Kouzelné jídlo

Úvodní stránka Fóra Úvahy nad pěnou Kouzelné jídlo

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Aurora Aurora a poslední změna je stará 7 let, 6 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #6283
    Petr Kovář
    Petr Kovář
    Účastník

    Dnes jsem četl HP 2 a trochu jsem se zarazil.Dočetl jsem k okamžiku,kdy McGonagalová Snape a Brumbál řeší Harryho a Ronům zajímavý nápad na příjezd do školy.Když Snape a Brumbál odejdou,profesorka vyčaruje jen tak z ničeho chlebíčky a díňovou šťávu,ale to je v rozporu s tím,co v sedmém díle říka Hermiona o Gampově zákoně podle kterého NELZE vyčarovat jídlo jen tak z ničeho a neviděl jsem kouzlo,které by přivolalo jídlo v mžiku.Jen kouzlo accio.

  • #6363
    Llyan
    Llyan
    Účastník

    Co ty víš, v kouzelnickém světě můžou být mraky zaklínadel, o kterých nemáme ani ponětí 😀 Nejspíš v kuchyni připravili jídlo spešl pro Harryho a Rona, když se zjistilo, že místo večeře tlachají s McGonagallkou, a ona jim pak kouzlem dala signál, aby jí ho poslali do kabinetu, podobně jako ho posílají do Velké síně… Tak nějak si to teda představuju já 😀 Zajímavý dotaz, taky mě to napadlo, ale pak jsem si to takhle hezky česky logicky vysvětlila (no to víš, Havraspár) ;D Vítej mezi elitou kouzelnického světa, Arwo! 😉

  • #6364
    Petr Kovář
    Petr Kovář
    Účastník

    Zajimavý názor,no jo, co víme. 🙂

  • #6365
    Piskor
    Piskor
    Účastník

    Zajímavá diskuze, já se ráda připojím 🙂 Nevím, jak moc čtete fanfiction, ale v jednné to bylo pěkně podané. Šlo tam o to, že jídlo, stejně jako jiné předměty, se dalo “odvolat” do jakéhosi meziprostoru, do”nicoty, která je takříkajíc vším”. TAk se jídlo nekazilo ani nic jiného se s ním nedělo, takže se dalo kdykoliv přivolat. Nevím, mě to přišlo docela logické 🙂

  • #6366
    Petr Kovář
    Petr Kovář
    Účastník

    Jojo ,zní to logicky.:-)

  • #6471
    Aurora
    Aurora
    Účastník

    Ona to nevyčarovala, jen přičarovala z kuchyně 😀

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.