Délka a pružnost hůlky

Mnoho výrobců hůlek jednoduše přizpůsobuje délku hůlky tělesné výšce čarodějky nebo kouzelníka, který ji bude používat, to je však hrubá míra, která nebere v potaz jiné důležité předpoklady. Dle mých zkušeností mohou delší hůlky sedět vyšším kouzelníkům, často ale bývají přitahovány většími osobnostmi a kouzelníky s rozmáchlejším a dramatičtějším stylem kouzlení. Kratší hůlky se zase kloní k elegantnějšímu a uhlazenějšímu způsobu používání magie. Avšak žádný aspekt stavby hůlky bychom neměli brát v úvahu bez přihlédnutí na ostatní, a typ dřeva, jádro a pružnost hůlky mohou buď vyvážit, nebo zlepšit vlastnosti, které délka hůlce přináší.

Většina hůlek se pohybuje v rozmezí devíti (22,86cm) až čtrnácti palců (35,56cm). I když už jsem prodal i neobyčejně krátké (osm palců (20,32cm) a menší) a velice dlouhé hůlky (nad patnáct palců (38,1cm, pozn. překl.)), které jsou obzvláště vzácné. Ve obou případech si zvláštní tělesný rys žádal hůlku neobvyklé délky. Nicméně neobyčejně krátké hůlky si obvykle vybírají kouzelníky postrádající charakter, spíše než ty s podprůměrnou výškou (mnoho poměrně dlouhých hůlek už si zvolilo malé čarodějky a kouzelníky).

Pružnost a tvrdost hůlky značí stupeň přizpůsobivosti a ochoty k tomu být ovládána – ačkoli bychom ani tady neměli přehlížet ostatní vlivy na vlastnosti hůlky, jako je dřevo, jádro, délka nebo majitelova životní zkušenost a styl kouzlení, které v kombinaci dělají příslušnou hůlku naprosto jedinečnou.

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce a náhledového obrázku:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/wand-lengths-and-flexibilit
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Podobné články

17 komentářů k Délka a pružnost hůlky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *