Marge Dursleyová

Marjorie Eillen Dursleyová je starší sestrou Vernona Dusleyho. Ačkoliv není nijak pokrevně spřízněna s Harrym Potterem, bylo mu vštěpováno oslovovat ji „teto Marge“.

Marge je rozměrná a nepříjemná žena, jejíž hlavní životní zájem je chování buldoků. Vyznává tělesné tresty a přímočarou mluvu, čemuž říká „být útočný“. Marge je tajně zamilovaná svého souseda plukovníka Fubstera, který se stará o její psy, když je pryč. Kvůli její příšerné povaze si ji ale nikdy nevezme. Tato neopětovaná vášeň je často důvodem jejího sprostého chování vůči lidem

Marge lpí na svém jediném synovci Dudleym. Netuší, že Harry Potter, jenž žije s jejím bratrem a švagrovou, je čaroděj. Věří, že je potomkem dvou nezaměstnaných budižkničemů, kteří zanechali svého syna těžce pracujícím příbuzným, Vernonovi a Petunii. Ti tuto verzi během let mnohokrát podpořili, vystrašení, že by Marge zjistila pravdu.

Když se Harry na tetu Marge, která urážela jeho rodiče, rozzuřil a ztratil kontolu nad svými kouzelnickými schopnostmi, nafouknul tetu Marge jako obrovský balón. Dva členové sboru pro nápravu nevydařených kouzel museli být vysláni z ministerstva kouzel, aby se s tímto incidentem vypořádali a změnili tetě Marge paměť. Od té doby Dursleyovi nikdy nepozvali Marge k sobě, když byl v domě Harry a ten ji už nikdy nespatřil.

Myšlenky J. K. Rowlingové

Bylo mi trochu líto, když jsem z Marge dělala chovatelku buldoků, jelikož vím, že je to neagresivní rasa. Moje sestra jednoho vlastní a je to ten nejroztomilejší a nejoddanější pes, jakého byste si jen mohli přát potkat. Na druhou stranu vyhlížejí dost nevrle, takže pokud jde o vzezření samotné, opravdu se k tetě Marge hodí.

 

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/marge-dursley
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Betace: Teki a Tutanchanup

Podobné články

4 komentářů k Marge Dursleyová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat