Česky z Pottermore slaví narozeniny!

Je tomu právě rok, co byl na starém blogu publikován první článek a Česky z Pottermore dalo světu poprvé vědět o své existenci. Od té doby urazil web pěkný kus cesty, a to především díky vám, čtenářům, kteří se sem rádi vracíte a dokázali jste překousnout těch několik mrtvých období, která na našich stránkách zavládla. Jsme rádi, že vás web baví, a jsme také rádi, že i po roce pořád baví nás, a to snad čím dál víc!

hagrid was here02

© Tutanchanup 2013

A protože jsme šťastní, veselí a máme narozeniny, rozhodli jsme se s vámi podělit o pár zajímavých jubilejních informací. Takové výročí je totiž výbornou dobou k bilancování. Co pěkného se nám za ten rok podařilo?

Publikovali jsme více než 120 článků (sečteno z obou webů, přesunuté překlady se počítaly jen jednou). Na novém webu jsme stihli obsadit místo 39 megabajtů a získali od vás (i od sebe) téměř 150 komentářů (a velice podobný počet spamů, než jsme zjistili, jak se proti nim zabezpečit). Od 24. května 2012 dostala naše facebooková stránka 97 hodnocení “To se mi líbí” a… ehm… dosti zanedbatelný počet “Už se mi to nelíbí”… Také jsme se nedávno rozrostli o jednoho člena (a od té doby o sobě můžeme mluvit v množném čísle). Na naše vášnivé betovací diskuse od té doby padlo skoro 250 e-mailů a přes 200 chatových zpráv.

Protože nesčetné zásluhy patří také (a možná hlavně) čtenářům, mělo by jim patřit i právo rozhodnout, co bude s webem dál, stejně tak jako možnost se na tvorbě Česky z Pottermore podílet. Proto jsme oprášili pár starých a na chvíli zapomenutých konstruktivních návrhů, lehce je rozpracovali a sesypali do stručného článku, ve kterém můžete rozhodnout o jejich osudu.

Možná jste si také všimli, že nám vlevo přibylo další menu. Časem bude možná obsáhlejší, prozatím v něm můžete najít dva odkazy – na sekci Ke stažení, kde na vás čeká malinké překvalení, a na článek Chcete se zapojit?, ve kterém na vás čekají prozměnu dva obrázky a několik inspirujících odstavců (a když ne inspirujících, tak alespoň zajímavých, pokud už jste někdy hloubali nad tím, jaké to je být amatérským překladatelem).

A teď konečně to, o co se už tak dlouho netrpělivě hlásíte a s čím jsme si dávali tak načas. Ano, Hůlková dřeva. Než je začnete nadšeně lovit ze seznamu kapitol, doporučujeme přečíst si krátký úvodní článek zde.

Tak honem do čtení, ať tu naší narozeninovou nadílku přelouskáte!

Zdař Merlin,
Vaši autoři

Podobné články

3 komentářů k Česky z Pottermore slaví narozeniny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *