstí tam nebydlim. Všude, jem ne ve městě 😉

Llyan
          Llyan
          Účastník

Tak s tím souhlasím 😀 Teda spíš všude, jen ne ve velkoměstě – bylo by to divný, když v městečku bydlím 🙂
          Asi jsem blbá, ale co je LMP? Mám pocit, že bych to měla vědět, ale teď mi to nedochází.
          A proč je tady taková přesila z Čech?! 😀 Nene, já jsem Moravák až na půdu, já vás všechny přebiju i v jednom 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

LMP je Lid medvědího potoka (nevím, jesti nemají velka pismena i nekde jinde, ale což…) Ty jsou, pokud vím z Olomouckého kraje 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

Aha, tak to stopro neznám 😀
          Hele, zajímalo by mě, jestli znáte nějaká moravská slovíčka 😉 Vím jistě, že kdybych to řekla Pražákovi, tak se nedomluvím, ale Budějovice, to je jiná liga… 😀 Pardon, prostě mám ráda, jak tady u nás mluvíme. Tak schválně:
          1) žufánek
          2) rožnout
          3) čapnout
          4) zavazet
          5) vijou
          6) kokyno
          Možná si ještě na něco
          vzpomenu 😀

• This reply was modified 3 roky, 4 měsíce by Llyan Llyan.
          Aurora
          Aurora
          Účastník

1)netuším, co to znamená
          2)rožnout znamená rozsvítit
          3)nemyslela jsi čupnout místo čapnout? Čupnout znamená dřepnout, čapnout znamená někoho nebo něco popadnout
          4)zavazet znamená překážet, není to ani tak moravský výraz, jako spíš archaický, ve starších spisech na to sem tam narazím
          5)vijou je podle mě moravský výraz pro uvití, třeba uvít věneček, ale nejsem si jistá, samotné vij je východoevropský démon, ale to asi nebude ono
          6)nevím, co je kokyno s tvrdým y, ale kokino s měkkým i je myslím sladkost, bonbon nebo tak něco, ale jistá si nejsem
          😀 já mám radši jihočeská slova 😀

• This reply was modified 3 roky, 4 měsíce by Aurora Aurora.
          Aurora
          Aurora
          Účastník

Jinak moc děkuju, Lly. Lingvistické kvízy mám moc ráda 😀 Jsou zábavné!

Ambo
          Ambo
          Účastník

1) To jsme měli na češtině. To je naběračka, ne? 😀
          2) Je u nás doma běžné slovo 🙂 – rozsvítit
          3) Též jako u dvojky. Znamená to se něčeho chytit, sebrat

A schválně co je na plzeňsku “kuna”?? 😀 A unás doma “vajdling” ?

Aurora
          Aurora
          Účastník

u nás doma je vajdling vandl, velká mísa, nebo velká kuchyňská nádoba 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Hmmm, jste rozhodně lepší než Pražáci 😀
          3) My říkáme čapnout, s u jsem to ještě neslyšela, ale myslela jsem dřepnout. Chytit samozřejmě taky, ale to mě v tu chvíli nenapadlo.
          5) Uvít jo, ale taky jsem měla na mysli něco jiného: vědí. Používáme jiné koncovky. Ale to o tom démonovi jsem nevěděla, zajímavé 😀
          6) tohle všichni jen říkali, nikdy jsem to neviděla napsané, ale žila jsem v přesvědčení, že je tam tvrdý y… No, znamená to bonbon 😀
          Ale jste fakt dobří. Já teda nemám šajna, co je ten váš vajdling či co 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jistě že jsme lepší než Pražáci, a kdo není?!!!? 😀 😀 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Mno, to je fakt 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Lly, je to lavor. Velká mísa 😀 Třeba na těsto na buchtu nebo – nebo když je ti po mé větší party lehce nevolno 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Aha, tak to chápu 😀 Stačilo říct lavor. Ale dík za přiblížení, takhle jsem to už párkrát zkusila 😀 No jo, tvoje párty jsou divoký. Kdy bude další??? 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

To u nás je 2) a 3) běžné
          A přidávám také:
          1) šalina (to je Brněnsko)
          2) Cmunda (naše jihočeské)
          3) Je vlezlo (to nevím, jestli je nějaké místní, ale je to ultramegahustokrutej výraz, ze kterého ja nemůžu :-))
          Víc mě nenapadá. Dobrou noc, čus Merlinus

Aurora
          Aurora
          Účastník

já se nedávno dozvěděla, že tady v jižních Čechách máme taky jeden originální výraz a já o tom ani netušila. Přijela mě totiž navštívit kamarádka z Plzně a když jsem jí navrhla, jestli si nezajdeme na PIKADOR, neměla šajna, o čem mluvím. Pro neznalé, pikador je párek v rohlíku. Do té doby jsem žila v domnění, že pikador je jednoduše celo-české slovo, jen synonymum k párku v rohlíku. Prý slovo pikador používáme jen tady na jihu 😀 😀 😀 Nevím, jestli ho používáme jen tady u nás, ale rozhodně mě to dost překvapilo

Llyan
          Llyan
          Účastník

1) tramvaj, to pořád říká naše třídní 😀 No jo, studovala v Brně
          2) nevím, zní to jako nějaký jídlo
          3) je chladno?
          A slovo pikador jsem v životě neslyšela, kdyby mi někdo řekl, že si zajdem na pikador, myslela bych, že je to jméno nějakého místa nebo filmu, co dávají v kině 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

že pikador neznají na Moravě, budiž, ale že ho neznají ani Plzeňáci . . . přitom je to normální český výraz 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Pikador jsem taky v životě neslyšela a přitom jsem z Mariánských Lázní. Na Moravě mám půlku příbuzenstva, takže jsem taky stihla něco pochytit 🙂

• This reply was modified 3 roky, 4 měsíce by Katinka Katinka.
          Aurora
          Aurora
          Účastník

Já spoustu výrazů pochytila na fakultě, holt lingvistika 😀 A na gymplu jsem měla spolužačku ze Znojma, taky mě zahltila různými pavýrazy z Moravy 😀 No a i teď mám spoustu přátel z Plzeňska a z Moravy, hlavně z Olomouce a Znojemska. Jediné nářečí, které nemůžu ani slyšet, je to ostravské a brněnské, to se prostě nedá poslouchat.
          Hele, Ambo a Lly, doufám, že pracujete na svých MNOHÝCH rozepsaných povídkách!!!!!!!!! Dlouho se tu nic neukázalo a na čzp je teď tak mrtvo, žádný nový článek, žádná anketa, všichni už někde trajdají, protože začaly prázdniny, takže se o to více těším na vaše literární počiny 😀 sem s nimi!!!

Llyan
          Llyan
          Účastník

A skoukla jsi už poslední kapitolku??? 😀 nezdá se mi, pořád jen marně čekáme na konentáře…

Aurora
          Aurora
          Účastník

to je tím, že na wattpad chodím, jen když sem vy dva napíšete, že se tam objevila novinka, pak si to přečtu, zrovna sleduju poslední díl Hry o trůny, masakr 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Však my to napsali 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Vážně? To mi muselo uniknout 😀 Každopádně poslední díl Game of Thrones byl pořádný nářez!!! Konečně závěr série dle mého gusta 😀 Jinak už mám přečteno a okomentováno, dokonce víc než obvykle 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Všimla jsem si, díky 🙂 No samo sebou, že je to nejlepší kapitola, však hádej, kdo ji napsal 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

A věřila bys tomu, že jsem měla chvílemi pocit, jako byste tu kapitolu napsali oba společně na střídačku? 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ehm, to fakt ne, ale taky to není špatnej nápad 😀 Že bysme už byli tak sehraní? 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Nevím, jestli sehraní je to správné slovo, i když bude asi nejblíž. Spíš jako byste oba byli u počítače a společně psali. Znám hodně štafetových povídek a vždycky je bez problému poznat, kdo danou kapitolu psal, protože každý používá jiná slovní spojení a slova, někteří dokonce opakují stále stejné hrubky, stylistický způsob psaní bývá nejlepším indikátorem autora. Ale vy dva skvěle navazujete jeden na druhého a tahle poslední kapitola, jestli je od tebe, Lly, pak jsi do ní vdechla hodně z Ambova smyslu pro humor a drzosti. Myslím, že jsi dost dobrá. Takhle plynule na sebe navázat neumí každý, znám jen jednu dvojici, u které to prostě nejde poznat, autorky Školy noci – PC Cast a její dcera Kristin Cast. Vás dvou je podle mě na Wattpadu škoda, svůj talent byste měli rozvíjet pod řádným dohledem a s tím správným vedením! A všimněte si, laskavě, že je to poprvé, co jsem v tak dlouhém komentáři nepoužila smajlíka, protože mluvím naprosto vážně!

Katinka
          Katinka
          Účastník

Škola noci je taky štafetový příběh?! Mně teda Zoey přišla pořád stejně blbá a stejná děvka. ( Jinak to prostě říct nejde.) Školu noci prostě moc nemusím ( no dobře, spíš vůbec nemusím, ale to je detail 🙂 )

Aurora
          Aurora
          Účastník

školu noci napsaly matka s dcerou, asi ne tak přesně na střídačku jako Lly a Ambo, ale ano, je to štafetový příběh. Je pravda, že většina postav se chovala iracionálně a celkově měly nepříjemné povahy. Ty slušnější umřeli, třeba Jack, toho mi bylo hrozně líto. Jinak příběh byl dobrý, ne každá kniha má sympatické hlavní hrdiny, ačkoliv Stark byl sexy potížista 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Nene, psal ji Ambo, takže všechna chvála jemu 🙂 Já podle mě nejsem moc vtipná, teda aspoň ne v reálu. Jak je to se psaním, to nevím 🙂 A věř mi, pořád si jenom píšem přes půl republiky (možná skoro celou), u jednoho počítače jsme fakt neseděli 😀 Vlastně bych ráda psala pod vedením, ale kde někoho takového sehnat? Jenom jsem si chvilku povídala s Petrou Braunovou a Petrou Neomillnerovou, daly mi nějaký rady, ale jinak jsem na volné noze. Třeba někdy něco vydám, to je něco jako můj sen 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Myslím, že jste oba moc dobří!

Ambo
          Ambo
          Účastník

No to bych prosil! 😀 Taky bych chtěl jednou něco vydat…
          A to rozpoznávání kapitol, všimněte si, že ty moje jsou vždycky kratší.
          A nikdy jsem si nevšiml, že bych vkládal do mých příběhů humor-i když je fajn, že to tak cítíte 😉 Ve skutečnosti nejsem takový smíšek jak se možná zdám. Proto potřebuji za přátele nějaké bláznivky, abych si ten život nějak spestřil:-D

Aurora
          Aurora
          Účastník

Cleo je nesmírně zábavná postava 😀 Pokaždé, když s něčím přijde, řežu se smíchy 😀 Povedla se vám

Llyan
          Llyan
          Účastník

Tak to jsne na tom úplně stejně, Ambo 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

1)tramvaj
          2)bramborák (mňamka 😀 )
          3)lezavé počasí (takové nepříjemné vlhko, mlha, poprchávání, lezavá zima až do morku kostí, tohle počasí fakt nesnáším)

😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Teď se koukáme na HP 6 a teď so neuvědomuji, ta scéna, jak Bellatrix zničí Doupě je i v knize? 😉

Aurora
      Aurora
      Účastník

Není to v knize, režisér a scénárista se dohodli, že to dají do filmu, aby jako každý pochopil, jak moc zlá doba to byla. Tak on se jim volně potuluje po planetě samotný Voldík, nesmrtelný sadistický psychopatický vrah plus minimálně tucet Smrtijedů, z nichž většina má na svědomí podobná zvěrstva jako samotný jejich mistr, Ministerstvo zmůže prd, ale scénárista a režisér měli strach, aby dětičky pochopili, jak snadné je hlavní hrdiny pozabíjet všechny do jednoho, proto spálí Doupě do poslední třísky místo toho, aby hned ze začátku dali tu scénu s mudlovským premiérem, Popletalem, Brouskem a tím ošklivým portrétem, kde se všechno vlastně vysvětluje, umělecká scénáristická logika hodná facky 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

Nějak se mi to odeslalo 2x, ještě že můžeme opravovat

Piskor
      Piskor
      Účastník

Ne, v knize ta scéna není, jje ve filmu navíc. 🙂 (pardon, ale telefon nespolupracuje, nejde mi to “reply” 🙁 )

Pro Auru: Jo, ještě mě drak nesezral 😀 Ja mám uz od dubna mega ultra fofry, že se az divím, jak jsem to dělala, že jsem tu byla tak relativne aktivní 🙂 Ted už to na me doléhá a nestíhám pořád. A navíc se mi ještě seka mobil a internet… :-/

Aurora
        Aurora
        Účastník

Jojo, tyhle ty nespolehlivé mudlovské vynálezy 😀 Já jsem napsala (aspoň myslím, že drak sežral Tut, protože naše drahá primuska je nezvěstná už dost dlouho 🙁 ). Dolehlo na tebe léto, Piskořku, PŘEKLAD: LENOŠENÍ!!!! Je třeba se odměnit po náročném školním roce a odpočívat!

Aurora
    Aurora
    Účastník

No nic, antibiotika už jsem slupla, tak jdu spát. Užij si Prince dvojí krve, osobně ho považuji za jeden z nejslabších dílů, co se filmové HP ságy týče. Nejradši mám Vězně z Azkabanu a Fénixův řád. Jednička a dvojka se také povedly, hezky přesně podle knih 😀 Tak tedy zatím čus merlinus
    PS: Myslíš, že přes víkend se objeví na wattpadu nějaká ta kapitolka, nebo třeba rovnou celý román?! 😀 Jen tě škádlím (ale rozhodně by to bylo merlinovsky parádní!!!)

Piskor
      Piskor
      Účastník

Tak dobrou noc. 🙂 ~8-) a taky čus Merlinus

Ambo
        Ambo
        Účastník

Já má právě šestku rád ale nejvíc Ohnivý pohár 🙂 Čus Merlinus

Piskor
          Piskor
          Účastník

Ohnivý pohár je take muj nejoblíbenější 🙂 Jak kniha, tak i filn 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

Já mám nejraději Vězně, Řád a Relikvie (3, 5, 7) přesně v tomto pořadí. Ve chvíli, kdy se na scéně objevil Sirius . . . no, kniha i film jsou jako kouzlo 😀 (ačkoliv nepopírám, že pokaždé, když čtu Řád, jsem frustrovaná a nanejvýš vytočená, Umbridgeová a celé ministerstvo mi lezou krkem, ale příběh sám o sobě je perfektní). Mě na filmu Princ dvojí krve vadí, jak celý příběh osekali, všechny ty vzpomínky, co Brumbál ukazoval Harrymu, značně zredukovali, místo toho tam strčili vypálené Doupě. Pohoršuje mě to ještě teď 😀
          Tak co, Lly, už to máš za sebou? Jak se ti dařilo?

Llyan
          Llyan
          Účastník

JOOO, neumřela jsem 😀 Všichni říkají, že se mi to povedlo, takže asi jo 🙂 Navíc mi přibyl ještě jeden tanec, jedna holka nedorazila, takže jsem zaskakovala a musela jsem se to naučit za hodinu, ale prý nebylo poznat, že jsem uměla houby, tak snad snad nekecali… A mám za sebou absolvák! Joo! Toho jsem se bála, občas jsem měla výpadky paměti, ale na vystoupení ani jednou 🙂 Takže jo, dá se to zhodnotit jako vydařené, a já jsem spokojená 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

No tak to jsou dobré zprávy! Gratuluji 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Tak vidíš, jsi šikovná 🙂 A gratuluji k absolventce 🙂

Llyan
          Llyan
          Účastník

Děkuju 🙂 na to, že dopoledne to vypadalo na den blbec, myslím, že dnešek můžu prohlásit za úspěšný den 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

Piskor, není náhodou v komentářích u článku “Protiva” tvůj úplně první komentář? 😀 (promiň, ale nejde sem kopírovat ani odkazy)

Aurora
      Aurora
      Účastník

Zdá se mi to, a nebo pátráš po prvních komentářích, Ambo?! Pro Merlina, proč?!

Ambo
        Ambo
        Účastník

Ne 😀 Narazil jsem na to když jsem zjišťoval něco pro PzB.

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 dobře dobře, budu ti to věřit
          PS: Povedená kapitola, zítra bude další?! 😀

Piskor
      Piskor
      Účastník

Není, bude to až některý pozdější. Pokud vím, tak jsem sem chodila ještě před tím, než se Hes stala překladatelem (ne teda tak intenzivne jako ted, ale chodila :-)) A svuj vůbec první komentář tady si pamatuji docela zřetelně. Ne, nedokáži ho odcitovat ale obsahove vím o čem byl. A taky mám pocit, že nebyl úplně milý, spíš trochu kousavý 😀 🙂

Aurora
        Aurora
        Účastník

Kousavé komentáře mám ráda 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Ježíškunakřížku tady je poslední dobou sranda jako v márnici! Cožpak se s váma všema stalo? 😀 Musíme to tu zas vrátit do starých kolejí!
    (co party v Komnatě nejvyšší potřeby v deset?? 😀 )

Aurora
      Aurora
      Účastník

To je tím, že se Auri ztratila z radaru a nikdo vás tu nezlobí, nekomanduje, nepopichuje a nepostrkuje k umělecké a akademické činnosti 😀 Néé, vtípky, ale je fakt, že jsem očekávala víc emailů o zmeškaných zprávách na ČzP, vždyť jsem tu nebyla cca 5 dní!!! Pořád jsem nemocná a to zatracené sluníčko a vedro mě taky ubíjí. Ale začínám se zase dostávat do formy. Horlivě jsem si přečetla Pána stínů a moc se mi to líbí. připomíná mi to Terry Pratchetta. Sice poznám (alespoň myslím), kdy napsal kapitolu Ambík a kdy Lly 😀 , ale ti dva jsou tak sesynchronizovaní, že to poznám jen díky drobnostem a taky díky tomu, že si s vámi už nějaký ten pátek píšu. Ale nezaujatému čitateli by nedošlo, že autor není jeden, nýbrž dva. To je ta největší poklona vašemu umění, která mi vytanula na mysl

Katinka
    Katinka
    Účastník

Bezva nápad! Doufám, že opět nezklameš 😀 ( Ta poslední party vážně stála za to 🙂 )

• This reply was modified 3 roky, 5 měsíců by Katinka Katinka.
      Ambo
      Ambo
      Účastník

dávejte si pozor na Colla, něco mlel, že přijde 🙁

Llyan
        Llyan
        Účastník

No tak to by mohla být sranda, ne? 😀 (Nemyslím samozřejmě víc než obvykle, tvoja párty jsou vždycky bomba 😀 )

Ambo
    Ambo
    Účastník

Co vás ještě fascinovalo v příběhu HP krom postav? Mě hůlky. A Bradavice. První, co bych dělal v Bradavicích by bylo zavření se do knihovny a čtení o historii Bradavic 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

1) kouzelnické hůlky (kdo by jednu nechtěl, že?!)
      2) magie jako taková (být součástí magického světa je prostě paráda!!!)
      3) Fawkes (Brumbálův fénix, protože fénixové opravdu JSOU úžasní)
      4) Tajemná komnata a Komnata nejvyšší potřeby (protože jako správný zvědavec a dobrodruh jednoduše miluji staré hrady, tajné chodby a pokoje)
      5) Bradavice (protože když už chodit do školy, tak do kouzelnické . . . a nebo na Oxford či St. Andrews 😀 )
      6) knihovna (jsem knihomol, nepopírám to, naopak jsem na to hrdá, a knihovna složená jen a pouze z knih plných magických zaříkadel, lektvarů, lexikonů a kouzelnických encyklopedií, to je splněný sen)
      7) ODBOR ZÁHAD (který sice není přímo v Bradavicích, ale je to pravděpodobně to nejtajemnější místo světa kouzel, zajímalo by mě, jestli podobný odbor mají i jiná Ministerstva kouzel, Komnata s mozky, Komnata věšteb, Komnata času, Komnata smrti s Obloukem smrti . . . a komnata, jejíž dveře se nedaly otevřít – LÁSKA)
      8) Gringottova banka (kdo by nechtěl mít tak bezva banku, kde když nesplatíte dluh, uškrtí vás vlastnoručně její zaměstnanec? 😀 Navíc, platit mincemi je tak – odpusťte mi ten nečeský výraz, ale lepší jsem nenašla – cool, že tomu odolá jen největší suchar)

. . . . . . nepochybně bych toho vymyslela hromadu, ale tohle mě prostě nadchlo nejvíc (mimochodem, taky jsem vždycky chtěla mít draka, ale fénix by byl lepší 😀 )

Llyan
      Llyan
      Účastník

Naprosto všechno 🙂 Odjakživa jsem chtěla umět kouzlit a svět HP je prostě to, v čem bych chtěla být. Teda kdydych nebyla mudla 🙂

Slonca
    Slonca
    Účastník

Já kdybych byla v Bradavicích tak bych šla do Velké síně, potom bych prolezla společenky, podívala se na astronomickou věž, na ošetřovnu, pak bych šla do lesa, k jezeru k Hagridovi a nakonec bych šla do kuchyně domluvit si donášku jídla a pití do knihovny na dobu neurčitou, co vy? 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

hmm, nepřetržitá donáška jídla a pití v bradavické knihovně zní skvěle

Llyan
      Llyan
      Účastník

Já bych prolezla úplně všechno. Ale ten poslední bod bych asi vynechala, nehodlám se nechat zamordovat Pinceovou 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

No jo, ona je na to dost alergická. Je tedy pravda, že já nad knihami taky nikdy nejím, ale stejně, představ si tu pohodu: neomezený přístup do knihovny v Bradavicích, když bys náhodou dostala hlad nebo žízeň, knihu odložíš a v okamžiku máš po ruce talíř dobrot a pohár chlazené dýňové šťávy 😀 pak by nádobí hezky zmizelo, použila bys očišťující kouzlo na ruce a zase by ses dala do čtení, to vše samozřejmě za alarmující NEpřítomnosti madam Pinceové 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ano, to je můj sen 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

no právě, můžeme si o tom nechat leda zdát, madam Pinceová by nám to totiž nikdy nedovolila 😀

Llyan
    Llyan
    Účastník

Tak jo, vážení přátelé, budu první, kdo řekne: PRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁZDNINÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

😀 jo a leje přitom jako z konve 😀

Llyan
        Llyan
        Účastník

Tak to nezávidím 🙂 tady je zas pařák na umření 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Tak to se máš. Kde bydlíš?! Tam chci taky 😀 . U nás leje už od rána 🙁

Aurora
          Aurora
          Účastník

Mě to nevadí, déšť mám ráda, alespoň se tady pročistí vzduch (za deště se skvěle spí) a porostou houby 😀 Stejně se zase brzy rozsvítí sluníčko a bude pařák 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ PRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁZDIIIIIIIIIIIIIIIINYYYYYYYYYYYYYYYYYYY 😀 Já tedy prospěl se samými Vynikající 🙂 U nás je děsnej vzduch jako v prádelně…Mě se asi nejlíp spí, když fouká pořádnej vítr 😉
          A abych nezapomněl, pravděpodobně od 3.7. do 10. 7. tady NEBUDU, a tam kam jedu je Wifi skvělá jako na Mount Everest 😉

Katinka
          Katinka
          Účastník

Já má taky samé výborné 🙂 . A jelikož jsem na gymplu a měla jsem je i v pololetí, tak jsem dostala poukaz na 500 kč. Jóooooooooooo, zejtra to půjdu utratit do knihkupectví 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Já vím jistě, že tady nebudu 6. – 10. a potom 12. – 14. 7., ale určitě i víckrát.
          A gratuluju 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Díky 😀 Já tady nebudu od 9. do 23. 7., jelikož jedu na skautský tábor. Už se nemůžu dočkat 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 a kam jedeš, na severní pol nebo se zahrabeš někde v jeskyni na Papui Nové Guinei?

Katinka
          Katinka
          Účastník

Kdepak, jedeme na louku u vedlejší vesnice 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 Já měla na mysli, kam jede Ambo 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

NE 😀 Jen k babičce! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 aha

Katinka
          Katinka
          Účastník

Aha, tak to prommiň 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Noo, krapet ochladit by se mohlo, v tomhle vedru obíhat babičky s vysvědčením, z jednoho konce města na druhý… No, asi bych si neměla stěžovat, je krásně, ale jsem ráda, že už jsem doma v chládku 🙂
          A když už jsme u toho, co vysvědčení (teda, kdo ještě chodì do školy)?? Já poslušně hlásím samý véčka 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

😀 😀 😀 😀 my jsme knihomolové 😀 😀 😀 Jenom tedy, Lly, ty bys měla být v Bradavicích ve čtvrtém ročníku…?

Aurora
          Aurora
          Účastník

Jistě, že jsme všichni KNIHOMOLOVÉ, a já jsem na to patřičně hrdá 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Přesně tak 😀 Jedna moje “kamarádka” tvrdí, že mě kvůli tomu dost lidí odsuzuje, ale já na ní kašlu.

Aurora
          Aurora
          Účastník

Být sečtělý není nic, zač by se měl člověk stydět, je to přednost!

Katinka
          Katinka
          Účastník

Ať žijí knihomolové a potterhlíci! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 nooo, a taky Tolkienovci

Katinka
          Katinka
          Účastník

A hungergamesáci 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

fantasy a dystopie!!! 😀 😀 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Jooo, dystopie je nejlepší a fantasy je hned za ní! 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

Hele, když jsme všichni takoví knihomolové, možná by nebylo od věci založit nějaké fórum na tohle téma

Aurora
          Aurora
          Účastník

U mě je to hezky půl na půl. Na Tolkiena ovšem nikdo nemá!

Ambo
          Ambo
          Účastník

A Hraničářův učeň je taky fajn 🙂

Aurora
          Aurora
          Účastník

vše od Tolkiena, Harry Potter, Hunger games, Hostitel, Eragon, Padlí andělé, Cresscendo, Hostitel, Pekelné stroje, Nástroje smrti, Bohové Olympu, Labyrint, Kázání ohně, Úžasná Zeměplocha a vše od Dana Browna. Určitě bych mohla napsat další, vlastně bych mohla psát donekonečna, ale já si ty knihy radši čtu než o nich píšu 😀

Katinka
          Katinka
          Účastník

😀 Hostitele tam máš 2x (toho zrovna čtu) 🙂 Mně se ještě hodně líbila Selekce, Měsíční kroniky a Divergence. Mohla bych pokračovat asi až do nekonečna, ale tyhle se mi, kromě těch co už jsi napsala, líbily nejvíc.
          A Nástroje smrti taky čtu zrovna teď 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Jo, teď už v pátém 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Vlastně ne, teď už ve čtvrtém, tak. Prostě jdu do kvarty, domyslete si 😀 Plete se mi to. Prostě je mi 14, tak jsem se automaticky hodila do čtvrťáku 😀

Piskor
      Piskor
      Účastník

PRÁZDNIIIIIIIIIIINÝYYYY! Tak, a máme volno! 🙂

Aurora
        Aurora
        Účastník

😀 Taky máš v plánu vypařit se někam, kde není wifi, jako Lly a Ambo? 🙁

Piskor
          Piskor
          Účastník

Joo, ale az v sprpnu -)

Lizzie
    Lizzie
    Účastník

Knihomolové a potterhlíci? Já jsem asi obojí :-))

Aurora
      Aurora
      Účastník

😀 no výborně, ta naše sešlost se rozrůstá 😀

Lizzie
    Lizzie
    Účastník

Můžu se zeptat, když chci někomu na něco odpovědět, co mám kliknout? 😀 jsem nová, tak se tu ještě neumím moc pohybovat :/

Katinka
    Katinka
    Účastník

Klikni na “Reply”

Ambo
    Ambo
    Účastník

Právějsem se rozhodl,že od rodičů dostanu Silamrillion, protože já Středozemi jako takovou miluji 🙂

Aurora
      Aurora
      Účastník

Silmarillion by v knihovně správného knihomola našeho ražení neměl chybět 😀 A nemysli, že zamluvíš mé dotazy ohledně ostatních tvých povídek!!! Tak co, Ambosie?!

Ambo
        Ambo
        Účastník

😀 😀 😀
        NESTÍHÁM!!!!!!!!!!!!

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 😀 😀
          STÍHEJ!!!!!!

Ambo
          Ambo
          Účastník

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
          Z tohohle jsem se málem uchechtal k smrti 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Tak se přestaň chechtat, dřepni si ke compu a piš, ty jeden rarachu zatrollená 😀 😀 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Dva dny ještěmám, tak snad něco splácám, ale nic neslibuji!!!! 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Děkuji 😀

Lizzie
    Lizzie
    Účastník

O čem je řeč? 🙂

Piskor
      Piskor
      Účastník

Řeč je o příbězích od Amba a od Lly. Nebudu to tu rozepisovat, spíš se koukni do Korbele na témata “Ambo a Llyan v novém”, “Příběhy z Bradavic” a do naší čtenářské, literární kavarny “Caffé Brand”. A doporučuji si příběhy přečíst, Lly a Ambo pisi opravdu mo hezky 🙂

Lizzie
        Lizzie
        Účastník

Ok, ráda se podívám 🙂

Aurora
        Aurora
        Účastník

😀 pravdu díš, drahá přítelkyně, jsou vskutku talentovaní 😀 promiňte, ale zrovna se dívám na Hercula Poirota, takže mě to k archaickým výrazům doslova svádí 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

🙂 Tak si to uzuj 🙂

Katinka
          Katinka
          Účastník

Jé, Poirot! Můj oblíbený seriál 😀 Kam se hrabou všechny nemocnice a sanitky 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

😀 ďábelsky chytrý, vtipný, čestný a žeru jeho gentlemanské způsoby, poslední díl je hrozně smutný, končí jeho smrtí, a nejděsivější díl je Vražda v Orientexpressu

Llyan
          Llyan
          Účastník

(Omyl, téhle odpovědi si vůbec nevšímejte)

Llyan
          Llyan
          Účastník

A kdo prohlašoval, že spoilery by měly být nezákonný??? 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

no jo, ale Hercule Poirot je už roky profláknutá věc co se týče seriálu a desetiletí, co se týče knih 😀 Jednou za čas si ho hrozně ráda pustím. Mám ráda atmosféru staré Anglie, kdy muži byli gentlemani a nevypadali jako ženský. Dneska je to jeden metrosexuál vedle druhého. Neříkám, že chlap má vypadat jako nemytý pobuda, upravený chlapík je fajn, ale oni to přehání víc než ženský, nemyslíš? Každopádně Anglie pro mě měla vždycky silné kouzlo. Všichni básní o Francii a Itálii a ano, jsou to krásné země, ale Britské ostrovy jsou tak magické, ta architektura, zahrady . . . jen ta jejich hrozná kuchyně, ledvinkový nákyp, uzenáče k snídani, no fuj

Llyan
          Llyan
          Účastník

Tak v tom s tebou musím souhlasit. Mně učaroval Oxford. Mnohem víc než Londýn 🙂
          A s těma klukama máš taky pravdu, no je to prostě na houby, nikde žádej pořádnej chlap… 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

Oxford, St. Andrews, Cornwallské pobřeží, Irsko (i když ostrov jako takový už do VB nepatří), Skotská Vysočina . . . a ty jejich hospůdky! Kam se na ně hrabou ty naše pajzly 😀

Ambo
          Ambo
          Účastník

Já též miluji Anglii, zvlášť z období Sherlocka Holmese. A Francii – bohužel ta frájina nevyšla, ale co…němčina taky není k zahození 😐

Aurora
          Aurora
          Účastník

jooo lidi, Britské ostrovy a Irsko jsou země zaslíbené snílkům 😀 a knihomolům, jednou jsem navštívila Oxfordskou univerzitu s gymplem, ta jejich knihovna je sen!!! Obrovská, starobylá, ze všech regálů na vás dýchá historie! Hned bych se jim tam nakvartýrovala . . . natrvalo!!! 😀

Llyan
          Llyan
          Účastník

Ja! Du hast auch Deutch! Hallo, mein lieber Freund 😀
          Prabábi byla Němka, takže jsem musela nějak dostát rodinné tradici 😀 (ale mám za sebou teprve první rok němčiny, takže toho zas tak moc neumím – to je chyba gymplu, začíná s druhým jazykem strašně pozdě… Vsadím se, že i v tomhle jsem měla horu chyb)

Piskor
    Piskor
    Účastník

Taky mám Británii moc a moc ráda 🙂 A Wales, to je prostě úžasný. Taky bych se chtěla někdy kouknout do Skotska, ale to si budu muset počkat…

Aurora
      Aurora
      Účastník

no, narodili jsme se na špatné straně Kanálu 🙁

Ambo
    Ambo
    Účastník

Nebyl jsem tu týden a mrtvo jako v hrobě. Prázdniny jsou fajn, ale, sakra, kde všichni vězí??! Aurina tu nebyla nejméně týden, co jsem vydedukoval a poslední příspěvek je starý !ČTYŘI DNY! – chápete to?? ČTYŘI DNY! No nevim co by jste si beze mne počali! Na Wattpadu kde nic tu nic! Co s vámi všema je, lidi? 🙁

Aurora
      Aurora
      Účastník

No jasně, že jsem tu nebyla, když jste všichni (alespoň pravidelní respondenti) napsali, že berete roha někam mimo dosah sítě. Samomluvou netrpím a monology mě nebaví, tak jsem se prostě taky odstřihla. Sice se mi stýskalo, ale kontrolovat každých pár minut, jestli se tu laskavě někdo ukázal, to by byl čistý masochismus a takové choutky Aura nemáááááááááá 😀 😀 😀 Jinak jak jste se měli na zelené louce, bez wifiny, bez čzp, beze mě 😀 😀 😀

Piskor
    Piskor
    Účastník

Klídek, Ambo.Chystala jsem se na obdobný komentář, ale napsals ho za me 🙂 Já ziju. Jense tu nebylo ted s kym bavit. Všichni raději zmizeli :-/~8-)

Ambo
      Ambo
      Účastník

🙁 Achich ouvej… A co jinak, stalo se tu jeste něco?

Ambo
        Ambo
        Účastník

Ne >.< To je fakt hrůza, u Merlinových svatých kalhot…

Lizzie
          Lizzie
          Účastník

Taky se přidávám do komunity těch, co jsou tady a teď 😀
          Zdá se mi to, nebo se to rýmuje?

Aurora
          Aurora
          Účastník

Moc se mi líbí tvůj profilový obrázek, Lizzie. Spojení relikvií smrti (Harry Potter) a reprodrozda (Hunger gamess), paráda!!!!

Aurora
          Aurora
          Účastník

U Merlinových svatých kalhot?! 😀 To jako vážně?!

Piskor
    Piskor
    Účastník

Myslím že jo, Lizzie.
    A jinak mam zorkreslen návrh školních pozemků.
    A ještě jedna info – omlouvám se, ale muj telefon nespolupracuje, takze mi nejde odpovidat pres “reply” 🙁

Lizzie
      Lizzie
      Účastník

Tak to je supr! Já moc kreslit neumím, ale už asi vím, jak bude vypadat erb Tygří Orchideje – navíc když už jsme v Česku – co kdyby u zámku bylo malé jezírko, ve kterém by žil Vodník? 🙂 🙂

Ambo
    Ambo
    Účastník

Jéj, Piskor, tak to bych chtěl vidět! Pošli nám to třeba jako Lly, nebo nám rozešli přes naše kouzelnické e-maily! 🙂

Piskor
      Piskor
      Účastník

Jo, až to dokončím… Nevím, jak to stihnu.
      A Lizzie, nějakou vodní plochu bych tam chtěla. Jezírko tedy do plánu zahrnu také a možná i rybník, nebo tak něco. Aby se měli studenti kde v červenci koupat 🙂 A vlastně bychom tam mohli zahrnout i nějaká naše česká strašidla, třeba do lesa, nebo tak. Stejně tam chci udělat les a už mám i velké skleníky a zahradu. No jo, to jsme my, zatížení přes kytičky 🙂 Ještě nějaké požadavky? 🙂

Ambo
        Ambo
        Účastník

Fontánu s modrou vedou, na které jsou sochy nás zakladatelů a ta voda za tmy svítí 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

Česká strašidla? vodník, hejkal, bludička, rusalka, čarodějka, vlk (co žere babičky 😀 ), polednice, klekánice, meluzína, ohnivec, sudičky . . .
        Jinak fontána je fajn věc, ale další vodní tok by taky nebyl k zahození . . . nějaký pramen, který se rozšíří do většího toku, někde kaskádovitě spadá jako vodopád, za kterým by byla skrytá tajná jeskyně, ze které by vedly tunely do školy a mimo školní pozemky, a odtud by tok vedl do jezera 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Merlinwe, jdu to předělat. ..t

Aurora
          Aurora
          Účastník

Hlavně se nám pak nezapomeň pochlubit, miluju mapy a plánky 😀 Sama je kreslím, když mě popadne fantasy mánie 😀

Aurora
      Aurora
      Účastník

Taky bych to ráda viděla, Piskoři, musíš se nám pochlubit, až ten obrázek doladíš 😀

Lizzie
        Lizzie
        Účastník

Taky se těším 😀

Ambo
    Ambo
    Účastník

Jé, Aurinka se ná navrátila! 😀 Jupiiiiii 🙂 A máš pěkný resty na Wattpadu! Co 4. kapitolka u Pána stínů? A zbrusu nová kapitola u PzB?!?!?!?!

Aurora
      Aurora
      Účastník

Já vím, já vím, ale nečekala jsem, že se tady někdo z vás ukáže ještě hezkých pár dní, tak jsem zdejší účast nekontrolovala 😀 Neboj, doženu to. Mimochodem, co Charlie Wood?

Ambo
    Ambo
    Účastník

^.^ Mno, řekněme, že mi nápady na Charlieho bloumaj’ kdesi v Mexiku >.<

Aurora
    Aurora
    Účastník

704
    Zrovna jsem se omylem přepla na svůj profil na čzp a zjistila jsem, že můj počet komentářů je 704 (s tímhletím komentem dokonce 705!!!)! Čtete dobře, 704!!!!!!!! Přičemž průměr odpovědí ostatních je kolem 300 komentářů. To je hrozný, jsem tady největší pošuk! Musím přestat komentovat, tak na půl roku, a zařadit se mezi normální stvoření, jestli je to vůbec ještě možné!

Piskor
      Piskor
      Účastník

Obávám se, že to možné není 😀 😀 😀 😀 A MNĚ to rozhodně nevadí 🙂 Někdo musí být nejlepší, mnoo…. 🙂 🙂 😀

Aurora
        Aurora
        Účastník

A to si jako říkáš kamarádka, jo?! Ty mě máš podporovat v mé terapii zvané ABSTINENCE OD ČZP a ne mě podporovat v mé chorobné závislosti na čzp!!! 😀 😀 😀 Nehledě na to, že odpovídáš na mé komentáře, což mě samozřejmě nutí ti odpovědět, protože má nutkavá potřeba nenechat lidi bez odpovědí je jednoduše silnější než já 😀 😀 😀
        Nééééééééé, jsem ztracena!!!! (melodramaticky zaklání hlavu s rukou na čele, oči bolestně zavřené 😀 )

Piskor
          Piskor
          Účastník

Padám ze židle smíchy 😀 Ne, Auri, fakt, tohle mi nedělej! A pokud chceš začít s abstinencí, tak to je vážně problém. Protože jsem taky tak trochu (jen troooooooochu) závislá. A znáš to, jeden nepřestane a je to tu znaova….. 😀 😀

Aurora
          Aurora
          Účastník

No to tě v tom samozřejmě nemůžu nechat samotnou, založíme klub jako je třeba AA (Anonymní Alkoholíci), bude se to jmenovat AP (Anonymní Potterfilové), nebo AK (Anonymní Knihomolové)???? Ještě to doladím…
          PS:Myslíš, že si ostatní zdejší starousedlíci také přiznají svou závislost a dají se do našeho anonymního klubu? 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

AP se mi líbí 🙂
          Možná přiznají, pokud se tu tedy někdy vůbec ukážou…

Aurora
          Aurora
          Účastník

a to je další věc, zajímalo by mě, kde, u Merlina, všichni poletují!!! Určitě si léčí své závislosti v nějakém jiném klubu, Piskoři, dej na má slova, zradili nás!!! (zděšení jí čiší z očí a pocit marnosti zaplavuje celou komnatu)

Piskor
          Piskor
          Účastník

Očividně… Ale klídek…… Však oni se vrátí. Muhahahahhaha!

Aurora
          Aurora
          Účastník

jen aby jim to netrvalo moc dlouho, zajímalo by mě, co vyvádí, vždyť venku ani není hezky na koupání a slunění, tak co kde vymýšlí!!!

Piskor
          Piskor
          Účastník

Dovolené, soustředění, tábory, popřípadě babičky bez internetu,…. Znám to. A tam se nedá nic dělat, sluníčko, nesluníčko…

Aurora
          Aurora
          Účastník

. . . zvláště když se o prázdninách nesmí používat žádná kouzla, že? 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Asi tak… 🙂

Aurora
    Aurora
    Účastník

Vezdejšímu společenství najevo se dává, že od dnešního dne Piskoř se stává
    mou mluvčí, neb je věrná duše jediná, kterážto mě dosud nezradila
    a na čzp se dnes přihlásila!
    Aurora

Piskor
      Piskor
      Účastník

Co to zase bllábolíš? Ty mizíš, či co? Bereš tu abstinenci tak vážně? Neeeeeeeee, neopouštěj mě 🙂

Aurora
        Aurora
        Účastník

Jasně že tě neopouštím 😀 Vždyť jsem si kvůli tobě vzala noťas i na strom 😀 To je jen taková vyhláška po vzoru historických vyhlášek, dávám tím najevo svou nelibost nad tím, jak nás dvě všichni ostatní sprostě opustili 😀

Piskor
          Piskor
          Účastník

Jasně 😀