Orlí oko a další zprávy z kolejí

Úvodní stránka Fóra Úvahy nad pěnou Orlí oko a další zprávy z kolejí

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Llyan Llyan a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #5861
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Vážení,
    jsou prázdniny a já stůně. Mozek mi nepracuje jak má a z PzB mi jde hlava kolem, tak jsem se ujal psaní Orlího oka – havraspárského časopisu. Napadlo mě to, když jsem pročítal uvítací dopisy. Tehdy to tam v komentářích psala Hes, pamatujete? “The Eagle´s Eye”, Orlí oko. Vychází vždy jedenáctý den v měsíci, tak že to vychází na celkem deset výtisků.
    Ale co i ostatní koleje? Nemají i ony svůj časopis?
    Snad toto potěší, a založí další, sáhodlouhé diskuse. 🙂

  • #5862
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    1/10 ORLÍ OKO Ambo Mulcaber
    11. 9. 2015

    NOVÝ ROK PŘINÁŠÍ NOVÉHO ŠÉFREDAKTORA
    Přátelé, kamarádi, všichni kdo toto čtou,
    mám tu čest dát do koloběhu nový výtisk zbrusu nové číslo našeho kolejního časopisu – Orlí oko. Jak jistě všichni víte, jak vy, tak i já jsem byl zarmoucen odchodu bývalého šéfredaktora – Howarda Hofflina, který minulý rok úspěšně dostudoval Bradavickou školu čar a kouzel. I když jsem ho nikdy nepoznal, neznal, nepotkal, vím, že po tomto všeobecně oblíbeném havraspárském studentovi musím převzít nelehký úkol; zhostit se vedení psaní časopisu Orlí oko. Pevně doufám, že budu alespoň trochu dobrý, jako Howard. Ale teď už honem na zprávy!

    PODIVNÁ NEMOC MRZIMORSKÉ ŘEDITELKY
    Jak jste už jistě mohli zaregistrovat v předešlých dnech, všeobecně oblíbená profesorka Bylinkářství, paní Pomona Prýtová, je “dočasně nemocná a tudíž není k mání” – jak nás urychleně informoval profesor Neville Longbottom. Profesor Longbottom je – jak jistě víte – známou osobností, neboť se vypráví, že se podílel na smrti vy-víte-koho. Pan Longbottom je spolu s profesorkou Prýtovou učitelem Bylinkářství, ale pouze pro pátý, šestý a závěrečný sedmý ročník Bradavic. Je též znám svým útlým přátelstvím s Harrym Potterem, tudíž údajně nadržuje pár studentům – např. Albusovi a Jamesovi Potterovým.
    Zpět ale k profesorce Prýtové. Nechala se údajně třetí den po začátku školního roku slyšet, že je jí lépe, než jí vůbec kdy bylo. Den na to jí sklátila záhadná nemoc. Jed? Zranění? Nepovedené kouzlo? To vše a ještě více na straně tři, od naší speciální dopisovatelky Rose Weasleyové.

    LÉTAJÍCÍ KOBERCE ZPĚT V MÓDĚ?
    V dnešní době stále více stoupá počet lidí, kteří žádají o povolení cestovat na létajícím koberci. Létající koberce jsou v Anglii zakázaný, neboť porušující pravidlo o tom, že mudlové nesmí o naší kouzelnické komunitě vůbec nic tušit. Ovšem pan ministr kouzel, Kingsley Pastorek, řekl, že jako mladý rád poletával na speciálně upraveném koberci. Dokonce bylo v Denním věštci poznamenáno, že pan ministr poukázal na to, že by rád pravidlo o nepoužívání létajících koberců zrušil. Budeme moci znovu létat? Budeme riskovat že nás mudlové odhalí?!

    RUBEUS HAGRID A OLYMPA MAXIME
    Bude doslova obří svatba bradavického hajného? Nepříliš chvalně známý učitel Péče o kouzelné tvory omylem u snídaně prohodil, že by rád uspořádal svatbu. S kým jiný, než s Krásnohůlskou ředitelkou, Olympou Maxime? Madame Maxime byla v Bradavicích naposledy v den Turnaji tří kouzelníků, kdy povstal nejhorší černokněžník všech dob. Paní Maxime se zde seznámila s Rubeusem Hagridem, bradavickým šafářem a klíčníkem a údajně spolu podlehli hlubokému přátelství. Vyvrcholilo by toto přátelství v manželství? Bude paní Olympa Hagridová? Když jsem požádal o exkluzivní interview s Rubeusem Hagrdem, rázně odmítl se slovy “Musim na skvorejše”. Kdo tedy ví?!

    • #5866
      Lizzie
      Lizzie
      Účastník

      Ambo, já rozhodně čtenář Orlího oka budu 😀
      Je to dost zajímavý nápad 😉

  • #5868
    Aurora
    Aurora
    Účastník

    😀 Člověk tu pár hodin není a tady se dějí převratné věci 😀 Já vím, že doopravdy vychází havraspárský měsíčník, bez legrace, před pár lety jsem na něj narazila a od té doby ten web navštěvuji, je to paráda. Je škoda, že ostatní koleje něco takového nemají, nebo je spíš škoda, že nejsou noviny pod záštitou celé školy, každá kolej by měla svého přispěvatele, prostor by byl rovnoměrně rozdělen, drby ze všech koutů Bradavic 😀

  • #5987
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Bezva nápad, Ambo! Nepřijímáš redaktory? 😀

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.