Webcast #9: Třešničky na konec

/Milí čtenáři, tento seriál je u konce, děkujeme všem, co se zúčastnili našeho hádání. Výsledky soutěže se dozvíte ve středu, tedy 7. ledna. Do té doby můžete stále zkoušet štěstí ;-)/ 

Scholastic: Co plánujete dál? Na čem pracujete?

J. K. Rowlingová: Na dalších knihách (smích). Ano, rozhodně na knihách. Momentálně stále pracuji, a několik dní ještě pracovat budu, na propagaci své poslední knížky. Ta je pro dospělé, ale myslím, že další věc, kterou vydám, bude spíš pro děti. Mám důvod, proč se teď se svými plány nesvěřím zcela otevřeně. Během těch patnácti let, která jsem strávila psaním Harryho Pottera, se mnohokrát stalo, že jsem se o něčem zmínila a někdo jiný se toho hned chytil a prohlásil “Ona teď určitě dělá tohle”, což vám pak jistým způsobem vnucuje dojem, že si nemůžete dovolit změnit své záměry. Celé se to nakonec trochu vyostřilo. Budu se tedy snažit, abych toho dopředu neprozradila příliš. Nejsem si stoprocentně jistá, do čeho se příště pustím, ale pravděpodobně to bude kniha pro lehce mladší děti. Myslím, že právě to bude další věc, kterou vydám.

Scholastic: Jmenujte věci, které vás napadnou jako první, protože teď to bude rychlé.

J. K. Rowlingová: Dobře. Bože, to zní děsivě.

Scholastic: Oblíbená barva?

J. K. Rowlingová: Růžová. (smích)

Scholastic: Oblíbené jídlo?

J. K. Rowlingová: Sushi.

Scholastic: Nejméně oblíbené jídlo?

J. K. Rowlingová: Dršťky. Ochutnala jsem je, protože zkrátka vyzkouším všechno. A chutnají stejně špatně, jako vypadají.

Scholastic: Oblíbený zvuk?

J. K. Rowlingová: Moře nebo chrápání mého manžela.

Scholastic: Nejméně oblíbený zvuk?

J. K. Rowlingová: Chrápání mého manžela, když se snažím usnout.

Scholastic: Oblíbený sport?

J. K. Rowlingová: Famfrpál, pochopitelně.

Scholastic: Nejoblíbenější moderátor, který s vámi kdy dělal rozhovor – ne, dělám si legraci. Činnost, které se nejraději věnujete, když nepracujete?

J. K. Rowlingová: Vyrážím s dětmi někam za zábavou, nebo – jsem vcelku kreativní člověk – ráda maluji, poslouchám hudbu. Žádná dech beroucí odpověď, že? Ale je to pravda. A ještě moc ráda vařím. Vařím a peču.

Scholastic: Vlastnost, kterou na lidech nejvíce obdivujete?

J. K. Rowlingová: Odvaha.

Scholastic: Doplňte: Kdybych nebyla spisovatelkou, byla bych…

J. K. Rowlingová: V depresi (smích). Není nic jiného, co bych chtěla dělat. Moje nejmladší dcera se mě nedávno zeptala: “Mami, kdyby sis musela vybrat mezi psaním a námi, co by sis vybrala?” Řekla jsem: “Vás, ale byla bych z toho dost mrzutá.”

Scholastic: Už jste mnohokrát řekla, že jeden z výsledků práce na Potterovské sérii, které vás potěšily nejvíc, bylo, že knihy dokázaly přivést děti ke čtení. Až se budou vaše příběhy za dvacet, padesát, sto let stále číst, co doufáte, že se stane tou nejdůležitější věcí, kterou si z nich děti odnesou?

J. K. Rowlingová: Byla bych nejraději, kdyby jim příběhy o Harrym Potterovi daly to, co daly mé oblíbené knihy mě, tedy vědomí, že je tu vždy místo, kam jít, místo, které máte rádi a jste tam v bezpečí. Takový mám pocit ze svých nejoblíbenějších knížek. Ať už jsem kdekoliv, pokud mám tu knihu s sebou, mám s sebou i místo, kam můžu jít a být šťastná. Pokud jsou tedy pro kohokoliv takovým místem Bradavice, nemůžu být více poctěna a nemůžu cítit větší pokoru.

 

 

Zdroj textu v původním jazyce: http://www.snitchseeker.com/harry-potter-news/jk-rowling-full-harry-potter-reading-club-webchat-discussion-transcript-now-available-91349/
Zdroj původního videa: https://www.youtube.com/watch?v=K3beaonl79w
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Betace: Tutanchanup

Podobné články

5 komentářů k Webcast #9: Třešničky na konec

 • Tutanchanup

  Dodatečný úkol pro naše hadače:
  Vyberte, proč se vydání tohoto webcastu Tutanchanup obzvláště líbí:

  a) protože vyšel 5. 1. 2015 v 5:55
  b) protože je zajímavý
  c) protože má narozeniny (Tut)
  d) kvůli nějakým mystickým astrologickým nesmyslům
  e) všechny odpovědi jsou správné
  f) jiné

 • A u té poslední odpovědi Joanne Rowlingová úplně vystihla mé pocity z Harryho Pottera 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *