Vyučovací předměty v Bradavicích

Všichni studenti prvního ročníku v Bradavicích musí docházet na sedm vyučovacích předmětů: přeměňování, kouzelné formule, lektvary, dějiny čar a kouzel, obranu proti černé magii, astronomii a bylinkářství. Také hodiny létání (na košťatech) jsou v prvním roce povinné.

Na konci druhého ročníku se od studentů požaduje, aby si vybrali dva další předměty z následujícího seznamu: věštění z čísel, studium mudlů, jasnovidectví, studium starodávných run a péče o kouzelné tvory.

Velice specializované předměty jako alchymie jsou občas nabídnuty v posledních dvou letech studia, pokud je o ně dostatečný zájem.

Myšlenky J. K. Rowling

V mých prvních poznámkách se objevoval trochu jiný seznam předmětů. Bylinkářství se jmenovalo “herbologie”, jasnovidectví bylo povinné od prvního ročníku, stejně jako alchymie, a péče o kouzelné tvory se nazývalo jednoduše “obludy”, zatímco přeměňování se jmenovalo “přeměňování/metamorfóza”.

Pozn. překl.: V originále se bylinkářství jmenuje Herbology a v prvních poznámkách paní Rowlingové se objevuje označení “Herbalism”.

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/hogwarts-school-subjects
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Podobné články

3 komentářů k Vyučovací předměty v Bradavicích

  • Já bych si druhý rok asi vybrala péči o kouzelné tvory a buď starodávné runy nebo věštění z čísel 🙂

  • Já bych si vybrala péči o kouzelné tvory, starodávné runy a věštění z čísel. Hermiona taky měla hodně předmětů.😋

  • Já bych si vybrala péči o kouzelné tvory, starodávné runy a věštění z čísel. P.S. Hermiona přece měla taky víc předmětů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *