Pan Ollivander

 

Narozeniny 25. září
Hůlka Habr a blána z dračího srdce, 12,75 palce, mírně ohebná
Bradavická kolej Havraspár
Zvláštní schopnosti Nedostižný v umění hůlkařství
Původ Otec kouzelník, matka z mudlovské rodiny
Rodina Ženatý, jeden syn, jedna dcera (zesnulá)
Zájmy Žádné, je pohlcen svou prací

 

Rodina Ollivanderů je už po dlouhá léta spojována s tajemnou profesí hůlkařů. Říká se, že jejich jméno znamená “ten, kdo vlastní hůlku z olivovníku”, což napovídá, že první Ollivander přicestoval do Británie z jedné ze středomořských zemí (olivovníky se ve Spojeném království přirozeně nevyskytují). Sám pan Ollivander věří, že jeho nejstarší předkové přišli s Římany a zřídili si krámek (později obchod) pro starověké Britské kouzelníky, jejichž hůlky byly nespolehlivé a hrubě stavěné.

Pan Ollivander je pravděpodobně nejlepším výrobcem hůlek na celém světě a mnoho cizinců přijíždí do Londýna, aby si pořídili jednu z jeho hůlek, kterým dávají přednost před těmi, jaké jsou k dostání v jejich rodných zemích. Ollivander vyrůstal v rodinném podniku, kde už jako malý ukázal svůj zázračný talent. Toužil zdokonalovat doposud užívaná jádra a hůlkové dřevo a v útlém věku se upjal na své téměř fanatické odhodlání k honbě za dokonalou hůlkou.

Než pan Ollivander převzal rodinný podnik, kouzelníci používali širokou škálu hůlkových jader. Zákazník často předkládal hůlkaři magickou substanci, se kterou byl určitým způsobem spjatý, zdědil ji, nebo v její moc věřila jeho rodina (na což poukazuje jádro hůlky Fleur Delacourové). Pan Ollivander byl však perfekcionista který trval na tom, že dobrou hůlku nelze vyrobit jen uložením fousku oblíbeného maguára (nebo stonku dobromysle, který kdysi zachránil kouzelníkova otce před otravou, nebo vlasu z hřívy hastrmance, kterého čarodějka potkala na jedné dovolené ve Skotsku) do zákazníkova oblíbeného dřeva. Věřil, že nejlepší hůlky jsou ty, které mají jádro z nesmírně mocné magické substance odborně zasazené do dobře je doplňujícího a speciálně vybíraného dřeva, díky čemuž přesně padnou kouzelníkovi, ke kterému cítí největší náklonnost. I když se lidé zpočátku bránili tomuto převratu v hůlkařství, brzy bylo jasné, že Ollivanderovy hůlky jsou nekonečně lepší než cokoli, co jim předcházelo. Jeho metody hledání správného dřeva a jádrových substancí, jejich spojování a přiřazování k ideálnímu majiteli, jsou přísně střeženým tajemstvím po jehož odhalení prahne mnoho konkurenčních hůlkařů.

Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/mr-ollivander
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *