Nástupiště devět a tři čtvrtě

U vybírání čísla skrytého nástupiště, kde by mladé čarodějky a kouzelníci nastupovali na vlak do internátní školy, jsem se rozhodla, že by mělo ležet mezi čísly mudlovských nástupišť – proto bylo jasné, že to musí být zlomek. Díky tomu vyvstala zajímavá otázka, kolik dalších lomených nástupišť vlastně leží mezi celými čísly perónů nádraží King’s Cross, a já usoudila, že jich zas tak moc nebude. I když jsem v knize žádná jiná nezmínila, občas ráda přemýšlím o kouzelnické verzi Orient Expressu, s kterou je možné dojet do nejrůznějších čistě kouzelnických vesnic v kontinentální Evropě (zkuste nástupiště sedm a půl), nebo o tom, že se další nástupiště otevírají na vyžádání, například při velkých jednorázových událostech, jako jsou koncerty Celestýny Warbeckové (podrobnosti najdete na své jízdence).

Číslo devět a tři čtvrtě se samo nabídlo, aniž bych nad ním příliš hloubala, a když jsem se na něj podívala, okamžitě se mi zalíbilo. To díky těm “třem čtvrtinám”, samozřejmě.

 

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce a náhledového obrázku:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/platform-nine-and-three-quarters
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Podobné články

3 komentářů k Nástupiště devět a tři čtvrtě

  • V jednom videu na youtube jsem se doslechl že Bonnie Wright (Ginny Weasle), když se natáčelo první ,,setkání” na nástupišti devět a tři čtvrtě ve filmu Harry Potter a kámen mudrců bylo jí přesně devět a tři čtvrtě.

  • James

    A věděli jste že na King’s cross žádná přepážka není, jsou tam jen kovové tyče.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *