Pomoc prvákům!

Úvodní stránka Fóra Úvahy nad pěnou Pomoc prvákům!

Zvolené téma obsahuje celkem 38 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Teki Teki a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #3228
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Nazdárek lidi, ehm… Jsem tu nová a nevím, jak to tu chodí, už jsem nejmíň padesátkrát narazila na Protivu, desetkrát se ztratila a obcházela celé patro v kruhu a určitě aspoň stokrát naletěla na mizící schody. Jako starší kámoši mi určitě pomůžete, že jo? Já už nechci, aby mě Protiva honil přes tři patra a bombardoval mě hnojůvkama…

  • #3231
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Tak že…
    Protiva není zas až tak špatný, pokud mu nabídneš nejméně deset hnojůvek, tucet Rachejtlí doktora Raubíře, extrémně silná křiklavá barviva a něco málo polootrávených dortíků. Pokud se mu ovšem chceš vyhnout úplně, radím ti, jakmile uslyšíš jeho pobavený chichot, schovej se do brnění (teda pokud zrovna nejsou Vánoce, v tu dobu to je jeho útočiště). Obvykle jakmile ho zahlédneš, je pozdě. Někdy ještě na něj platí “Že zavolám Krvavého barona!” ale ten je momentálně na loveckém sněmu, tak že to na něj teď nejspíš neplatí. Jestli si chceš procvičit své zdatnosti v různých žertíků, je Protiva ten pravý. Jestli ho přemůžeš, jsme parťáci.
    Co se mizících schodů týče, znám jich celkem dvacet. Pět z nich jsou obzvlášť záludné, vždy se objeví nečekaně někde jinde. Šest jsou ve schodištích, kam chodím jen já (pššt, jen hledám vhodná místa na party!). Jeden schod ve schodišti které vede do druhého patra, se objevuje vždy ráno, druhý schod jehož schodiště vede do Obrazové místnosti, mizí vždy odpoledne, a třetí objevujíc se jen večer se nachází na hlavním schodišti (vedoucí od Velké síně). No a zbylých šest ti neřeknu, protože tě chci vidět, jak budeš ječet až na ně zase narazíš 😀
    To jak jsi zabloudil/a v kruhu, to je kruh rytíře Colla (jestli jste už na toho ducha narazili, dejte vědět), který byl známým iluzionistou -radím ti, jestli nechceš abys byl/a rozříznut/a vejpůl NECHOĎ TAM!-. Jestli jsi z Havraspárua a chceš se akutně rychle dostat do společenské místnosti, obejdi hlavní schodiště. Chvíli půjdeš ponurou chodbou až narazíš na mramorové dveře. Když je otevřeš, najednou stojíš v havraspárské věži. Jinak jiné chodby ti musí ukázat prefekti 🙂

  • #3237
    Aurora
    Aurora
    Účastník

    Ať tě ani nenapadne kazit prváky, Ambo!!!! Hes má za pár týdnů OVCE a jak známo, prefekti jsou před zkouškami všichni do jednoho stejní, bez rozdílu koleje. Jak bych to jen řekla kulantně . . . hmmm, no ano, jsou maličko výbušní jak třaskaví skvorejši. Takže jestli tě Hes načape, jak kazíš nejmladší ročník, taháš je po nocích na party a navádíš k nepravostem s Protivou, předhodí tě Drápovi na hraní, a víš, že Hagridův poloviční, pětimětrový bratříček má téměř nulové sociální zkušenosti 😀

    • #3239
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Jen jsem pomáhal! 😀

  • #3238
    Aurora
    Aurora
    Účastník

    Vždy, když si nebudeš vědět rady, obrať se na Teki, Tut a nebo Hes. Tyhle ty tři čarodějky mají celé Bradavice a přilehlé pozemky v malíčku 🙂 A pamatuj, Ambo je nebezpečný živel!!!! 😀

    • #3240
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Haha, vtipálku 😀 Možná jsem někdy jako tornádo, to ale nemění nic na tom, že umím udělat nejlepší párty v dějinách Bradavic, umím perfektně vytočit Hesioňáka-Prefekťáka a jestli chceš umět pořádně vytočit Auru a Piskoř, vem jim železné zásoby ročních barev – teda, pokud jsi v Nebelvíru 🙂

      • #3242
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        Ty jeden zatrolený skřete!!! Mimochodem, už jsem ti zamluvila letní prázdniny U Sv. Munga na oddělení trvalého poškození mozku. Postel máš hned vedle Zlatoslava Lockharta. Jen co jsem se zmínila, že jsi jeho nejvěrnější obdivovatel, bombardoval mě dotazy, kdy už se k němu konečně nastěhuješ. Strááášně se na tebe těší. U tebe doma jsem to už taky domluvila. Vysvětlila jsem jim, že tvůj pobyt mezi magory typu Lockhart, je součást tvého budoucího studia na léčitele 😀

        • #3243
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          Jo, rodiče mi říkali, že u nich byl nějaký ušatý troll, co blábolil jako rarach 😀 Samozřejmě mě to velice láká, víš, protože bych mohl okolní léčitele přesvědčit, že se spletli, že jsi psychicky narušená osoba, která má potřeby dělat jiným na schvály 😀

        • #3248
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 to ti nevyjde, kamaráde, tobě to šílenství kouká z těch tvých profikaných očí 😀

      • #3249
        Hesiona
        Hesiona
        Účastník

        Ambo, ty jsi zase dlouho nečistil na ošetřovně bažanty, že? 😉

        • #3250
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          Ufff, díky Merlinovi, Hes!!!! Srovnej prosím tu neřízenou střelu 😀

  • #3241
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Hmm… vypadá to, že si budu muset dát bacha 🙂 Dík za super rady!

  • #3323
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Asi mám moc dlouhý vedení. Ročníky se berou podle věku nebo podle toho, kdy sem kdo přijde? (Trochu mi šplouchá na maják, omlouvám se.)

    • #3326
      Piskor
      Piskor
      Účastník

      No, spíš podle věku, ale jak chceš. Vlastně je to dosti zajímavá otázka. Ale někteří už jsou takový “bradavický fosílie” (ni proti :-)), že si to spíš určují sami. A jaký že jsi ročník ty?

      • #3329
        Ridia
        Ridia
        Účastník

        No vzhledem k tomu, že založila toto téma, tak co bys řekl? 😃

        • #3333
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 řeklA, Piskoř je holka, Ridi 😀

    • #3327
      Ridia
      Ridia
      Účastník

      Ani tak ani tak, podle toho jak si kdo řekne, řekla bych. Popravdě jsme ročníky nikdo neřešili, až dokud jsi s tím nepřišla ty a pak já v rámci RPG. Takže omlouvám se, ze jsem te vyšoupla z té akce, ale za prvé, když jsem to omezení psala, tak mě nenapadlo, že to bude fakticky někomu bránit v jíti a zadruhé na tomto opatření bych v rámci RPG trvala (a je mi jedno, že jde Harry s Dracem a s Tesákem toulali sami po Zapovězeném lese a skoro nic se jim nestalo – trošičku to vrhá stín na to jak tam má být nebezpečno…) Ale celkově to nevadí, aspoň budeš náš takový benjamínek a my tě budem rozmazlovat a chránit 😃

      • #3330
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        😀 tady se na rozmazlování moc nehraje, lidi tady mají dost zvrácený smysl pro humor, že jo, Ambo!!!!!!!!!!!

      • #3334
        Piskor
        Piskor
        Účastník

        Ano, nějakého toho benjamínka potřebujeme, vzhledem k tomu, že Ambo se spíš než jako mrňous chová jako bubák jednoho z dvojčat Patilových 🙂

        • #3337
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          pro mě to bude už navždy carnwallský rarach 😀

    • #3328
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Ehm, celou dobu tady tvrdím, že jsem v prváku, ale je mi 14, tak nevím… No nic, prostě si mě zavolala McGonagallová, že jsem nadprůměrně chytrá a posílá mě rovnou do čtvrťáku 😀 (hehe, já a nadprůměrně chytrá… hmmm…)

      • #3331
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        To je v poho, tady má spousta lidí věk absolventů Bradavic, čiže jsme už věkově dostudovaní, ale protože se nám v Bradavicích líbí, zůstáváme. Forever!!! 😀

        • #3336
          Ridia
          Ridia
          Účastník

          And ever! 😃

        • #3339
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          Always…

        • #3340
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 přesně tak, to je životní filozofie a přesvědčení 😀 takové krásné lidské šílenství 🙂

        • #3338
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          Já nevím, ve finále je to úplně jedno. Hlavně, že se tady máme s kým a o čem bavit. A je pravda, že ročníky jsme nikdy moc neresili, spíš jak se nám to zrovna hodilo 🙂 Takže, vítej v Bradavicích! ~8-)

  • #3356
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Jenom otázečka, Llyan, ty máš taky za patrona lišku?

    • #3650
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Nene, vlka 🙂

      • #3655
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        Taky jsem vykouzlila vlka 😀

  • #3657
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Týjo, kde je ta Teki. Jsem zvědavej, co řekne na dotazník 😀

    • #3658
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      Bude nadšená, že jí přiděláváme práci 😀 Ale on je to tak dobrý nápad 😀

  • #6239
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Toto téma si čtu pořád dokola a neustále mne fascinuje 😀

    • #6240
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Není zač 😛 😀 Nakonec z toho benjamínka nějak sešlo 😀

      • #6241
        Ambo
        Ambo
        Účastník

        😀 “Nadprůměrně chytrá” 😀 To mě vždycky sesune ze židle 😀

        • #6243
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          No jo, já a nadprůměrně chytrá, hehe, super vtip 😀

  • #6244

    Nikola
    Účastník

    Ahojte moc se tu nevyznám a nevim co jak hledat pomuže mi někdo prosím už jsem ztracena

    • #6245
      Teki
      Teki
      Správce

      Ahoj, ráda ti se vším poradím, pokud to bude v mých silách :). Jsi ztracená tady ve fóru nebo na celém webu?

  • #6247

    Nikola
    Účastník

    Na celem webu

    • #6249
      Teki
      Teki
      Správce

      Ok, tom případě ti doporučím tenhle článek: ceskyzpottermore.9e.cz/pobertuv-planek-webu. Všechno by v něm mělo být vysvětleno i s infografikou 🙂 Kdyby nejasnosti přetrvávaly, ozvi se 🙂

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.