Pobertův plánek

Úvodní stránka Fóra Úvahy nad pěnou Pobertův plánek

Zvolené téma obsahuje celkem 37 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Aurora Aurora a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #3751
    Clair
    Clair
    Účastník

    Ahojte všichni,
    brouzdám si tak po netu a narazím za velmi zajímavý obrázek, který mi v hlavě zanechal spoustu otázek. No dobře, není jich spousta, jsou vlastně jen 3 a všechny se týkají Pobertova plánku.

    1. Weasleyovic dvojčata byla vlastníky Pobertova plánku mnoho let. Jakto, že jim neukázal Voldemorta, když si ho Quirrell nosil v turbanu? Plánek má přeci ukázat každého, kdo je v Bradavicích, ne?
    2. Ron jezdil s Prašivkou do Bradavic již od prvního ročníku. Proč tedy již dvojčata neviděla, že spí v posteli s nějakým dávno mrtvým chlapem? Ale musel si toho všimnout až Harry o 2 roky později.
    3. A jak je možné, že si Harry nevšiml, že se místo profesora Moodyho ve 4. díle prochází po chodbách Barty Skrk junior? Myslím, že pokud plánek dokáže odhalit zvěromága, pak by s mnoholičným lektvarem také neměl mít problém, ne?

    Co vy na to?

  • #3771
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Ahoj Clair, to jsou dost záludné otázky, nikdy mě to nenapadlo 😀
    1) Ty-víš-kdo se dostal do Quirella černou magií, tak že to možná byl ten problém, anebo prostě Pobertův plánek ukazoval jen “celé” osoby, ne jen hlavu.
    2) Tohle si vysvětluju jen tím, že prostě Pobertův plánek neukazuje Společenské místnosti všech kolejí. Vždyť i bradavičtí studenti jejich polohu záměrně tají. Možná to prostě Poberti zakreslit ´nemohli´.
    3) Tímhle si nejsem jistý, musel bych se podívat do knížky, ale: Harry Pobertův plánek vlastně nepotřeboval, jen když šel s tím vejcem do umývárny prefektů (myslím, teda 😀 ) a pak ho dal Moodymu. Rowling nenapsala, jak ho Harry dostal zpátky, tak že můžeme říci, že od zadání prvního úkolu v turnaji Tří kouzelníků ho neměl 😉

    • #3800
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      1) Voldy byl sice v Quirellovi, ale jen v jakési duchovní podobě, byl v té době jen zlomek své vlastní duše, sám říkal, že v oněch časech byl méně než duch
      2) Souhlasím s Ambem, i v Bradavicích jsou nezakreslitelná místa. Komnata Nejvyšší potřeby tam přeci také není vidět, jak se ostatně Harry dopídil, když v šestce hledal Draca Malfoye
      3) Harrymu se ve čtyřce na Pobertové plánku ukázalo, že ve Snapeově kabinetě je Bartemius Skrk. Plánek ukazuje celá jména. ale Junior a Senior je jen jakýsi přídomek ke jménu v rodinách, kde se jméno jaksi dědí, ale není to skutečná součást jména, jen způsob rozlišení, nic víc. Takže ano, plánek mu ukázal pravdu.

      PS: Plánek ukazoval stovky lidí a Harry (a určitě i dvojčata) sledoval jen místa, která ho zajímala. Únikové cesty z Bradavic a místa, kam se třeba chtěl vloupat, nikdy nikoho nehledal ve své vlastní koleji, tu přeci nepotřebovali kontrolovat, no ne?

  • #3799
    Clair
    Clair
    Účastník

    Ambo, v podstatě máš pravdu. Tu jedničku bychom si takto mohli odůvodnit.
    Ale ta dvojka… Jasně s Pobertovým plánkem to tak asi bude. Jednou jsem s kamarádkou vedla rozhovor na toto téma (společenské místnosti) a došly jsem ke stejnému názoru jako ty. 🙂 Ale i přes to. Už před Ronem vozil do Bradavic Prašivku Percy. A ani u něj si Červíčka dvojčata nevšimla? Vždyť ani Ron neměl Prašivku pořád jen ve společenské místnosti, ale nosil ji i do hodin, jako bylo přeměňování. Prostě tohle mi opravu přijde jako obrovská náhoda, že Petera nikdy předtím neviděli…
    No a s tou trojkou. Musím přiznat, že jsem tu knihu taky pěkně dlouho neměla v ruce, ale potom co jsem si přečetla tvůj komentář, jsem ji otevřela. 😀 A tu část, kdy Harry odevzdal Pobertův plánek Moodymu jsem si našla. Nevěřila bych, že se mi taková informace může vykouřit z hlavy. No, takže, zjistila jsem, že Harry ho jako Skrka zahlíd, ale jako Bartyho Skrka, nikoli jako Juniora. Takže si myslel, že je to ministr. A řekl to “Moodymu”, který mu ho s tímto zjištěním zabavil.
    Takže tato záhada je vyřešena a ty ses trefil 🙂

    • #3803
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      Ron nenosil Prašivku do hodin, to si pleteš s filmem. Ve skutečnosti byla Prašivka vždycky ve společenské místnosti Nebelvíru, v ložnici kluků . . . byla líná, moc se netoulala, a jak jsem již napsala, nikdo neměl důvod sledovat kohokoliv ve vlastní koleji, plánek se používal pro útěky z Bradavic a toulky po bradavických chodbách a pozemcích, a Prašivka si mezitím válela šunky v posteli. Navíc, i kdyby kluci to jméno viděli, moc by nad tím nepřemýšleli, Fred a George měli vždycky příliš práce s lumpárnami

      • This reply was modified 7 let, 10 měsíců by Aurora Aurora.
    • #3805
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Většinou nejsem moc puntičkářka, ale když jde o HP… Skrk nebyl ministr, jenom vedoucí odboru 😉

      • #3807
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        😀 Já ti rozumím, taky jsem hnidopich co se Harryho Pottera týče. Vlastně co se týče všech mých oblíbených knih 😀

  • #3816
    Clair
    Clair
    Účastník

    O.K., O.K., no tak já to beru. Už to bude několik let, co jsem neotevřela žádnou z těch knih, vlastně až do dneška, kdy jsem nakoukla do čtverky, takž jak píšeš Auroro, něco se mi nejspíš slívá dohromady s filmem. A už si ani některé věci úplně nepamatuju nebo nepamatuju přesně.Takže jsem ráda, že jste mi to všechno pomohli osvětlit 🙂

    • #3817
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      ono je vždycky dobré otevřít novou diskusi 😀 jestli sis všimla, dost nás to baví všechno rozebírat 😀 a máš velice dobré a trefné otázky

      • #3824
        Clair
        Clair
        Účastník

        Jojo, všimla jsem si a myslím, že je to super 🙂 Děkuju. Ještě mám jednu takovou, která mi dost zatěžuje hlavu, ale nevím, nevím, je taková trochu lechtivá a mám strach aby se nezvrhla 😀 Jako, možná se mílím a vůbec to není složité, stejně jako s tím plánkem… 😀

        • #3826
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Sem s tím

        • #3831
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          Tak se ptej 🙂

        • #3842
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 Zajímavé, jen se ptej 😀

  • #3827
    Piskor
    Piskor
    Účastník

    Souhlasím s Ambem a Auri, a co se té dvojky týče, myslím si, že si toho prostě nevšimli. Proč by sledovali na plánku zrovna Rona? A navíc ve škole je hromada studentů, jedno jméno se tam ztratí. A nebo to vůbec neřešili. To je ai jako otázka, v jakém stavu viděl Moody bubáka v šuplíku… 🙂

    • #3832
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      To by mě taky docela zajímalo 🙂 taky už jsem o tom párkrát přemýšlela, vždyť přece nikdo neví, jak bubák doopravdy vypadá

    • #3844
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      jooo, to je výborný postřeh, Rowlingová to nikdy neprozradila

  • #3833
    Piskor
    Piskor
    Účastník

    Přesně. A Moody to možná věděl. Ale asi (očividně) nepokládal za nutné o tom kohokoliv informovat.

    • #3846
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      bylo mu to fuk 😀 bubák podle něj nemohl představovat žádné nebezpečí

  • #3835
    Clair
    Clair
    Účastník

    Tak jo, ale to už je zase z úplně jiného soudku, takže by to nejspíš chtělo nové téma, že?

    • #3837
      Piskor
      Piskor
      Účastník

      Anebo ne. Jak myslíš… 🙂

      • #3838
        Ambo
        Ambo
        Účastník

        Pokud je to z HP, nechme to tady 😉

        • #3847
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          přesně tak, tohle jsou dobrá témata a dobré otázky

  • #3843
    Clair
    Clair
    Účastník

    No, tohle je úplně první fórum, do kterého jsem se kdy zapojila, takže moc nevím, jak to chodí.
    Tak já to hodím sem. Stejně nevím, jak bych to pojmenovala. 😀
    Jak mohla být babička Fleur Delacour víla?
    Potom co jsem si o vílách přečetla ve Fantastických zvířatech a kde je najít, to vůbec nechápu.
    Stvoření 1 až 5 palců velké, klade 50 vajec a z těch se líhnou housenky?
    Možná se na to dívám moc mudlovsky, ale opravdu nechápu jak se mohla narodit Fleuřina matka, přinejmenším, jak mohla být počata…
    Prosím, napište mi někdo, že existuje ještě nějaký jiný druh víl, o kterém se J. K. v této knize nezmínila. 😀

    • #3852
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      Existuje víc druhů. Stejně jako je víc druhů draků a nebo vodních lidí. Vodní lidé jsou oškliví jezerní, co žijí ve sladkovodních jezerech a mají nohy. A pak jsou krásné mořské panny . . . ty mají rybí ocasy. Mě spíš vždycky žrala otázka, jak mohl být počat Hagrid a Madame Maxime. Buďme upřímní, průměrný obr měří tak 6 – 7 metrů (to jen Dráp byl pětimetrový drobeček), a jak sám Hagrid říkal, jeho táta byl i na lidi prcek. Takže řekněme, že Hagridova máma měřila 6 metrů, Hagridův taťka 1,70 metru maximálně. Jak tohle mohlo jít? Navíc, když Hagridův taťka byl dobrák od kosti, nedovedu si představit, že taková mrcha (podle toho, co je v knihách) se mohla spustit s takovým dobrákem a člověkem ke všemu. A tohle mi, dámy a pánové, hlava nebere

      • #3853
        Ambo
        Ambo
        Účastník

        Máš pravdu, to mě taky vždycky zajímalo 🙂

        • #3856
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          A Rowla se to nikdy ani náznakem nepokusila nadhodit, natož aby podala uspokojivé vysvětlení

          • This reply was modified 7 let, 10 měsíců by Aurora Aurora.
      • #3857
        Clair
        Clair
        Účastník

        Taky zajímavá úvaha. Já zase někde čela (ale tady už si opravdu na zdroj nevzpomenu), že k početí dítěte stačí velikost 3 cm (ale neručím za pravdivost). Takže pokud byl Hagridův táta dost obdařený, tak to k té obryni možná stačit mohlo…

        • #3859
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          o tohle mi nejde, spíš o velikost tělesné konstituce, vždyť Hagridův taťka měřil necelé 2 metry (spíš metr a půl) a jeho mamka zase cca 6 metrů. Za prvé, jak se seznámily, za druhé, jak se brutální obryně nechá svést mrňavým kouzelníkem, když všichni obři kouzelníky nesnáší právě kvůli tomu, že proti nim kouzla používají. Chápeš? To je jako by se šestimetrová sadistická psychopatická ženská, co nenávidí kouzelníky, jedním mrňavým kouzelníkem nechala zbouchnout (odpusťe mi ten výraz). To je tak strašně nepravděpodobné

        • #3863
          Clair
          Clair
          Účastník

          No jo, to je fakt dost divné. A je opravdu škoda, že to J. K. nějak nespecifikovala. Určitě by to bylo zajímavé počteníčko. A když na to kouknem z druhé strany, proč by se Hagridův táta zakoukával do ní, že? Taky si sice opět nejsem jistá, jestli to náhodou v knize zase nebylo jinak, ale podle toho jaké obry jsem viděla ve filmech, nebyli nic moc. A jestli ještě k tomu byla taková potvora…
          Ale co mi víme, láska je mocná čarodějka 😀

        • #3866
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          a hlavně, podle Hagrida to byl dobrák, asi mu na vzhledu nezáleželo

  • #3848
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Určitě existují i jimé druhy. Vždyť je Bulhaři měli jako maskoty na mistrovství světa ve famrpálu a když Harry, Ron a Hermiona utíkali lesem, potkali jednu vílu před kterou se vytahovali různí pobudové (jalo Stan Silnička) 😉

    • #3851
      Clair
      Clair
      Účastník

      Nojo, to vím, že je měli Bulhaři jako maskoty. Taky jsem si je tenkrát představovala větší. Ale leprikóni jsou taky malí – vlastně jsou jen o palec větší než víly. A nemyslíš, že zrovna Stan Silnička by byl schopný se naparovat i před něčím, co má 15 cm 😀

      • #3854
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        Kdepak, bulharské víly byly velké jako lidi. Ten chudák rozhodčí, co ho potom popálily těmi ohnivými koulemi, si před jednou nakrucoval svůj mohutný knír. A taky to mohlo být kouzlo. Chápeš? Můžou být malé i velké, podle toho, jak samy chtějí. Každopádně já to vidím tak, že je víc druhů, záleží na tom, kde magičtí tvorové žijí. Je to jako s mudly. Na každém kontinentě vypadají jinak (barva kůže, tvar kostry a hlavně lebky, různá velikost a stavba těla, různé řeči a dialekty). Podle mě je to takhle, ale můžu se mýlit

  • #3860
    Clair
    Clair
    Účastník

    Tak v tom případě, je to v pohodě a po dnešku už můžu jít klidně spát 😀

    • #3861
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      😀 No já ti nevím, dneska Ambo pořádá megakouzelnickou party 😀 To si nesmíš nechat ujít, slíbil, že to bude velkolepé

      • #3862
        Ambo
        Ambo
        Účastník

        To si piš že jo! 4. narozky ČzP a 500 likeů! 😀 Jdu to připravit, zatim čus Merlinus 🙂

        • #3864
          Clair
          Clair
          Účastník

          Zkusím se zastavit, ale nevím jak dlouho pobudu. Zítra jedu na zkoušku a dneska jsem moc času učením nestrávila 😀 Takže asi budu muset brzo vstávat a doučit se :/

        • #3865
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 Čus Merlinus

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.