Záludné rébusy

Na Pottermore.com jsme v Harrym Potterovi a Vězni z Azkabanu dosáhli již sedmé kapitoly a nic není takové, jaké se zdá. Kde je uprchlý trestanec Sirius Black? Co znamenají zjevení Smrtonoše? A co čeká Hagrida a Klofana po incidentu s Malfoyem?

Nové kapitoly osm až patnáct slibují ještě více záhad a zápletek, a než se jich dočkáme, vymysleli jsme sérii zvukových a vizuálních hádanek, založených na detailech z připravovaných momentů na Pottermore.com.

Počínaje zítřkem, tedy pátkem 15. března, bude po dobu deseti dní zveřejňován jeden nový Záludný rébus (původně Teaser Question) každé odpoledne v 16:45 GTM (v ČR 17:45) na Insideru a v 17:00 GTM (v ČR 18:00) na Facebooku a na Twitteru.

/Na Česky z Pottermore se nové otázky a nápovědy budou objevovat co nejdříve po vydání originálu. Nápovědy budou postupně přidávány do článku příslušného Rébusu, nebudou tedy v samostatném příspěvku. S orientací v rychle přibývajících článcích vám pomůže informační tabulka “Záludné rébusy” vlevo./

Obtížnost otázek se bude postupně zvyšovat. Některé vás vybídnou soustředit se na detaily, další si vyžádají náležitou znalost knihy a k řešení jiných bude zapotřebí jen dobrého odhadu a bujné představivosti.

Než si Záludné rébusy vyzkoušíte, podívejte se na následující tipy, jak se do nich nejlépe pustit:

Za prvé – v Harrym Potterovi a Vězni z Azkabanu nejsou věci vždy takové, jaké se zdají, a stejně tak se to má i s našimi Záludnými rébusy.

Za druhé – dávejte pozor na nápovědy, které se budou objevovat na Insideru i našich facebookových a twitterových stránkách.

Za třetí – nechte si pomoct nebo pomožte druhým, tím, že se zapojíte do konverzace a podělíte se o své myšlenky, ať už ve Velké síni, vaší společenské místnosti, nebo na Facebooku a Twitteru. /Nebo v komentářích na Česky z Pottermore ;-)/ Pokud nás sledujete na Twitteru, můžete použít hashtag #pmteasers.

Za čtvrté – vezměte si na pomoc svůj výtisk Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, abyste si osvěžili paměť a načerpali inspiraci.

Zatím ještě držíme odpovědi v tajnosti, ale všechny budou odhaleny v ten správný čas.

Hodně štěstí.

 

Zdroj: http://insider.pottermore.com/2013/03/try-our-teaser-questions.html

Podobné články

Jeden komentář k Záludné rébusy

  • Skvělé! Je úžasný, že budete překládat i z Insideru a tyhle rébusy vypadají fakticky dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *