Akademie čar a kouzel v Krásnohůlkách

Předpokládá se, že Krásnohůlky leží kdesi v Pyrenejích, a každý, kdo je navštívil, básní o dechberoucí kráse zámku obklopeného francouzskými zahradami a trávníky vyčarovanými uprostřed hornaté krajiny. V Krásnohůlecké akademii převažují francouzští studenti, ačkoliv Španělé, Portugalci, Nizozemci, Lucemburčané a Belgičané mají ve škole také velké zastoupení (Krásnohůlky i Kruval mají větší studentskou základnu než Bradavice). Říká se, že výstavba úchvatného zámku a pozemků této prestižní školy byla z části financována alchymistickým zlatem. Nicolas a Perenella Flamelovi se totiž v mládí v Krásnohůlkách setkali a je po nich pojmenována překrásná fontána stojící uprostřed parku, jíž se přisuzuje léčivá a zkrášlující moc.

Vztah mezi Krásnohůlkami a Bradavicemi byl odjakživa vřelý, přestože zde panuje jistá zdravá míra rivality během mezinárodních soutěží, jako je například Turnaj tří kouzelnických škol, ve kterém Krásnohůlky zvítězily dvaašedesátkrát, kdežto Bradavice třiašedesátkát.

Kromě Flamelových patří mezi slavné absolventy Krásnohůlecké akademie také Vincent Duc de Trefle-Picques, který unikl popravě při Jakobínském teroru díky zastíracímu kouzlu, jímž navodil dojem, že jeho hlava již byla sťata. Dále také Luc Millefeuille, nechvalně proslulý pekař a travič mudlů, a Fleur Delacourová, která bojovala v celosvětově známé bitvě o Bradavice a byla vyznamenána medailí za statečnost jak britským, tak francouzským ministerstvem kouzel. Ředitelka školy Olympa Maxime je (třebaže protestuje a tvrdí opak) poloviční obryní a oplývá neobyčejnou inteligencí, elegancí a nepopiratelnou schopností budit respekt.

 

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/beauxbatons-academy-of-magic
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Betace: Tutanchanup

Podobné články

26 komentářů k Akademie čar a kouzel v Krásnohůlkách

 • Evellin

  Pěkně přeloženo! Jsem vážně ráda, že se blog znovu rozjíždí! 🙂

 • Díky za bezva překlad… konečně mám zas na tváři úsměv, když kouknu na Česky z Pottermore. 🙂

 • Ridia

  “třebaže protestuje a tvrdí opak” 😀 vážně by mě zajímalo, kdo měl tu drzost se jí ptát :DD

 • Jsem ráda, že jste zpátky! Už jsem si začínala myslet, že jste s tím sekli. Skvělý překlad. Jen tak dál! 🙂

 • Moc zajímavý článek a hezky přeložený. Jsem ráda, že se zde zase něco děje 🙂

 • moc pěkně přeloženo, jsem rád za to že taková stránka exzistuje 🙂

 • Bomba!! Díky moc, ani nevíte jakou jsem měl radost, když jsem to zkusil a hele : ,,nové články ! ” suprrrr!! :-)))

 • Moc krásný překlad i článek 🙂 Do Krásnohůlek bych určitě chtéla chodit. I když v Bradavicích bych chtěla studovat víc ~8-)

 • Ambo

  Samosebou bych nejraději studoval v Bradavicích, ale kdyby mě tam nějakou hrůzně nešťastnou náhodou nechtěli, rozhodně bych odpochodoval do Krásnohůlek 🙂 Snad mě láká ta Francie – nádherná země, do které se určitě jednou vydám, až budu mít papyrusy na koště 😉 Hlavně si tam procvičím francouzštinu (teda, pokud mi to půjde), na kterou -jsem se o tom vám ani nepochlubil- přihlásil 😉 Tak držte palce, aby bylo dost lidí na to, aby frájinu otevřeli 😀

  • Tak to gratuluji k francouzštině 🙂

  • Hesiona

   Držíme palce i pěsti 🙂

   • Ambo

    Jestli se to povede, udělám tu nejmerlinovanější kouzlopařbu v dějinách Bradavic. Mám širokou škálu věcí od Taškáře a Weasleyovic Kejklích, tak že o zábavu bude bohatě postaráno 😉 Možná se mi i povede přes prázdniny do třetího ročníku propašovat bouchací vodku, nebo snad pro labužníky Jimma Banielse? Možná ještě po Hes vyhrabu někde Modrošampus, minule jsi mi říkala, že ho zbožňuješ 😀 Samozřejmě nebude chybět ani máslový ležák nebo ohnivé whiskey. Co myslíte, mám pozvat Kratiknota? 😀 Já nevím, ale nějaký kluk z Hesiony ročníku mi říkal, že když byl v prváku, nějaká holka pořádala fakt velkolepou oslavu svých 17. narozenin a profesor tam přišel. Prý oslavoval jako o život 😀 (můj předchozí komentář jsem poslal “Po patronovi”, proto ho nevidíte a samozřejmě omylem)

  • Aurora

   😀 takže přeci jen fránina 😀 tak ať ti to jde

 • James

  Která škola je asi k české republice nejblíž ?

  • Ambo

   Asi Bradavice 😉

  • Hesiona

   Nejbližší je Vyšší odborná na Petrových Kamenech, ale ta je až pro absolventy základního vzdělání. Specializuje se na léčitelství 🙂 Dál lze pokračovat na Faustově univerzitě v Praze, berou ovšem jen velmi omezený počet uchazečů, kvůli utajitelnosti 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *