Profesor Kettleburn

Silvanus Kettleburn byl bradavckým učitelem péče o kouzelné tvory až do Harryho třetího roku v Bradavicích, kdy jej nahradil Rubeus Hagrid.

Kettleburn byl nadšeným a občas lehkomyslým mužem, jehož velká láska k často nebezpečným tvorům, o které se staral a studoval je, vedla k vážným zraněním jeho, a příležitostně i druhých. Tato skutečnost vyústila v ne méně než šedesát dva podmínečných propuštění během jeho působení na škole (pan Kettleburn stále drží platný rekord). Stejně jako Hagrid, který nastoupil po něm, i Kettleburn byl náchylný k podceňování rizika souvisejícho s pečováním o takové tvory jako okamie, ďasovce a ohňové kraby. Jednou slavně způsobil požár ve Velké síni, když očaroval popelce, aby ztvárnil Červa ve hře Fontána příznivé sudby.

Kettleburn byl roztomilý, možná poněkud výstřední muž, jehož setrvávání na škole bylo projevem velké obliby, kterou si mezi učiteli i studenty získal. Svou kariéru ukončil pouze s jednou rukou a polovinou nohy. Albus Brumbál jej na odpočinek obdaroval sadou očarovaných dřevěných končetin, tento dárek však musel být pravidelně obměňován, jelikož Kettleburnův zvyk navštěvovat ve volném čase dračí doupata znamenal, že se jeho protézy pravidelně lehaly popelem.

 

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/professor-kettleburn
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Betace: Teki & Tutanchanup

Podobné články

6 komentářů k Profesor Kettleburn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *