Nový školní rok a nové školní problémy

Úvodní stránka Fóra Úvahy nad pěnou Nový školní rok a nové školní problémy

Zvolené téma obsahuje celkem 63 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Heggy Heggy a poslední změna je stará 6 let, 5 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #6310
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    No, asi nejsem jediný, kdo si všiml zkutečnosti, že již začal školní rok… Co si budeme namlouvat, všichni z nás by uvítali ještě tak jeden dva, popřípadě deset dalších prázdninových měsíců. 😀
    Pardon, ALPAo, že jsem do vlaku přišel tak pozdě, ale můj bratr George má dost zvrácený smysl pro humor. Ráno odjel do Děravého kotle brigádničit a mě “z legrace” schoval hůlku – kterou jsem samosebou nemohl najít. Nakonec se objevila na dně prádelního koše pod mokrým, vypraným prádlem.
    Aury, musím konstatovat, že ta fialová barva vlasů ti slušela mnohem více, než ta brčálově zelená, co máš teď. Vypadáš trochu jako strašák do zelí 😀 Mimochodem, příští prázdniny si na mě udělej víc času. Týden u nás a u vás je prostě hrozně moc málo času na vymýšlení dalších, trestuhodných lumpáren!
    Llyan, pevně doufám, že se ti u nás líbilo a že jsi už prominula Georgovi tu Sladkou fanfáru pana Křiklavého, on to vážně myslel “jen ze srandy”. Ale Deniss sis oblíbila, ne? Těžko najdeš přívětivější dívku 😉 Příští rok očekávám pozvání k vám!
    Ach Piskor, je mi vážně líto, že jsme se přes prázdniny neviděli, je to smůla. Aspoň doufám, že se ti v tom Egyptě, jaks´ psala, líbilo. Ti staroegyptští mágové byli prostě velice zajímavý, že? Taky mi přijde trochu směšné, že si mudlové stále myslí, že ty pyramidy postavili holýma rukama 😀
    Jak jsem vám již psal, ve Francii bylo prostě úžasně a ještě jednou se tam určitě vrátím. 🙂
    No nic, teď už jenom učení-mučení. Ale co naplat. Nic horšího, než Astronomie, snad už ani neexistuje. 😀 😀 😀

  • #6311
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    …což mě přivádí na otázku; jak si vůbec, ALPAo, budeme říkat? ALPA je sice fajn, ale nic, čím bychom se zapsali do bradavické historie. Potřebujeme něco výstižnějšího, něco jako “Pobertové” 🙂 Nápady piště sem…

    • #6316
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Gryffinclaws? Neopoberti? Party gang? Tajná rošťácká policie? Malá čtyřka? (Víte přece, Velká Bradavická čtyřka…) 😀 Lapači? (LAPA… Ale ne, to zní divně)

  • #6315
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Ambo, všechno jsem všem prominula (i když v tu chvíli jsem myslela, že jestli okamžitě nevypadnu a neuklidním se, budeš bez bráchy…) 😀 A máš pravdu, Deniss je opravdu super. A rozhodně příště všichni počítejte s tím, že si u nás uděláme pořádnou pařbu!! 😀

  • #6317
    Piskor
    Piskor
    Účastník

    Nejsi jediný kdo si všiml, já si také všimla a byla jsem dosti nemile překvapena. Všichni profesoři mají po prázdninách kopisci energie, tak to nám, chudákům, musí dát pořádně sežrat. Opravdu se asi zbláznili 🙁
    Také je mi líto, že jsme se o prázdninách neviděli, Ambo, ale příští rok to tak určitě nenecháme. Musíme se sejít všichni 🙂
    Ale ano, v Egyptě bylo krásně a hlavně bylo všechno opravdu zajímavé. Pyramidy, staré pergameny a tak.

  • #6318
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Llyan, to je fajn, že už tě ta nevraživost přešla. Bylo to dost flustrující 😀
    Piskor, jak já ti ten Egypt závidím! Hrozně by mě zajímalo; jak ti egyptští mágové zavírali ty hrobky?
    A páni, “Lapači” je super nápad! Teda, mě osobně se líbí. Nebo “Palaové” (PALA…) ale to spíš ne, Lapači zní lépe 😉
    Kdyžtak, dal jsem si menší spisovatelskou přestávku, je toho na mě nějak moc.
    Mimochodem, kam se poděla Aura?!

    • #6319
      Piskor
      Piskor
      Účastník

      Netuším, doufám že je v pohodě. Možná má jen moc práce. Ale dlouho už se neozvala. Vlastně jsem jí naposledy viděla na bradavických pozemcích jít k Hagridovi. Pak už ne 🙁

      • #6320
        Llyan
        Llyan
        Účastník

        Tak to jen doufám, že nešla do lesa, slyšeli jste ty zvěsti o tom zuřivém kentaurovi, co prohlásil, že kdo vstoupí do jejich lesa, je synem smrti?! (Fakt je to pravda, i Hagrid to říkal!)

        • #6321
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          😀 😀 😀 Vypusťte Firenzeho! 😀 😀 😀 (ne, mám blbej smysl pro humor)
          To máme teda pech, parto! Co asi tak budeme dělat? Záchrannou akci?!

        • #6322
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          Co jiného!? Přece tam Auru nenecháme, Merlin ví, co tam dělá!
          Máš pořád ten neviditelný plášť?

        • #6323
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          Proč vždycky, když slyším slovo “Záchrana” tak si vybavím nás? A yettiho? 😀

          Co provedem? Máme nějaké zprávy o tom kentaurovi? Kde sídlí? Co s ním má společného Hagrid?!

        • #6325
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Hagrid s tím má vlastně společného úplně všechno. Nějak ho naštval, nechtěl o tom moc mluvit. Řekl mi jenom, že je to Baneův synovec Lirian a je dost snadný ho vytočit. Prý se Hagridovi málem nepovedlo dostat z lesa vcelku. Takže myslím, že to bere dost vážně. Co tam ale chtěla Aura? Musela přece vědět, do čeho jde! (Nic proti, Piskor, ale vy Nebelvírští jste někdy fakt blázni…)

        • #6327
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          Plně s tebou souhlasím, Llyaninko Šmudlinko! Ti nebelvírští se prostě do všeho vrhají moc po hlavě! Ale já si na Liriana moc dobře pamatuji, a ty a Piskor a Aura taky, až moc dobře. Když nevyšel tehdy ten první pokus o záchranu yettiho, vyhnal nás z “jeho” lesa! Přeci tě trefil šípem do lýtka, pamatuješ?

        • #6330
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Jo, jak bych na to mohla zapomenout?! Ten šíp dokonce trčel ven, byla to hrůza, myslela jsem, že přijdu o nohu… Byl to jeden z těch momentů, kdy blahořečíš osudu, že ti do školy nastrčil madame Pomfreyovou 🙂 Jen mi nedošlo, že to byl vážně on. Jsi si jistý? Už nevím, jak vypadá ani co říkal, ta bolest to všechno smazala…

        • #6333
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          Já si myslím, že je byl on. Ten popelavě šedý zadek si jen tak s někým nespletu, Lly! 😀 a věř mi, že já ho měl možnost ho prostudovat velmi důkladně. Nestává se každý den, aby na tebe sedl kentaur (mimochodem, z toho profesorka Trelawneyová vyvodila, že mi hrozí hrozivé nebezpečí). Ale provedeme s tou Aurinkou?!

        • #6334
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Záchranná akce s dvojím účelem? (Ten druhý: pomsta za zasednutí a téměř amputaci nohy) 😀

        • #6335
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          😀 Dodnes mám z toho noční můry 😀

  • #6385
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Prosim vás, dá mi někdo opsat ten domácí úkol z jasnovidectví? Toto je dost hloupá otázka i na mne; Noční můry vás děsí či ne?

    • #6390
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      No problemo, Ambo 😀 Lehla jsem s teplotou a rýmou, takže mám spousty času na domácí úkoly, klidně si ho opiš 😉 Mě teda noční můry děsí úplně děsně, každý večer doufám, že se mi bude zdát něco hezkého 😀

      • #6491
        Piskor
        Piskor
        Účastník

        Já noční můry nemám, takže nevím 😀

        • #6494
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Šťastná to žena 😐

          • This reply was modified 7 let, 6 měsíců by Llyan Llyan.
  • #6469
    Aurora
    Aurora
    Účastník

    To je novinek, budu se muset hodně snažit, abych všechno dohnala. U Merlina, zameškat první měsíc!!! To je hrozný!!!!!

    • #6473
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      To zvládneš 🙂 Mimochodem, mám si v profilu změnit ročník na 2.?

      • #6475
        Ambo
        Ambo
        Účastník

        No já to mám podle skutečnosti

        • #6480
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          Hele, Ambo, nezapomínej, že jsme si řekli, že jsme společně v jednom ročníku, a pěkně od začátku, takže jsi s námi v druháku!!! To je rozkaz, vojáku!!!! 😀 😀 😀

        • #6484
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          ROZKAZ GENERÁLE!

        • #6525
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 Vaše poslušnost se mi zamlouvá, vojíne 😀

      • #6476
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        Teď už asi ano. No vidíš, profil je další věc, co musím dohnat, jinak mě Ambíček šmudlíček jistě uřkne 😀

        • #6477
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          Jů to jsám rád, že TI TO ZASE NEMUSÍM PŘIPOMÍNAT 🙂

        • #6481
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 JÁ SE NA TO MRKNU, AŽ SE MALIČKO ZBERCHÁM, TY JEDEN MUDRLANTE ZATROLENÁ 😀

        • #6483
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          …takjo…

        • #6524
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀

  • #6479
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    …jo a Auri, už nejsme ALPA, ale LAPAči 😀

    • #6482
      Aurora
      Aurora
      Účastník

      😀 lapači? To zní dobře. Jako lapači snů 😀

      • #6485
        Llyan
        Llyan
        Účastník

        To zní ještě líp 😀

        • #6492
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          LAPAči snů… Nevím, přijde mi to hrozně srandovní 😀 😀

        • #6496
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Copak my nejsme srandovní? 😀
          Mimochodem, hezký delfín 🙂 budu si muset chvilku zvykat, že už nemáš svého piskoře 😀 (Začínáme být všichni stejní, černomodré obrázky jeden vedle druhého) 😀

        • #6497
          Piskor
          Piskor
          Účastník

          Jistě že jsme 😀
          Děkuji 🙂 Ale nevím, jestli piskořka zase nevrátím, delfín vypadá rozhodně lépe a jak to říci… estetičtějším dojmem, ale na piskoře jsem si zvykla a vlasně mi ta jeho uhozenost vyhovuje. Alespoň pak vidím, kde mám své komentáře… 😀

        • #6526
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          Lapači snů je moc dlouhé 😀 Jak jste vůbec přišli na LAPAČE??? 😀

        • #6528
          Llyan
          Llyan
          Účastník

          Původně jsme byli ALPA, ale to není nic, čím se zapíšeš do historie, a tak jsme Lapači 😀 A teď stačí uhodnout, co to znamená… Není to tak těžký. Hádej 😉 😛 (nápověda: A. L. P. A.)

        • #6537
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 Llyan – Ambo – Piskoř – Aurora

        • #6539
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          No ty jsi snad jasnovidkyně! 😀 to bych vůbec nevěděl!

        • #6540
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          😀 😀 že jo!!! Taky si říkám, kde se to ve mě bere. No nic, jdu zase do hajan, jsem grogy, tak zase zítra 🙂

        • #6542
          Ambo
          Ambo
          Účastník

          No to jsi se u nás moc neohřála, slečinko 😀

        • #6552
          Aurora
          Aurora
          Účastník

          Slečinko?! Slečinko??!!!!!!?? 😀 Tse, jsem čarodějka, když už!!!!!! 😀

  • #6486
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    No nic přátelé, já jdu do hajan, zítra Ahooooooooooooooooooooooooooooooj! 😀

  • #7041

    lutax
    Účastník

    podle pottermore hůlka ashové dřevo s jednorožovým vlasovým jádrem, 14 ½ “a bezproblémovou flexibilitou… jupíííí

  • #7043

    Valentine Tenebris
    Účastník

    Si rád/a, že máš neverný prútik?

    • #7046
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Jak to myslíš? “Nevěrná hůlka”?

  • #7047

    Valentine Tenebris
    Účastník

    Bezproblémová flexibilita znamená, že daný prútik sa veľmi rýchlo prispôsobí novému majiteľovi je teda možné aby ho malo pokojne aj pätnásť čarodejníkov bez toho aby to malo nejaké závažné dôvody. Takže prenesene neverný prútik.

    • #7048
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Nemůžeš soudit vlastnost hůlky jen dle jednoho aspektu. Záleží na dřevě, délce i jádru – a zejména žíně z jednorožce jsou věrní svým prvním majitelům, tak že se to s flexibilitou vyváží. Nemyslím si, že kombinace jasanu a žíní dá vzniknout “nevěrné hůlce”.

  • #7050

    Valentine Tenebris
    Účastník

    Ten vlas z jednorožca som nejako prehliadla… zase, v tejto kombinácii to až také nie je.

    • #7058
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Přímo v popisu jasanu máš napsáno, že přilne ke svému majiteli, což je posíleno, pokud je jádro žíně jednorožce. Krom toho, flexibilita nemá úplně tak velkou váhu jako třeba dřevo. Tak že si stále nemyslím, že by to dalo vzniknout nevěrné hůlce, mimochodem čím delší hůlka, tím větší osobnost, říká se.

      • #7060
        Aurora
        Aurora
        Účastník

        Souhlasím, ostatně hůlky jsou poměrně věrné, pokud se k nim chováš s respektem, myslím, že bys měl znovu pročíst hůlky, hůlková dřeva a podobná témata, je to tam všechno skvěle popsané

      • #7081
        Llyan
        Llyan
        Účastník

        Hmm, mám 12,5palcovou osobnost, to je dobře, nebo špatně? 😀

  • #7084

    Valentine Tenebris
    Účastník

    Ja som mala 11 a dačo k si dobre pamätám… môj vlastný (hmotný) prútik má 11,6 ak si dobre pamätám.

  • #7123

    Quicekgirl
    Účastník

    Mám ednu otázku.

    A to kde seženu test na hůlku?

    🙂

    • #7124
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Že by na Pottermore?

  • #7125

    Quicekgirl
    Účastník

    To fakt nevím (nic ve zlým).
    Spíš kde přesně.Jelikož jsem tu na pottermore nová a moc se tu nevyznám abych věděla kde přesně ten test najdu.

    • #7126
      Ambo
      Ambo
      Účastník

      Musíš se zaregistrovat…

    • #7129
      Llyan
      Llyan
      Účastník

      Nejlépe na ofiko Pottermore.com, tady nic nenajdeš 😀

  • #7130

    Quicekgirl
    Účastník

    Díky moc!Zaregistovaná sice jsem, ale každá informace se hodí. 🙂

  • #7216
    Ambo
    Ambo
    Účastník

    Ehm, jestli počítám správně, chodíme právě do 3. ročníku 😀 Mimochodem, Aury, kde si se zase sekla? 😀

  • #7217
    Heggy
    Heggy
    Účastník

    Já teďka začínám druhý. Mimochodem neviděli jste někdo mojí učebnici Kouzelných formulích, mám pocit, že jsem ji po hodině ještě měla, ale pak záhadně zmizela 🙁

    • This reply was modified 6 let, 5 měsíců by Heggy Heggy.

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.